@nicki mouse

Dantelektüel fahri bonus

  1. toplam entry 4575
  2. takipçi 21
  3. takip edilen 14
  4. puan 24959
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

Çorba konağı

Zeytinburnu'nda bir çorbacı. İçtiğim en iyi kelle paça burada idi diyebilirim. 20 çeşit çorba var kafanız karışıyor başlangıçta ama terbiyeli kelle paça bayağı iyiydi, paşa konağı da. Fiyatlar biraz tuzlu. Ama Kadıköy'de beyrana vereceğim paranın üstüne biraz daha koyup burada koca kase çorba ile doymak daha mantıklı. Kendini ödüllendirmek gibi. Tavsiye olunur.

* *

İlkokul öğrencilerin debdebeli aşk hayatı

+ bu son teneffüste olan kavgaya bizim sınıf karıştı mı?
- yok hocam sadece izlediler.
+ Eminsin değil mi?
- Yok hocam valla. Ama H şubesi bizi tehdit ediyor.
+ Nasıl yani?
- hocam son teneffüs 20 kişi sınıfı bastı Mehmet'e çıkışa gel dediler.
+ Kimler bunlar? şu Furkan tayfası mı?
- Evet. Ya hocam Elif olayını biliyorsunuzdur. Mehmet Furkan'a görüşme demiş. Onlar da bu aralar yakınlaşmışlar falan. O da ona bla bla bla.

(İç ses) Elif olayı ne lan? Heee. Yok artık o sessiz kız. Hmmm bak sen. Eamaan öf. Bu bitmedi şu kartellerin hıyarlıkları.

+ Taam taam anladım ben bir görüşürüm onlarla inşallah. Hadi sen git evine.
- Görüşüz hocaaaam.


Tanım: her sınıfta en az 2 muhbir olunca magazinin dibini görme fırsatı. Paha biçilemez.

esenyurt irfanı

30 katlı bir binada yaşayan yabancı uyruklu sayısını tek görüşte anlayacak bir bilgelik yükler. İstanbul içi ulaşım haritası beyninizin bir parçası olur bu irfan sayesinde. Rezidanslara ve şerbetli tatlılara bir başka bakar, kenardan kenardan açılan saçlarınıza bakıp "lan, acaba?" Dersiniz. Medeniyetinin şerbetli beşiği Esenyurt'a ehlen ve sehlen.

sütün aslında epey zararlı olması

Zamlar ile yaşanan aydınlanma da diyebiliriz. Mesela toplumda yaygın olarak görülen gut hastalığının müsebbibinin et olduğu anlaşılınca ete olan talep azalmıştı. Bu aralar böbrek taşı noktasında da gözler süte çevrildi. İneği rahat bırakma noktasında önemli adımlar bunlar. Sağlığa da faydalı hareketler. Ben %43 oranında destekliyorum.

sabah sporu

Her sabah gün doğmadan yola çıkıp durağa yürürken kendimi teskin edip, kandırıkladığım aktivite. Benim gibi 40-50 kişi daha bulabilirim, eminim.

+ Şöyle düşün nicki mouse; evde uyusan hiç şu karanlık ama temiz hava için kalkıp 15 dakika yürür müydün? Doğruyu söyle.

- yok vallahi kalkmazdım, mis gibi kahvaltı yapardım uyanınca.

+ Lan deli. Şimdi açsın ama yolluk mandalina ile idare et. Yaşlanınca iyi ki diyeceksin.

- ya bi git başımdan tüm bu telaş metrobüse binmek için neyin laga lugasını yapıyorsun? Yaşlanınca yemediğim her zeytin, bindiğim her metrobüs için söveceğim. Beni acimla başbaşa bırak. Defol git başımdan.

- heaaa teaam teaaam. Heaaa hmmm anladım. Heeee.

+ Bak hâlâ.

Meteorolojinin hava tahminlerini tutturamaması

Tahmin %90 oranında doğruluğuna inanılarak yapılsa bile iki ihtimal var: ya tutacak ya tutmayacak. Yani aslında hep %50- %50.

Daha dün öğle vakti telefonla konuşurken hava da güzel diyordum. Köşeyi dönmemle gözüme 3 kilo toprak girmesi bir oldu. 15 dakika bile geçmeden sağanak başlamıştı. Tahmin ediyorum: sabahtan mis öğleden sonra uçmalı hava. %50- %50. Hadi bağalım.

Atatürk kent ormanı

Eski adı ile Hacıosman korusu. Yenilenen koru henüz keşfedilmemiş narin bir çiçek gibi şu aralar. Irkçılık yapmak gibi olmasın ama Ortadoğu eksenli turist yok, gözlerden uzak, sessiz sakin mis gibi orman havası. Toplu ulaşım için Hacıosman metrosu son durakta inip biraz yürünüyor o kadar. Birkaç parkur var içerisinde.

Burada aradığım en büyük şey ise bisikletti. Yanımda bir bisiklet olmadığı için hafif bir hüzünlendim ama gri balıkçıl görünce hemen geçti. Bir guş beni depresyondan bile kurtarabilir. Saatlerce orman içinde dolanıp yıllardır aradığım yalı çapkını kuşunu yine göremedim. Bu da böyle kuş kaynaklı bir hüzünlenişimdir.

mobilya

Yenilenen, yeni evlendirilen eşya kısmı. Alırken göz önünde bulundurulması gereken kriterler:

1- Fiyatı

2- Sünger kalınlığı ve kalitesi, kullanılan sunta/ ağaç kalitesi, sağlamlığı( örneğin: eskiden yaylı yapılan koltuklar artık süngerden yapılıyor. Size şu lazım: en geç ne zaman çökecek?)

3- Temizliğinin kolay olup olmaması

4- Şıklığı

Realist önem sırası tam olarak bu şekilde. Artık yenileme amaçlı möble almak lüks. Hoş bence eskiden de lüks ve gereksiz bir hareketti. Döşeme değiştirme, yüzey kaplama kağıtları, kendin pişir kendin boya ile alternatifler çok. Olmak da zorunda. Zira petrolün varil fiyatına gelen zam sizden sünger fiyatı olarak çıkıyor. Bilmem anlatabiliyor muyum?

He bu arada marka takıntısı olan aramasın. Boydak holding Boydak iken birçok möble aynı imalathaneden çıkar biri istikbal diye satılırdı diğeri ise yurdumun bir köşesinde Özcanlar mobilya olarak karşımıza çıkardı. Çoğu firma böyle devam ediyor. Marka fiyatı o kadar uç ki; hem marka hem gönlüme göre olsun diyorsanız elinizi önce cebinize sonra da diğer cebinize atmanız gerekebilir.
1 /