1. toplam entry 1302
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 6
  4. puan 4137
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

the matrix resurrections

voçovski biraderler- aplalar- bu sefer beğenilmeyeceğini umduğum bir yapıma imza atmışlardır bu film ile.

filmde en iyi oynayan merovingian-dı. (the frenchman)

genel olarak oyuncularda bir problem vardı ya da bende vardı bilemedim.
serinin ilk filmindeki efsane sahnelerin ekmeğini yemek için tekrarlamışlar ama olmamış. hele o helikopter sahnesi! ya da neo nun uçuş sahnesi yerine trinity ile tandem yapması! yazarken bile tuhaf oldum. hayır bildiğin vıcık bir aşk filmi olmuş, afedersin komserim. yani gözümüze sokmuşsunuz cinsiyet şeyinizi, tercihinizi(!) yani.
anlık bilgi: imdb: 5,9 bence bu bile çok ya, neyse.

he aklıma gelmişken; bir de peygamber devesi gibi şeker olan lumin8 ve kedi mırlamalı sibb( cybebe) iyi oynamış. hasılı, robotlar daha iyi rol kesmiş.

Öğretmeni sınıftan kovan kaymakam

Küçük dağlardan sorumludur aynı zamanda.
Jan dark filminde kılıç sahnesi vardı. O kılıç oraya zibilyon tane farklı şekilde gelmiş olabilirsin izahıydı. Heh işte buradaki durum da kılıcın durumudur.
efenim, elini uzatan öğretmene, memeye bakan bebek bülent ersoy gibi bak.
Olmadı, sok o elini cebine de,
Olmadı mı, çak bi beşlik
Olmadı, te allaam ya rappim de, hatta cık cıkla
Ya da o anlık yerelin en büyük mülki amiri olarak, tez vurun kellesünü de.
Ya da en büyük mülki amiri olduğun ilçenin büyüklüğündeki sıfata yakışır şekilde büyüklük edip, gül geç, uzanan eli sık

i dont feel at home in this world anymore

2017 amerikan yapımı komedi(?)* filmi. imdb: 6,9
kendi halinde- sen, ben gibi sıradan- bir hastane çalışanı olan esas kızımızın evi soyulur. ama öyle tüm varidatını, yastık altındaki altınlarını, patates çuvalındaki paraları, şifreli kasasındaki milyon dolarların çalınması gibi bir dürüm(!) söz konusu değil. gümüş takımları ve bilgisayarı. bilgisayar şarj kablosuyla birlikte hem de. sonra aplamız polisi arar. gelen polis zaten ailevi problemleri olan biridir. olayı değersiz bulur. dosyayı kapatmak ister. esas kız aplamız rencide edilmiş hisseder kendini. len beni şu küçük dünyada niye kimse iplemiyor, hakkımı arayacağım. görürsünüz olayı kendim çözeceğim! der. haksızlığa uğradığımızda sanırım çoğumuz böyle hissederiz. sizin için önemli olmayan bir şey başkasına belki çok şey ifade ediyordur. ya da eğlence uğruna farkında olmadan belki çok kalp kırıyorsunuzdur. neyse. apla yine benim gibi vasıfsız bir komşusu olan frodo* ile kendilerine yakıştıramadıkları hal ve tavır içerisinde çalınan eşyaların izini sürerler.
avukat babanın evinin bahçesindeki heykelleri kırıp birini arabasına aldığındaki tavır, hareket, hisler... kötü olmayan insanları çok iyi yansıtmış bu sahnede yönetmen ve dahi oyuncular

filmin en eğlenceli ve şaşırtmacalı yeri öldürme sahneleri bence. son olarak da:
kendi halinde yaşayan fakat günlük hayatlarında düşmanlığa ve ilgisizliğe maruz kalan insanların yaşadıkları sıkıntıları odak noktası yapan bir film. çalınan eşyalarını amaç değil araç olarak göstererek esas kızımız ile beraber toplum düzenine meydan okumaya çalışıyor.
şey gibi düşünün; leyla ile mecnundaki hidayet.

eklembik: filmin bir de şarkısı var. onu eklemeyi unutmuşum.
[youtube][/youtube]
şu abimiz daha yanık söylüyor texas dolaylarından.
[youtube][/youtube]

quo vadis, aida

bosnalı yönetmen jasmila zbanicin esas mesleği öğretmenlikken, 1991- 1995 yıllarında yugoslav iç savaşında, birleşmiş milletlerde (bkz: un) tercümanlık yapan aidanın; srebrenitsa katliamı zamanında bir kaç gününün hikayeleştirilmesi neticesinde ortaya çıkmış 2020 yapımı dram filmi. imdb: 7,4
bosna hersek, türkiye, avusturya, romanya, hollanda, almanya, polonya, fransa ve norveç ortak yapımı olan film 2020 ekim ayında antalya altın portakal film festivalinde uluslararası yarışmada en iyi film ödülünü almıştır. ingilterenin oscarı olarak bilinen bafta ödüllerinde en iyi yönetmen ve yabancı dilde en iyi film olmak üzere iki kategoride aday gösterilmiştir. 93. oscar ödüllerinde en iyi uluslararası film kategorisinde yarışmıştır.

sırp kasabı iyi benzetmiş olmakla birlikte elinde silahla savunmasız ve silahsız insanları yakın mesafeden infaz- katleden bir caniyi biraz yumuşatmış yönetmen apla.

cave of forgotten dreams

yönetmenliğini (bkz: werner herzog)un yaptığı belgesel.
fransada chauvet mağarasında keşfedilen 30bin yıl evvelinden kalma mağara resimlerini konu edinmektedir.
göbeklitepe 12bin yılllık medeniyet oluşumu, kolonizasyon, pazarlama, para, yerleşik hayat gibi şeyleri alt üst etmişti. burası da italyan ressamların elinden çıkmış gibi çizimleri barındırdığından mühim.

home

2008 yapımı ursula meier filmi. imdb: an itibariyle 7.0
fransa dolaylarında, herkesten ve her şeyden uzak, sakin bir aile hayatı sürmeye çalışan 5 kişilik ailenin; kaostan kurtulmak için bulduğu tuhaf yöntemin, otobanın açılmasıyla daha tuhaf bir şekle-deliliğe- bürünmesini anlatır.

spd

eğer bisiklet pedalından bahsediyorsak;
shimano pedaling dynamics ifadesinin kısaltması olup bisikletler için kilitli pedal sistemini ifade eder.
yol, tur ve mtb için farklı türleri mevcuttur.

anon

yönetmenliğini andrew niccolün yaptığı, baş rolünde clive owenın oynadığı, 2018 yapımı kanada menşeili film. imdb: an itibariyle 6,1
mahremiyeti hiçe sayacak bir teknolojinin varlığında neler olabileceğini ya da hatıralarınızın sizden geri gelmeyecek şekilde alınmasını da işleyen, soluk gri bir polisiye- bilimkurgu filmi.
işte bir hekır* çıkar, sistemin açığını imbükler, sonra artiz artiz herkes gibi ortalıkta gezer!

-herkes gibi olduğunda dikkat çekmezsin.
1 /