1. toplam entry 902
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 1
  4. puan 3579
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

intikam

anlam veremediğim davranışlardan bir tanesidir ki sadece anlam verememek değil, bence en saçma sapan duygulardan da bir tanesidir.
benim için yaptığı davranış, söylediği bir söz veya karakter yoksunluğundan dolayı artık önemli olmayan biri için neden hala vaktimi ona harcayayım, zihnimi ona yorayım, kendimi hala geçmişteki bir davranışa esir edeyim ki?
kendime saygım var, yıllarca zihnimde geçmişte dolaştım, çok şey çaldı- bir şey getirmedi. artık daha fazla kendimi yormamak adına oralarda hiç bezim kalmadı. geleceğe bakıp, zihnimizdeki ''geçmiş hapishanesi''ne kendimizi esir etmediğimiz takdirde daha da anlamsızlaşıyor.

avokado

yumuşadıktan sonra kendisini kabuğundan ayırıp, ezip, içerisine biraz beyaz peynir, biraz karabiber, birkaç diş sarımsak rendesi, bir tutam karabiber ve tuz serptiğiniz takdirde mis gibi kahvaltılık sos olur. üstelik bu sosu kendime pizza tabanı olarak kullanıp sebzeli pizza yapmışlığım da vardır, oldukça lezzetli oluyor. farklı tarifler isteyenler veya lezzetlendirip tatmak isteyenler için iki harika tavsiyemdir.

sarılmak

iki kişi arasındaki sevginin en güzel geçiş şeklidir.
pandemi sürecinde en çok özlediğim şey. ne anneme ne de diğer sevdiklerime sarılamıyorum. benim gibi samimiyeti sarılma şekline göre belirleyen biri pandemide bundan uzak durmanın hayal kırıklığıyla uyuyup uyanıyor her gün.

ihtilal

alifiru'ya ait bir şarkı. hangi mevsimde dinlersem dinleyeyim içerimde minik bahar çiçekleri açıyor gibi hissediyorum. suratımda bir mona lisa silueti de beliriyor üstelik! garip bir şarkı. tam aşk şarkısı ancak hem coşkuluyken hem de hüzünlüyken yani siz ruh halinize göre şarkı belirlemiyorsunuz, bu şarkı sizin ruh halinize göre şekilleniyor.
bambaşka ya, cidden şarkı baştan sona samimiyet kokuyor.

uzun uzun sohbetler ettiğiniz kişi ile artık bir merhaba bile diyememek

zamanında hatırlanmadığımız için şimdi merhaba demek bile havada kalan birçok soru işaretini de beraberinde geliyor.
uzun uzun neler neler anlatıyorsun. bir gün hatırlanmak istiyorsun ve hatırlanmadığını görüyorsun. sonra hatırlanmak istiyorsun ve yine hatırlanmıyorsun. e bu da bir yerden sonra insanı üzüyor. kendini değersiz hissediyorsun. akabinde sen de aynı duyarsızlığı gösteriyorsun. sen de onu hatırlamıyorsun. hatırlasan da merhabalar uzakta kalmış, bir anlam ifade etmeye başlamamış oluyor. hasta oluyorsun haberi olmuyor, ciddi sağlık sorunları yaşıyorsun haberi olmuyor.. neden haberi olsun ki?
''elveda geç kalınmış merhabalarım...''
1 /