@orion

"...Dünya, çıplak omuzlar üzerinde duran..."

  1. toplam entry 2599
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 2
  4. puan 13178
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

kürt kızı ile evlenmek

Eşiğinde olduğum durum.
Aileleri işin içine soktuğumuzdan beri hayatı kooperatif kemal tadında yaşamaya başladım. Yolda hiç tanımadığım insanlar "selamun aleyküm damat, çewani başe?" Diye yolumu kesip sarılıyor, her akşam evimde en az 10 kişiyi misafir ediyorum ve müstakbel eşimden çok akrabalarıyla takılıyorum. Tamam, çok aşırı iyi ve candansınız ama beni niye bu kadar çok seviyorsunuz ki abi? Size yaptığım maksimum iyilik yem bitkileri desteğinizi yazmak oldu. Bu artık sevgiyi aştı, pozitif ayrımcılığa maruz kalıyorum.
Gelelim diğer hususlara:
-kayınvalidem ve baldızlarım türkçe bilmediği için anlaşabilmek adına kürtçemi elementary seviyenin üstüne taşıdım.
-evimde kaşar, süt ve kuyruk yağı asla azalmıyor.
-artık abartılı beslenme rutinini, emrivakiyle yedirilip içirilmeleri, zorlama çaylarını ve yerde mabadı devirerek oturmaları kanıksadım.
-soru edatlarını hâlâ özlüyorum ve -mı, -mi soru edatını kullandığım zaman anlaşamıyoruz.
-günde 3 demlik kaçak çay dayatmalarından ötürü dişlerimdeki sarılık ne kadar fırçalarsam fırçalayayım geçmiyor ve kansızlık baş göstermeye başladı.

erşan kuneri

İzlemeden önyargılı yorum yapıp kötü dememek gerek. Ben izledim, evet kötü.
Bazı küfürler ve müstehcen espriler yerinde olmuş, bazı yerlerde epey güldüm ama genel itibariyle gereksiz bir argo uygulanmış.

ebenin avı'ndaki çekiç-orak göndermesi güzel olmuş.

delirmekten korkan insan

Sosyal kaygı ve hedefleri olan metropol insanıdır. Şu an yaşadığım yerin ilçe otogarına minibüsten indiğim, buraya ilk ayak bastığım anda etrafımı delirmiş insanlar sardı. Sonra öğrendim ki bunlar zihinsel engelli de değilmiş. Köylüler, çiftçiler yemelerini, barınmalarını temin ediyorlarmış.
İnsanların delirmek için imkanları var. Bireyselleşmiş bir popülasyon için böyle bir durum söz konusu değil. Ki avrupa ve uzakdoğu toplumunda insanlar bu eşiğe geldiklerinde hayatlarına son veriyorlar.
Bizler ekonomik kaygılardan ötürü sosyal ve mental sorunlarımızı sürekli ötekileştiren bir toplum olduğumuzda hep sırada bekleyen acılarımız oluyor ve delirmekten hatta psikoloğa gitmekten bile korkuyoruz.

james hetfield

Sesi artık ekonomik ömrünü tamamlamış. Daha fazla rezillik yaşamamak adına acilen konser vermeyi sonlandırmaları gerekiyor. Judas priest, deep purple, exodus, testament, avenged sevenfold, rammstein, megadeth gibi dinozarlar hâlâ konser veriyorlar ama bu adamların şan tekniklerinde, ses tellerinde bir sorun yok. Çatır çatır ortalığı yıkıp geçiyorlar. Olum sizin bir itibarınız var. 40 yıldır koruduğunuz bir isminiz var. ikonlaşmış adamlarsınız. Paranız mı yok? Oturun evinizde, çoluk çocuğunuzla ilgilenin. 60'ınızdan sonra poser'lara malzeme olacak adamlar mısınız?
Ciddi ciddi üzüldüm lan.
Ayrıca umarım o ritim atlamalarını dinleyiciyi trollemek için yapmışsınızdır.

git

dünyaitiraf.com

İnsan hayatta bazı şeyleri zorlamamalı. Olmuyorsa olmuyor işte. Niye halı sahaya gidiyorsun ki? Yok olum işte, birçok konuda yeteneğin olabilir ama futbol oynayamıyorsun.
Hadi benim yeteneğim yok. Lan hepiniz mi kazmasınız? Mühendislere karşı veterinerler maç yapalım, baytarların içinden geçeriz dedik, 12 fark yedik. Sahanın her yerine bastım, adamlarla bir sevişmediğim kaldı ama herifler günde 3000 aşı, 2000 tohumlama yapa yapa terminatöre dönmüşler. Artık omuz, kol, kafa, tekme, fauller havada uçuşmaya başladı. İki tanesini sakatladım, adamlar yine yendiler.

pizza

Gereksiz milliyetçiliğe lüzum yok. Güzel yapıldığında pideyi ve lahmacunu tokatlayan hamur işi gıda. Hamurunun ince olması elbette önem arz ediyor ama üst malzeme bileşenlerinin ortaya çıkardığı sentez ve baharat dengesi bence daha elzem.
1 /