1. toplam entry 1923
  2. takipçi 4
  3. takip edilen 12
  4. puan 9124
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

rus erkekleri

Bilhassa Sonradan müslüman olanlarından Son 5 yılda çok fazla dost edindiğim güruh. fena halde kolpalar ve mahalle ortamı için doğmuşlar. Esmer falan olsalar koy adana'ya yaşasın. Ciddiyim zerre anlaşılmaz.

dinlenme tesisinde otobüse son binme alışkanlığı

Genelde sigara kullanan kişilerde görülür. Bir de ayakları rahatsız olan, uzun yolda ciddi ağrılar yaşayanlar da 10 saniyeyi kâr sayar. Hatta bazıları muavini takip eder. Kaptan marşa bastığında muavin Listeyle koltukları kontrol ederken biner. Bir de sanki bu her otobüs seferinde özel programlanmış gibi muhakkak bir tane tuvalete düşen ayrık otu çıkar. Kınamıyorum; sıkıntısı, sağlık problemi olana saygım var ama lüzumsuz yere oyalananları o tuvalete kitleyesim geliyor.

türkiye'nin asla düzelmeyecek olmasının sebebi

Konuyu saptırıp çifte standarda yürümek olacak ama cümle içinde türkiye ile negatif bir ibare yan yana gelince savunma mekanizmam teyakkuza geçiyor.
Türkiye teoride tüzel kişilik ve devlet teamülü açısından değerlendirildiğinde dünyanın en köklü ve töreli devlet teşkilatıdır. Birçok devletle kıyas mukabil değildir. Allah kıyamete kadar payidar eylesin.
Sosyo-psikolojik, demografik yapı açısından değerlendirildiğinde ise mesele aynı noktaya devşiriliyor. Asla düzelmeme gibi şedid bir ifadeyi doğru bulmamakla birlikte toplumun özünden, örfünden, töresinden*, dininden yani kendinden kopması. Halbuki O külün altındaki asıl ve suret bir. Tanıma ikinci bir dua bırakayım: Allah bizlere o külü savuracak irade, şuur versin; güzel insanlarla haşretsin.

cargill tarım şirketi

Abd merkezli çokuluslu tarım firması.
1865 yılında kurulan şirket 2015 yılı itibarıyla aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 63 ülkede faaliyet göstermeye başlamıştır. Toplam 138.000 çalışanı vardır. 2011 yılında şirket 119,5 milyar USD gelir elde ederek tüm zamanların rekorunu kırmıştır.*.
Tahıl ticareti alanında dünyanın 2. büyük şirketidir.
Şirket sloganı "Nourishing Ideas. Nourishing People."*'dır.

monsanto tarım şirketi

Missouri/ABD merkezli çokuluslu şirkettir. 1901 yılında kurulan şirket, tarım ve sebze tohumları, bitki biyoteknoloji özellikleri ve bitki koruma kimyasalları üzerine faaliyet gösteriir. Küresel çapta; 66 ülkede 404 tesiste 21.183 çalışanı, ABD'de 33 eyaletteki 146 tesiste 10.277 çalışanı mevcuttur. Şirket 1997 yılından beri Türkiye'de faaliyet göstermektedir.
Ürün spektrumu herbisit, pestisit ve ıslahlı intansif üretimli tohumdur.
20.664 milyar $'la 2013 yılında dünya tarım kuruluşları içinde en yüksek kâr marjına sahip firma olmuştur.
1 /