@padhre

Ayneyn Tepesini Beklemeye Devam...

  1. toplam entry 4180
  2. takipçi 12
  3. takip edilen 13
  4. puan 24848
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

11-12 haziran 2021 dünya sözlük herifler zirvesi

Kendimi 2002-2022 ak parti kısa metraj filmi gibi hissetmeme sebep olan bir monopoly serüveni yaşattıkları hepsinden davacıyım. Bir yandan monark, diğer yandan fahrenait öbür yandan monşer, topunuz gelin dedim. yanlızlığımın farkındaydım. Nitekim üzerime kurulan tuzaklar ve desiseleri rabbim kendi başlarına makus eyledi ve beni kirli bir koalisyon ile devirmeye çalışan monark, aynı tuzakla peşimden geldi. Ben ki karşılıksız etiler taksim yönetimi teklif ettiğim halde, kendime bir yaran bulamadım. adamlar kamu fonundan beslene beslene bitirdi beni devlet eliyle. Bana alenen görgüsüz(nâdân) tavrım yüzünden kaybettiğimi söyledi. Oysaki ben yârânı arzuluyordum.

Vel hasıl djarum black çıtırtılarıyla makus yalnızlığımın tefekkürü içindeyken bazı monşerlerin "abi iyiyiz di mi ?" gibi arabuluculukları 2 gün boyunca sürdü.

(#7050324)

monopoly

Eğer vahşi bir kapitalistseniz, sürekli kamu fonlarından besleniyor, yolunuzu bulup vergi vermeden ilerleyebiliyorsanız biraz da şansınız varsa, Yeniköy'e ilerleyen bir rockefeller'ı bile bie gecede fakir bırakabileceğiniz oyun.

Fabrikalarda kal vas flam riskine karşı alınacak tedbirler

Her ne kadar makinelerin programlanabilir olması işi kolaylaştırsa da insan eli değen her yerde karşılaşılabilecek olağan tehlikelere karşı ön tedbir şart. Günümüz kimya sanayiinin geldiği noktada artık kal vas flam riski de ön tedbir koşulları arasında yer alıyor. Çok yerinde bir karar. İnsan kime güceneceğini bilmiyor bu zamanda. Öyle guard zone falan da kurtarmaz yani

yazarların favori makamları

Şimdi tabi böyle sorunca gelebilecek potansiyel makam esprilerini de tahmin edebiliyorum. Yapacak birşey yok, katlanıcaz tabi. Genelde bu tarz sorularda bir seçenek olur. Fakat makam söz konusu olunca benim gerçekten vazgeçemediğim 3 makam var ki direk yarıştırılamaz statüsüne koyuyorum,
suzinak, nihavend, segah siz yan yana durun kardeşlerim. muhtemelen peşlerinden sırasıyla

rast, hicaz, saba , hüzzam, acemaşiranhüseyni şeklinde de devam ederdi.
farkındalık

Son zamanlarda çok farklı amaçlarla medyatik mecralarda kullanılmaya başlayan kelime. Eskiden bir davanın veya bir savununun içi boşaltılmak istendiyse konunun veya olayın tamamı ele alınarak bir savaş başlatılırdı her bir koldan. Fakat artık öyle değil. Artık direk bir kelimenin üzerinden direk o kelimenin zihinlerde yer ettiği kavramı siliyorlar. Mesela farkındalık kelimesini adeta bir seo gibi yukarı taşıyor, taşıyor, taşıyor, Sonra bi bırakıyor göklerden... paramparça olmuş bir kavram yerlerde sürünen etik... onur, gurur, renk... direk olarak tüm insanlığın ortak paydasına hizmet eden kavramların kelimelerine kadar ele geçirilmesi çabası...

Farkında mıyız gençler ? kelimeler kıyafetsiz kalıyor...

normalleşme sonrası cezaevinden tahliye olmuşçasına haftasonu sokaklarda gezmek

Bugün ailecek sahile yaptığımız taarruz sonrasında üzerime çöken hissiyatın ta kendisi. Mahalleden çarşıya geçerken dünya savaşı sonrası taptaze ilan edilmiş ateşkes tadında, sokaklarda bayram sevinci edası ile bir sürü insan gördüm diyebilirim. Şöyle bir geriye dönüp bakınca insan içte içe bu hisse kapılıyor. Şu pandemi yüzünden d vitamini satışlarında ne gibi bir değişiklik oldu acaba ?

yazarların favori not alma uygulamaları

Not alma alışkanlığı olan yazarların hangi programları ne için tercih ettiğini görmek adına açılmış bir başlıktır.
oldukça fazla not alma uygulaması var şuanda piyasada;
evernote, onenote, dropboxpaper, joplin, google keep, todoist, simplenote, anydo, notion, apple notes, saferoom, zono notebook gibi birçok seçeneği olduğu bir arena da yazarların hangisini ne için tercih ettiği benim için bir merak konusu zira.

notion

Sanırım piyasada çığır açan yegane not almak uygulaması olarak tarihe adını kazıyacak uygulama.

Okuma yönünde yeterli mesai harcayamayan kişilerin buna orantılı olarak yazarak not alma eylemine yatırım yapması zaman kaybı olarak kendilerine yeter diye düşünen birisiyim. Kaldı ki Aldığınız notlar bir eğitim, bir akademik çalışma yahut bir sosyallik içeren detaylara sahipse, notu en önemli kılan yegâne şey mobilitesi oluyor. Bu da günümüzde kitaplarla seyyahlık yapan biri değilseniz ne yazık ki mümkün olmuyor. Bize bu mobiliteyi sağlayan şey ise işte bu notion gibi programlar.

Kısa zaman önce hayatımda bir metodolojiye oturtmam gereken ne varsa her an hatıratımda kalabilmesi için Yazılı not alma olayını tamamen dijital ortama bırakma kararı almış birisi olarak bu serüvene google keep ile başladım. Arayüz olarak güzel bir program, fakat ya ben çözemedim, ya da uygulamanın kendisi tamamen notu kaydetme üzerine kurulu olduğu için klasörleme işi biraz vasat gibi geldi. etiketleme mantığı ile tasnif işi bir yerden sonra sizleri çok yormaya başlıyor. Neden mi ? Çünkü etiketleri de klasörleyemiyorsunuz. İşte bu sebeple ben de ufak bir araştırma yaptıktan sonra çok uğraşmadan bu uygulama ile tanıştım. Şunu açık ve net söyleyebilirim ki Efsaneler efsanesi bir program. Düşünenin emeğine sağlık.

Bu arada altını çizmekte fayda görüyorum, google keep muhtemelen bu kadar komplike bir çalışma için tasarlanmadı. Yoksa bir çok alanda başarılı hizmetleri olan bir oluşumun bu kadar kısa kesmesi gerçekten düşündürücü. sadece 2 ders konusu için tasnifleme yaptığımda hissettiğim şey, sayfaları yırtılmış defterlerin odamın her yerine dağıldığı hissiydi.

segah makamı

meditatif etkisi oldukça yüksek, dinletisi oldukça dinginleştirebilen makam türü. Tabii dinginleştirici dediysem öyle direk uyutucu türevde bir makam da değil. Çalgılarda oldukça tınılı ritmik bir tadı var. Birşeyleri not alırken, veya bir işi yaparken "dinleyeyim ama odağımda bozulmasın" tadında bir makam.

&t=326s

alternatif milli ve yerli pokemon isimleri

Şimdi bu zamana kadar gelişmeme sebebi bariz beceriksiz türetim geçmişimiz olabilir. Mesela adamlar newcastle united diye takım kuruyor, türkçesi ne ? yenikale birlik. Sanırım bu aradaki farkı anlattıktan sonra daha kreatif isimler türetilebilir.

Ben oyumu tosuncuktan yana kullanıyorum.
Türü: Psişik
Skill: Rakibinin kendine güvenmesini sağlar.
Ultimate Skill: Kendine güvenen tüm birimleri aniden aldatır.
Skill Shot: Yumurta Gösterisi

1 /