1. toplam entry 6870
  2. takipçi 12
  3. takip edilen 5
  4. puan 38076
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 23 yıl önce

karadut

Sen ülkenin en önemli şairlerinden birinin eşi ol, adam için vakti zamanında doğduğun toprakları bırakıp türkiyeye yerleş, başarılı bir sanat hayatın onun gölgesinde var olmaya çalışsın... üstelik herkesler onu “karadut” şiiriyle ansın ve o şiir sana değilde bir başkasına yazılsın. Ah eren eyüboğlu... karadutu ölen bedri rahmiyi yaşamda tutmaya çalışan yine sen.

Karadut ihanet
Karadut fedakarlık
Karadut ah bu erkek milleti

Dili mercan, dizi mercan, dişi mercan
Yoluna bir can koyduğum
Gökte ararken yerde bulduğum
Karadutum, çatal karam, çingenem
Daha nem olacaktın bir tanem
Gülen ayvam, ağlayan narımsın
Kadınım, kısrağım, karımsın

hayatım bir rus klasiği

Aslında hayatın çokta kötü gitmediğinin göstergesi olabilir. Rus klasiği var rus klasiği var azizim. Balolar, kıyafetler, piyanoda şarkılar çalıp göz süzmeler, efendim kime beni dansa kaldıracak, ilk danstan sonra kimle devam etsem, yok kış geldi avrupaya kaçalım. Güzel yahu bana olur.

Dip not: durgun dona benzerse bolca acı. O taraftan bakmayalım.

Sabah kahvaltısı

Uzun ve kalabalıkla olanını pek sevdiğim öğündür. O masadan hiç kalkmadan akşam yemeğine bağlananı makbuldür. Bolca çeşitle kahvaltı yapılır, çaylar içilir, kahveler pişer gelir, üzerine tatlısı.... masadakilerin derdi tasası kalmayıncaya kadar kahkahalar havada uçar, akşamına pammık gibi olunur. Özledim yahuu.

yıldız tilbe

İnsanları çok iyi gözlemleyen şarkıcı. İçinden geldiği gibi davranması, çoğunluğa göre ayarsız olan tavırları ile insanda tebessüm bırakıyor. Günü özetlediği, eğlencenin dibine vurduğu an, unutursak kalbimiz kurusun.

tutunamayanlar

Pamuklara sarılıp yukarılarda bir yerlere kaldırılması gereken kitap. Yaban ellere düşmesin. Türkiyede en çok yarım bırakılan kitapmış, aynı zamanda en çok okunan üçüncü kitap, ne güzel çelişkisin sen. Günseli seli seli.
Dip not: Neyseki sosyal medyalara düşmeden fii tarihinde okudum.

kabak tatlısı

Uzun zamandır sözlük semalarında övülmeyen tatlı, hayırdır kabak tadı mı verdi. Teyzem getirdi geçen bir kabak bahçe mahsulü. Pek güzelmiş yiyenlerin yalancısıyım. Tek katkım tabağa koyup tahinle ve cevizle süslemek oldu. Mesafeli ilişkimiz devam ediyor.

Dip not: hala daha sevmediğim tatlıdır.
1 /