@pass world

erken kaybeden

  1. toplam entry 173
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 9
  4. puan 1307
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

ne istedim ne oldum

istediklerimizle elde ettiklerimiz sanki hiç uyuşmayacakmış gibi geliyor. sanki sen a planını yaparken hayat b planını çoktan yürürlüğe koymuş gibi. bu bir umutsuzluk mu, yılgınlık mı, bu yaşımda çabuk bir pes ediş mi bilmiyorum ama yorucu.

fast

21 şubatta bireysel kullanım için limiti 5000 liraya yükselecek olan anlık para transfer yöntemi.

Tr karekod uygulamasıyla beraber alışveriş ödemelerinizde 10.000 liraya kadar işlem yapabilme imkanı sunacakmış. heyecanla bekliyoruz efenim.

ayrıca tanıtım videosunda da tekrardan kolay adres vurgusu yapılmış, yapılmalı da. lütfen kolay adresimizi tanımlayalım, amele gibi iban girmekle uğraştırmayalım kimseyi, lütfen.

şunu da şöyle bırakayım. git

sabah ezanı

inanan insan için aslında ne kadar da huzur veren bir nida.
uyumadığım için başından sonuna bugün birebir şahitlik edince bir kez daha anladım. hemen eski günlerdeki gibi camı açıp soğuk havanın yüzüme çarpması ve bir ferahlık bulmayı umdum, umdum ama ayaz çarptı kaçtım içeri. hatırlıyorum lisede okula gitmeden önce cama çıkar derin derin nefes alırdım, buz gibi hava beynimi açar ama üşütmezdi. bugün üşüttü.

üniversite sınavında baraj puanı uygulamasının kaldırılması

biz gereksiz üniversitelerin kapatılmasından bahsederken daha okuduğunu anlamayan adamları üniversiteye sokmaya yemin etmişler sanki. bu tür haberler gelişmeler insanların ülkeye olan ümidini tek tek alıyor götürüyor. geriye biriken bir öfke ve beyingöçü kalıyor.

tyt'nin belirleyici unsuru süreydi ama son zamanlarda yayınlar ve ösym işin cılkını çıkartmış angarya sorularla sadece moral bozup tamamen sınavın yetişmemesi için uğraşıyorlardı. bir düzen oturmuş gidiyordu işte iki ileri beş geri oyuna döndü. bir sınav öğrencisi için en büyük kaygıyı ösym oluşturuyor malesef "acaba bir şey değişir mi? farklı bir şey uygulanır mı? konulara dokunurlar mı?". doğrudan birçok nitelikli öğrenciyi ilgilendirmiyor baraj konusu ama sürenin değişmesi bile yeterince psikolojik olarak insan yoracak bir değişim. süre artmış lan diye düşünürken otomatik olarak barajın kalkmasına da sinirlenecek.

başta sınava hazırlanan gençlere, sonra da aramıza katılacak olan vasıfsız kendini kandırmış lisans mezunlarıyla beraber tüm halkımıza geçmiş olsun. uzun vadede bize sorun yaratacak ne varsa tereddütsüz uygulamaktan çekinmiyorlar, fıttırırsın.
1 /