1. toplam entry 11519
  2. takipçi 22
  3. takip edilen 4
  4. puan 42565
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

hâli hazırda 100 milyon doların olsa ne yapardın sorusu

öncelikle ortadoğu bataklığından kurtulurdum. daha önce bahsedilmiş ama ben de uygun iklimi olan bir ada satın alırdım. 15-20 odalı, sineması, açık ve kapalı havuzu, oyun salonu, kütüphanesi, basketbol ve halı sahası olan bir ev kompleksi yaptırırdım. organik ürünler için bahçem olmasını isterdim. balık tutmak ve gezmek için tekne alırdım. ulaşım imkanlarını artırmak için deniz uçağı alırdım, kullanmayı öğrenirdim. paramın çoğunu altın ve kira sertifikalı fonlara yatırırdım. farklı birkaç ülkede evalırdım. hayatımın geri kalanında çalışmak istemezdim. kütüphaneme binlerce kitap alıp imkan bulduğum her an okurdum. başarılı öğrencilere ve yoksul insanlara güvendiğim dernekler aracılığıyla yardım ederdim. çok gezmezdim.

unutmadan.. iskender kebap ve künefe yapmayı bilen mutfak ekibi istihdam ederdim.

Varsın gidiyorlarsa gitsinler

sanırım daha çok suriyeli, ıraklı, afgan veya bilmem nereli doktor istihdam etmek isteyen akp genel başkanının sözü.

1-şehir hastanelerini sen yapmadın, ihale verdiğin adamların yaptı.
2-hastanelerin parasını biz vergilerimizle ödedik, şehir hastanelerine 40 yıl daha para ödeyeceğiz.
3-doktorların maaşı az, verdikleri emeğin çektikleri çilenin karşılığını alamıyorlar. döner sermayeden gelen para da çok az.
4-devletin görevi vatandaşın ödediği vergilerle hastaneler, okullar, üniversiteler açmaktır zaten. milletin parasıyla doktor yetiştiriliyor. zorunlu çalışma süresi bitince istediği yerde çalışabilir. devletin iyi doktora iyi ücret vermesi gerekir.
5-giden gitsin demek kolay, yerine doktor bulmanız çok zor. recep bey "beni suriyeli intern hekimlere emanet ediniz" diyorsa kendisi gönüllü olsun.
6-yurt dışından ülkemize dönmek isteyen doktor varsa biz de bilelim.

nato

2020 yılında hakkında "varlığı bir dert, yokluğu iki dert olacağı için şimdilik bünyesinde yer alıyoruz. nato'suz rusya ile baş başa kalmak istemeyiz." ifadesini yazdığım askeri ve siyasi örgüt.

nato amacından sapmış, birçok defa amacı dışında işler yapmış bir örgüt. tam bağımsız türkiye için önümüzdeki engellerden biridir. yine de stalin, putin gibi ne yapacağı belli olmayan deliler tarafından yönetilen nükleer güç rusya karşısında elimizdeki en güvenilir seçenektir. ülkemizde nato'dan çıkmak isteyen veya çıkma hayali kuran siyasiler oldu ve olacak. ne zaman ateşleme sistemleri kendi elimizde olan balistik nükleer füzelerimiz olursa o gün bu işi yaparız.

diyelim ki nükleer güç olmadan nato'dan çıktık. rusya ile müttefik-dost-komşu olmak iyi bir seçenek mi? asla öyle bir seçenek yok, isteklerine taleplerine hayır dediğiniz anda gürcistan örneği var önümüzde. çeçenistan var.

nato'suz rusya ile baş başa kalmak istemeyiz. baş başa kalırsanız örnek olarak ukrayna'ya bakın.
1 /