1. toplam entry 1363
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 4029
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

türk erkeği

Üzerinde "namus" araştırması yapmaya kalktığımda cinsiyet farketmeksizin gerek hocalarımdan gerek arkadaşlarımdan kahkaha patlaması olarak dönüt aldığım canlı.
Kendi her haltı yedikten sonra "mutaassıp kız" arar. Peki kız kabul eder mi? Eder. Çünkü başka alternatif yok.

eşcinselliği normal gören müslüman

Ben.

Sen dinden çıktın diyenler: afarozu siz mi yapıyorsunuz hayırdır?

Eşcinsellik normaldır, eşcinsel ilişkiye girmek haramdır.

Kuranın hiçbir yerinde kendini eşcinsel hissedenlere karşı ayet yok. Eşcinsel ilişkiye girmeyip evde oturan eşcinselleri lanetleyen ayet de görmedim.

Zina yapıp şunu diyenler: Uydurma normlarınızla sınırladığınız, egonuzdan başka hiçbir dayanağın olmadığı o küçük dünyanızdan çıkınız.

Eşcinsel ilişki içinde olan birinin imam nikahıyla biriyle birlikte yaşayan birinden hiçbir farkı yoktur. Biri 3 puanlık günah diğeri bir puanlık günah falan diye skor mu var. İkisi de zinakar.

Ama toplum birini toplumdan atarken diğerine kucak açıyor. Biri ilişkisini saklamaya çalışırken öbürü bu benim diğer hanım diyor.

Kısaca: Zinakarı alkışlayıp eşcinseli taşlayanlardan olmayan müslüman.

acem kızları

Arap olmayan.

“Soylarla övünülmez. Araplar, Arap olduklarından Acemlerden; Acemler de, Acem olduklarından Araplardan üstün sayılamazlar. Çünkü Allah katında en yüce olanınız, ona karşı gelmekten en fazla kaçınanınız (en takvalınız)dır" Muhammed (sav)

(bkz: veda hutbesi)

menon paradoksu

Kısaca: Varlığından haberimizin olmadığı bir şey hakkında bilgi edinmemiz imkansızdır.

Belirli öncüller olmadan bilginin edinilemeyeceğini söyler.

A b ise
B c ise
O halde a c dir.

Bu akıl yürütmede eğer öncüllerden ikisinden de haberimiz yoksa, a b ve c nin varlığını da bilmiyorsak üçüncü cümleye ulaşabilmemiz imkansızdır. Eğer a b ve c nin birini yahut öncüllerden birini biliyorsak üçüncü öncüle ulaşmamızın imkanı vardır. Burada soktatesin itirazı doğurtma yöntemiyle olmuştur. Ancak problem şuradadır: soktatesin bilgiyi doğurtma yönteminde a b ve c yi bilen ve karşısındakine bunu bildirmeyi amaçlamış bir ereke odaklanmış bir sualci vardır.

meğerki

Mademki ve halbuki nin kankası. Sanılanın aksine bunlarda "ki" bitişik yazılır zira "ki" ayrı bir bağlaç değildir burada. Bütün kelime tek bağlaçtır.

Meğerki hiç sevmemişsin beni. Halbuki ne umutlar beslemiştim sana dair. Mademki sevmedin o halde ne diye uğrun uğrun süzdün bütün yaz?

öğretmenlerin yaz tatili

Kış boyunca harcadığı emeklerinin karşılığıdır. Yatıyoruz, evet. Çok da memnunum yatmaktan. Bugün saat 10 da uyandım, yatakta biraz clashofclans oynadım. Sonra kalktım kahvaltı dizi. Ardından kedimi ve okulun köpeğini besledim. Şarkı dinleyerek hazırlandım uzun uzun, pazara gittim. Geldim eve, kitap okudum 5-6 saat kadar. Ooh değmeyin keyfime.

Harcadığım emeklerin, buralara kadar gelmelerimin ve bu kadar çabanın sonucu bunlar. Rahatsız olanlar için eğitim fakültelerinin kapısı sonuna kadar açıktır.

Saygılarımla.
1 /