1. toplam entry 105
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 211
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

recep tayyip erdoğan

20 sene de başardıklarını iş tuttuklarına borçlu kişi. Buna liberaller gül Arınç cemaat Avrupa Amerika dahil. Ne zaman bunlarin bir kısmına kapıyı gösterip bir kısmıni da terörist ilan ettikten sonra Türkiye gün yüzü görmedi. Şimdi 4 senede 15 senede yapılanların içine etti reyiz. Keşke insanlar bunu görse de ülkenin üç kat büyümesini bu adamın şahsına vermese. Onun yerine önce Allah sonra da asıl sahiplerine verse

nedim şener

Her türlü pisliği cemaate iteleme konusunda vazifeli. Zaten cemaate gıcık o da vazifesini harika yapıyor. Kpss olayını da cemaate itelemis. Ne de olsa delilin ispatin nedir diye soran yok. Kendi delilleri ile de AKP'nin yüzde 90i içeri girer en başta da Erdoğan. Bakalım rejim devrilince bu adam ne yapacak.

kpss 2022

Bazıları sınava deli hazirlanip mülakata çıkabilme cesaretini gösteriyordu. Boşu boşuna AKP'li komiserleri uğraştırıyordu. Sonra mit rapor göndersin. Yani onca bosuna uğraş. Ama şimdi tertemiz . Problemi cozmusler.

Yalnız cemaate haksızlık etmiş olabiliriz. Soruları calmada kesinlikle vardılar. Ama elebaşı onlar olmayabilir. Akpliler olabilir. Kavga edince ihale bunlara kalmış olabilir.

15 temmuz

Yalnız bu konuda konuşan eski 28 Şubat artıkları midemi bulandırıyor. Yok efendim akp ile cemaat kardeşmis , ne istedilerse vermişler. Yahu neden kardeştirler. Neden ortaklık yaptılar. Bunları da konussaniza. 28 Şubat'ı. AKP'nin kapatılmasını. E muhtirayi . Bunları konuşmadan direk diğer konulara atlıyor bu yavsaklar. Ülkede tarafsız konuşacak adam yok maalesef. Herhalde HDP vardır bu 15 temmuzda tarafsız konuşabilecek.

15 temmuz

Bu gün bahane edilerek ülkeyi akp ve de yandaşları yagmalamasaydi belki demokrasi felan filan bayramı olarak devam edecekti. Ama Erdoğan rejimi Allah'ın lütfu deyip direksiyonu faşizme kırdı. Yazık etti ülkeye.

Zaten düğme baştan yanlış iliklenmis. Sen işine geldiği için cemaatle ortaklık yapıp eski nizami yıkıyorsun. Sonra kavga ediyorsunuz iktidar için. Yolsuzlukların ortaya çıkıyor. Bunları temizlemek yerine. Ortağını temizliyorsun. Hırsızlara kol kanat geriyorsun. Önemli görevlere getirdigin ne istedilerse verdik dediğin ortaklarının da elinde tank tüfek var. Onlar da boş durmuyorlar. Sonuç olarak eline güzel bir fırsat veriyorlar ülkenin tarihini tekrar yazman için. Ama sen ülkeyi güney Kore yapacakken Kuzey Kore yapıyorsun.

hulusi akar

80 darbesinde 8 yıllık subaydi. Darbe konusunda uzman yani. 1971 darbesinde ise öğrenciydi. Oradan da tecrübesi var. Abdullah Gül ile gençlikten resimleri var . Yani çekirdekten siyasal İslamcı.

Neyse bence bu darbecilerin tarafında görünüp onlari tuzağa düşürdü. Ve de bu sayede Erdoğan'a sivil darbe yapma fırsatı verdi. Bazıları darbenin taraftari idi ama darbe sırasında taraf değiştirdi , anlaşmalar sonucu savunma bakanı yapıldı rejim tarafından diyor. Ama ben inanmıyorum.

Tabii darbecileri tuzağa düşürmek harika bir hareket. Ama 250 kişi ölünce o kadar harika olmuyor. Bence rejim devrilirse, çok başı agriyacak. Düşünsene darbenin olacağını biliyorsun. Darbecilere gaz veriyorsun. Sonra onları keklik gibi topluyorsun ama 250 kişi ölüyor.

mahmut ustaosmanoğlu

Maalesef bu süreci kötü yönetti. Iki Müslüman iktidar kavgasına girince hata yapanlara sesini çıkarmadı. Kuytul Hocaefendi gibi de olabilirdi. Ama o sessizliği seçti. Hatta Kuytul hocaefendiye yapılanlara dahi sesini çıkarmadı. Allah rahmet eylesin

abdulmetin balkanlıoğlu

Kendisini darbeden sonra cemaatcilerin karıları kızları malları size helaldir demesiyle hatırlıyorum. Sanıyorum kendisinde cemaatin dinden çıktığı algısı olusmus. Artık nasıl oluyorsa. Malum müslüman birisine kâfir demek sizi kâfir yapıyor. Neyse bakın iktidar kavgasiyla birbirlerimize kâfir demeyelim. Iktidar kavgasına giren ilk müslümanlar değiliz. Daha önce de çok oldu. Ama onlar kâfir ilan etmediler karşı tarafı. Umarım kâfir olmamistir. Ama gene umarım Allah kabirde azap ediyordur. Bu yüzden Allah'a inanmiyor muyuz. Bilmiyorum belki tövbe etmiştir. Ömer Döngeloğlu hoca da atıp tutmuştu darbeden önce sonra koronodan öldü. Ama pişman olmuş diye duymuştum. Allah taksiratini affetsin.

gurbetçi

Avrupa'da yaşayıp ülkedeki çekilen sıkıntıya kulağını kapatıp memleketim cennet diyenin alayı ahlaksız namussuz haystiyetsiz çakal sürusu. Kusura bakmasınlar hakettiler. Partiye bakmadan söyledim. Ama çoğunlugu da AKP'ye oy veriyor. Akp ye oy verip milletin sıkıntısini farkedene lafimiz yok. Allah belalarını versin o şerefsizlerin.

git

ak partinin hala yüzde 30 üzerinde oy alabilmesi

Hatiarsaniz mısır da mübarek devrilince ardından yapılan seçimde Mursi yüzde 52 rakibi ahmet şefik ise yüzde 48 aldı. Ahmet Şefik eski general seviyesinde havacı asker bildiğin devrilen sistemin adamı yani. Ama Mısır halkının yarısi gene devirdikleri mubarekin kankasina oy verdiler. Kutuplasma herhalde böyle birşey. Goruyorsun Erdoğan nasıl ülkenin içinden geçiyor. Evlatlarına bir enkaz bırakıyor. Ama öyle bir kutuplasmissin ki gene aynı hataya yapmaya devam ediyorsun. hatta inada bindirmissin. Erdoğan başarılı iken demokrasi , fikir özgürlüğü derken de birçok CHP'li yerinden kıpırdamadı.
1 /