1. toplam entry 95
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 207
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

ak partinin hala yüzde 30 üzerinde oy alabilmesi

Hatiarsaniz mısır da mübarek devrilince ardından yapılan seçimde Mursi yüzde 52 rakibi ahmet şefik ise yüzde 48 aldı. Ahmet Şefik eski general seviyesinde havacı asker bildiğin devrilen sistemin adamı yani. Ama Mısır halkının yarısi gene devirdikleri mubarekin kankasina oy verdiler. Kutuplasma herhalde böyle birşey. Goruyorsun Erdoğan nasıl ülkenin içinden geçiyor. Evlatlarına bir enkaz bırakıyor. Ama öyle bir kutuplasmissin ki gene aynı hataya yapmaya devam ediyorsun. hatta inada bindirmissin. Erdoğan başarılı iken demokrasi , fikir özgürlüğü derken de birçok CHP'li yerinden kıpırdamadı.

sezen aksu

Ablamınkiler herhalde betondan . Ya da beton yetmez türü billurlara sahip. Herkese atar yapan Erdoğan bile geri attı ya la. Normalde dilini koparirim diyen Erdoğan'ın , efendim sezen aksu dedi bunu diyenlere onun da dilini koparirim demesini beklerdim. Ama adam bildiğin 180 derece döndü. Daha önce böyle dönüşleri İsrail'e Almanya'ya ve de trumpa karşı yapmisti. Sezen aksu da bu devler Ligi'nde yerini almış oldu. Belki de halkta karşılığı olduğu için olabilir. Malum Erdoğan'ın tek kutsalı var o da seçim. İsrail ona garanti versin ,yarın İsrail'in en büyük dava adamı olur.

ekrem imamoğlu

40 yıllık İstanbulluyum. Böyle her kar yağdığında tüm şehir felç olur. Ama akplileri de anlıyorum. Antepteki kar fırtınası sonrası hem AKP'li belediye hem de AKP'li devlet sınıfta kalınca. Adamlar rövanşı almak için saldırıya geçtiler. 99 depremini hatırlıyorum. Insanlar öfkeli idi ama bu kadar öfkeli değildi karşı tarafa. Şimdi ise müthiş bir bölünme var. Allah korusun iç savaş çıkması bir kivilcima bakıyor.

halk ekmek kuyruğu

Muhalif röportajci ile efsanevi bir atismaya sahne olmuştur bugün. Bu adamlar herşeyin farkında ama sadece Allah'a denecek kahrında hoş lutfunda hoş kafasıyla reyize yaklaşınca , böyle şenlikli manzaralar ortaya çıkıyor. Artık mesele inada binmiş. Bir deri bir kemik kalsa bile toz kondurmayacaklar. Reyiz beton gibi kitle yapmış. Helal olsun istediği gibi üstlerinde tepinebilir.

git

dolar

Yükselmesi ekonomik krizi tetikliyor. Maalesef bu ülkede hard reset sadece ekonomik kriz ile atiliyor. Şu an hard reset atılma zamanı geldi. Ama baştaki ısrarla kendi hatalarindan ve de günahlarından oluşan yükü millete tasitmaya yemin etmiş. Millet ise Mecnun gibi sadece aç kaldığında nelerin döndüğünün farkına varıyor. 28 Şubat'ta halka ciddi zulmedildi. Ama halk bunu umursamadı gene onları başa getirdi. O da sırf apo yakalandı diye. Ama kriz ile akılları başlarına geldi ve de hard reset attılar. Şimdi de olması gereken bu. Ama bu sefer yol uzun. 28 Şubat'ta askerin zoruyla yapılan ,sivillerin zorla ayak sürüduğü bir yapı vardı . Şimdi ise kendi menfaatlerini önceleyen kişiler direk paraya devlete hayatımıza hükmeden siviller. Hemen herşey satılık. Kur'an hadis naslar dahi bu dava uğruna satılık. Günü kurtarıp seçimi kazanip ülkeyi Azerbaycan gibi aile şirketi devlete cevirecekler. Ya da kaybedip tüm yükü yerine gelenlere yukleyecekler.

dolar

Reyiz şu an tasarrufu olmayan garibanlar in vergilerini tasarrufu olan ama türk parası yüzünden lirada tutmayan zenginlere peskes çekmeyi teklif etti. Görünen o ki o zenginler kabul ettiler. Faiz haramdır . Ama iktidarda kalmak için helale dönüşmüş gibi. Hayırlısı

2022 yılı Asgari ücreti

Şu an Erdoğan önümüzdeki birkaç ay içinde harıl harıl ekibiyle anket inceleyecek. Ise yaradığını gördüğünde anında baskın seçimi millete dayayacak. Maalesef kazanırsa ülke Venezuelaya dönecek. Ülkenin yarışı yurtdışına kaçmış. Diğer yarısı ise ülkede hayatta kalma mücadelesi vermiş bir ülke. Muhtemelen İstanbul Ankara'ya da kayyum atanır. Bir nevi Atatürk gibi ülkeyi ölene kadar yönetir. Aynı Atatürk gibi sahte muhalefet oluşturur. Yazık oldu güzel ülkeye.
1 /