1. toplam entry 59
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 136
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

Batı bizden ekonomik olarak güçlü Ama ahlak olarak güçlü değiller

Bir örnek vereyim. Kuran'da kizkardesin mirasın ne kadarını alacağı açık açık yazar. Ama Anadolu'da 5 vakit namazli hacı dayilar bu hakkı hiç yuksunmeden yerler. Para en büyük putu oldu müslümanlar. Ahlakta bu kadar oluyor işte. Mehmet Akifi hatırlamak lazım tekrardan. Dile kolay 100 sene önce demiş . Değişen birşey yok.

Haya sıyrılmış inmiş, öyle yüzsüzlük ki heryerde
Ne çirkin yüzleri örtermiş, meğer o incecik perde
Vefa yok, ahde hürmet hiç, lafe-i bi medlul
Yalan raiç, hiyanet mültezem, heryerde hak meçhul
Ne tüyler ürperir ya rab, ne korkunç inkılab olmuş
Ne din kalmış ne iman, din harab, iman türab olmuş

Tügva torpil listesinin sızdırılması

O değil de başkanının derdini anlatmak için CNN Türk e değil de YouTube a çıkması çok komik değil mi. Muhtemelen Erdoğan'ın izni ile o YouTube kanalına cikiyor. Halbuki cnnturk e çıkıp aynı bizimkinin yaptığı gibi cevaplarına uygun sorular sordurabilirdi. Neyse eski tugva yöneticisi şimdinin gelecek partilisi Tamer diye bir adam nevsin ablaya çıkacakmış. Bir de onu dinleyelim. Diyor ki herşey doğru ben yönetici olarak şahidim. Inşallah itiraflari siralarken bir de milletten özür diler. Herkes hata yapar. Önemli olan hatanı itiraf etmek.

rönesans holding

Bugün offshore hesaplarıyla yurtdışına para kaçırdığı konuşulan yerli ve de milli şirket. Yetmemiş bir de 100 milyon dolarlık bağış yapmışlar birisine hem de saray için devletten aldıkları ödeme sonrası. Bu bildiğin hirsizlik yolsuzluk. Ama bizim dindarlar zannediyorlar ki milletin parasini şöyle bir dolandirip ceplerine koyunca helal ticaret oluyor. Hocalar da fetva vermiş anlaşılan. Bize ne yemek düşer ?

enflasyonu düşürmek için 1000 yeni market açmak

Tanzim mağazaları vardı. Onları tekrar açarsın olmaz mı. Hatta dini bütün ,soru soracak gazetecilere saldıracak hacı amcalar da sırada beklemeye hazır. Ne oldu yoksa onları seçimde tokatlaninca kapattınız mi. sizin hizmet anlayışınıza koyayım. Millet mal, özellikle o hacı amcalar bu milletin kanseri. Aklı başında olan ulen seçime yatırım mi yapiyorsun yoksa garibana destek mi diye sorar. Bunu yedirtirse size gene. Seçim sonrası burnunuzdan fitil fitil getirecek. Para yok. Ya senin karnın doyacak ya da emine Hanım'ın kitap arzusu tatmin edilecek. Sence hangisini yapar.

fethullah gülen cemaatinin bitirilmesi

Mümkün değil. Zira ikinci dünya savaşından sonra Yahudilere yapılan soykırım sonrası artık dünya soykırıma iyi gözle bakmıyor. O yüzden devlet farklı yollara sapiyor. Mesela işverenlerin is vermesine engel olmak. Yurtdışina cikislarina engel olmak. Yardımlar ile yaşamaya çalışıyorlar ise o zaman yardım yapanlari terörden içeri atmak gibi yollara başvuruyor devlet. Bakalım kim kazanacak.

selçuk bayraktar

Malum sevgili bir bakanımızın iddiaları ile 17 25 Aralık tekrar tartışmaya açıldı. Ama savcıların neden harekete geçmediği hepimizin malumu. Şimdi diyelim ki Erdoğan sonrası savcılar harekete geçerse muhtemelen mevzu ister istemez Erdoğan ve de ailesine gelecek. Eşinin 17 25 Aralıkta nasıl bir görev aldığını biliyoruz. O zaman bu arkadaş ne yapacak merak ediyorum. Ailesinin yanında durursa ülkeden kaçmak zorunda kalabilir. Belki bu dediklerim hemen olmaz ama nasıl 28 Şubattan 20 sene sonra hesap soruyorsak, gün gelir birileri de bu dosyayı açar. Doğrusu üzülürüm böyle bir yeteneğin ülkeye terketmek zorunda kalmasına.

beşli çete

Bugün bir yazı okudum. Bunlar 7 milyar TL ye yaptıkları Çanakkale köprüsünü millete 27 milyar TL ye itelemisler. Tabii bugünkü avro git yarın çıkarsa bize daha çok girecek. Onlar tek kuruş ta olsa karlarindan zarar etmeyecekler. Bu soygun milletin gözü önünde oluyor. Millette bunu alkışlıyor.

Aynı adam kendi apartmanında yöneticinin harcadığı parayı kurus kuruş hesaplar. Ama ülkeye gelince ise mala bagliyor. Böyle durumlarda ya malsindir ya da götürüye ortaksindir. Bir de buna izin veren hükümet var. Onlar da ya mal ya da indragandiye ortak. Zaten birileri diyordu ki bu beşli çete sadece paravan şirket. Sahipleri hepimizin tanıdığı birisi. Inşallah gerçekler ortaya çıkar.

hayat pahalılığı

Bizimkisinin New Yorkta yaptığı konvoyu gördün mü. Rahat milyon dolarlar harcanmıştır bu geziye. Malum itibardan tasarruf olmaz. Bizimkisi alışmış buna. millet aç yatsa dahi alısmis kudurmuştan beterdir deyip gene itibarını milletin gözünün içine sokacak. Eee BİM'in sahibi veya mutayit veya hal esnafı mal mı. Adam da alışmış. Adamın son 20 yılda kazandığı para belli. O neden vazgeçsin. O neden desin ben kazancimi azaltayim da millet biraz ferahlasin. Bu insanlar imamı takip ediyorlar. Olan ise tarladaki çiftçiye bir de son kullanıcıya oluyor.

elinize dilinize dursun ya

Reyiz seçmene böyle atarlari seçimleri kaybetmeden önce yapar. Aynısını 2015 seçimlerinde Diyarbakır'da yapmıştı. Sonuç olarak tek başına hükümeti kurmamış idi..patlayan bombalar ile millet yola getirildi. Bakalım bu sefer nasıl yola geleceğiz. Korkuyorum sözlük.

recep tayyip erdoğan

Türkiye'yi şöyle böyle zenginlestirdim diye caka satıyor ya. Acaba sevenleri gücü ele geçirince nasıl iki senede ülkeyi ekonomik alanda uçuruma yuvarlandıgi konusunda düşünüyor mu. Acaba zenginleştiren o değil miydi. Mutfakta birileri çalışırken reyiz sadece vitrinde göründüğü için tüm kazanımi kendi hanesine mi yazdı. Malum ülkeye itibar kazandırırken yani takriben 2010 Lara kadar olan kısımda yanında olanlarin neredeyse hepsi ya terörist ya da hain. Sevenleri biraz düşünsünler. Zira feci kandırılıyor olabilirsiniz. Dünya lideri bile kandırılmış ,sizin ne özelliğiniz var.

ihsan şenocak

Söyledikleri doğru. Zaten müslümanim diyen bir kişinin aksini düşünmesi doğru olmaz. Ama neden kendisine destek yok. Zira şu hadis yüzünden. Cihadın en faziletlisi, zalim sultanın yanında adaleti dile getirmektir. Kendisinden Erdoğan'ın yaptığı yanlışlara karşı tek kelime duymadık. Sultan sofrasına oturmuş gibi bir görüntü veriyor. Ya da ülkenin müthiş adaletle yönetildiğini düşünecek kadar kör . O daha kötü.

15 temmuz

Rejim devrildiği zaman bugün kahraman olanların hain . Hain olanlarin ise kahraman olduklarının ortaya çıkacağı karanlık tarih. Erdoğan için Allah'ın lutfudur. Ama nedense Allah'ın lütfu da onun için sonun başlangıcı oldu. Halbuki her istediği oldu bu olaydan sonra. Ama yaptığı saçma sapan işlerle hem kendisini hem de Türkiye'yi uçuruma yuvarlandı. Valla bu kadar Hata ancak ilahi bir müdahale ile gerçekleşir. Kendisi bile diyordur. Neden böyle oldu diye. Halbuki 7 göbek torununa yetecek vesayet kurmuştu. Ne diyelim göklerden gelen bir karar vardır.
1 /