@pictorem

in solis sis tibi turba locis

  1. toplam entry 8931
  2. takipçi 33
  3. takip edilen 16
  4. puan 71391
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

artemisia vulgaris

Yavşan Otu ya da Misk Otu. Çoğunlukla mezarlıklarda açtığı için Ölüm Çiçeği olarak da biliniyor. malumunuz üzre bütün bitkiler karbonu, hidrojeni ve oksijeni hava ile sudan, diğer bütün besinleri topraktan alırlar. ne acı ki; doğal gübre sayılabilecek insan bedeni toprağa karıştıkça çeşitli mineraller sağlar, toprağın verimliliğini arttırır.

Srebrenitsa'da Mavi kelebekleri takip ederek Artemisia bitkisine ulaşan bilim insanları, bu artışın altında yatan neden olarak önce bir kaç ölü bedene sonra toplu mezarlara ulaşmışlardı.

Solanum Tuberosum

patates.

dünyada en çok tüketilen, buğday, pirinç ve mısırdan sonra en önemli temel gıda ürünü olan sebze. ana vatanı, ilk ekimine dair kanıtın yaklaşık 7.000 yıl önceye ait olduğu kanıtlanmış Peru, Bolivya And Dağları yöresi.

Avrupa’ya ilk olarak 16. Yüzyıl başlarında bir İspanyol kaşif (veya işgalci) sayesinde, Osmanlı’ya da ilk olarak 1850’li yıllarda gelmiş ve ilk defa 1895 yılında Sakarya Nehri vadisinde ekilerek üretimine başlanmış.

Jean François Millet (1814-1875), “The Potato Harvest” (Patates Hasadı)

git

Eduard Bohlen

batık bir geminin ismi. Eduard Bohlen, 1909 yılında Namibya açıklarında (iskelet Kayalıkları) sise girdikten sonra azgın dalgalarla sahilden 800 metre içeriye, denize uzanan çöle savrulmuş.

tam balık kavağa çıkınca durumu yani, git

Balkonda kahvaltı eden yaşlı çift

nesi tuhaf; yaşlı olmaları mı, çift olmaları mı, kahvaltı etmeleri mi, yoksa balkon keyfi sürmeleri mi?

hayatın küçük lezzetlerden ibaret olduğu bir aşamada, hır gürsüz, dır dırsız, hastalıksız iki lokma yemişler, o da batmış kimilerinin gözüne, ölüm emri çıkaran var pes doğrusu. *

şu parça eşlik ediyor kendilerine ihtimal ki: "Breakfast on the Balcony"

dipsiz göl

yasal izinle define kazısı yapılarak yok edilen 12.000 yıllık göl. o artık yapay ve etrafı tellerle çevrili çamurlu bir göl oldu.

geçen yıl 6 Kasım’da jandarma eşliğinde gölün suyu tahliye edilmiş, iş makineleri ile kazılmış, jandarmalar, kazı alanına kimsenin yaklaşmasına izin vermemiş, göl 4 gün kazıldıktan sonra define bulunamayınca da iğdiş edilmiş olmuştu.

eski hali:
git

yeni hali:
git

bu da bir aymaz yorumu git

kiros silindiri

babil çivi yazısıyla kil bir silindir üzerine yazdırılmış (mö 539) Kiros Silindiri, 1971’de dünyadaki ilk insan hakları bildirgesi olarak tanınmıştı ve altı dile çevrilmişti. (boyu 23 cm, genişliği 11 cm.) Kral 2. Kiros Pers Kralı’dır ve “Büyük Keyhüsrev” ya da “Büyük Kiros” adlarıyla da anılır.

silindirdeki metnin 3 ana konusu vardı:

- Irk, dil ve din eşitliği,
- Köleler ve göçe zorlananların haklarının iade edilmesi,
- yıkılan tüm dini tapınakların onarılmasına izin verilmesi.

git

Son Buz Bölgesi

Grönland'ın kuzeyindeki bölge ve Kanada Arktik Takımadaları.

kötü haber:
buza bağımlı türleri (buzu yavrularının güvenliği için mağaralar inşa etmek için kullanan foklar, onları avlamak için buzu kullanan kutup ayıları ve yiyecek aramak için buzu kullanan morslar) barındırabilecek tek bölgeyken o da küresel ısınmadan dolayı erimeye başlamış durumda. git

Yazlık Saray

640 milyon liralık Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi. mimarı şefik birkiye. Marmaris'te Okluk Koyu’nda. Turgut Özal’ın yaz tatillerini geçirdiği konut yıkılarak yerine, 92 dönümlük arazi üzerinde inşa edildi.

işte görselleri

not: okluk koyu'nun eski ve yeni halini görebilmek için * sayfayı sonuna kadar sabırla izleyiniz.

photoshop ayarı

Norveç’te, Aile ve çocuk bakanlığının düzenlemesine göre, eğer sosyal medyada paylaşılan fotoğraf rötuşluysa(!) bildirilmek zorunda artık. Düzenleme, dudaklar, bel çevresi ya da kaslarda abartılı oynamalar dışında bir filtre aracılığıyla çekilen fotoğrafları da kapsıyormuş. amaç, sosyal medya platformlarında ortaya çıkan gerçek dışı güzellik standartlarını yok etmek.

1 /