1. toplam entry 8758
  2. takipçi 32
  3. takip edilen 12
  4. puan 68743
  5. statü regulus
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

gitmek vs unutmak

" gitmek sadece bir eylemdir, unutmak ise kocaman bir devrim" demiş nazım hikmet.
ilki yapılabilir ikincisi imkansız bence. hiç tanımamış gibi olabilir mi insan? belki aklına gelmeleri giderek seyrekleşebilir ama ne kadar seyrekleşse de ansızın geliveren bir koku, göze çarpan bir desen, bir el fotoğrafı şimşek gibi zihne taşır unuttum dediğini.

ğ tipi cezaevi

yazıyla: yumuşak g tipi cezaevi.

şu bahçeye yüz tane ağaç diktim, hepsi arşa değdiler, yaprakları gökyüzünü kapatıyor, çiçekleri misler gibi kokuyor, yaz meyveleri, kış meyveleri veriyorlar hiç yorulmadan. mor salkımlar açmak üzere şu sıra, erguvan ağacı patladı, serviler boy attı, leylaklar kokularını yaydı, çayır, çimen yemyeşil, aralarına papatyaları, gelincikleri aldılar, yaseminler sarı çiçeklerini giydiler. üç köpeğim cirit atıyor koca bahçede. kuşlar deli gibi ötüyor, hiç tanımadığım cinsler verandada dans ediyor. burası insansız hava sahası, en yakın komşu üç yüz metre ileride. zaman saatin gösterdiğinden daha yavaş geçiyor. yalnızlık büyük konfor. insan içe dönüyor, içe dönüyor, içe dönüyor: girdap bu. elbette bahçeyi çevreleyen tel örgüler var, dışarı çıkılmıyor. pandemi bitmiyor. kendimi ğ tipi cezaevinde buluyorum her gecenin sabahında.

hayata ağırlaştırılmış müebbet mahkumu gözüyle bakmak

sizi ciddiyete davet ediyorumlara, sizi diyete davet ediyorumlara kayıtsız şartsız icabet edenlerin sorunu.
danaya girer gibi tatlıya girmek yerine aniden bastıran kavga etme isteği bastırılıyor, yatarken giyerim tişörtü hassasiyetinde olayların sebepsiz olma ihtimali gözardı ediliyor, tencereden yemek yemek lağvediliyor, dünya sözlük halay etkinliği önemsenmiyor. düne ait üzüntüler yarına ait korkular kol geziyor.

"gülmek hayatın ciddiyetini bozamaz" halbuse, zira "Hayat kısa Kuşlar uçuyor".

1 /