@president

insan tamircisi

  1. toplam entry 11744
  2. takipçi 37
  3. takip edilen 0
  4. puan 72705
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 yıl önce

Unutmaktan başka çare kalmaması

Zaman çok şey öğretiyor insana. Gün geliyor, yanlış insanlara kıymet verdiğini öğreniyorsun. Gün geliyor, bazı şeylere boşu boşuna üzüldüğünü, zamanla herkese değer verilmeyeceğini ve bazı şeylere üzülmemen gerektiğini öğreniyorsun.

Aslında kimse kimseyi unutmak istemez. Biri gider öyle bir şey yapar ki, karşı tarafın unutmaktan başka çaresi kalmaz.

İzi kalmak

İnsan, karşılaştığı kişilerin kalıntısıdır. Hayatın akışı içinde bir yerlerde bir şekilde hayatımıza girip çıkan herkesin bir izi kalır hayatımızda. Bu, bazen iyi bazen kötü bir izdir ama kalıcıdır . Kişilik, bu izlerin içinden kendimizi nasıl inşa ettiğimizdir.

hüzünden kaçmak

Kemal sayar okuduğum bir kitabında hüznün kötü bir şey olmadığını ifade ediyor.

Depresyon ile arasında fark var elbet. Hüzün daha başka…
insan üzülmeli, hüzünlenmeli ki insan olabildiğini, bir kalp taşıyor olduğunu hatırlayabilmeli diye düşünüyorum ben. Doğru dertler edinildiğinde hayat daha anlamlı çünkü.

hiçbir şey söylemeyen sözler

Şaire göre varılacak hedeftir. Ön şartı vardır, her şey sonuna kadar söylenmelidir evvelinde. Yani dilde, gönülde, zihinde ne varsa aktarmak; tüm bunların ardında kalan sözcüğe hiçbir şey bırakmamak. Derin bir su gibi bu dize biliyorum. Zaten derin ve anlaşılmaz olanın da insanı kendine çeken bir tarafı olduğu muhakkak.

Yormayan yorgunluk

Hayatta bazı mümkünsüzler mümkün olabilirler. Yorulmak ama yorgun hissetmemek; veyahut da yormaya sebep işlerin yormaması gibi. İnsanız ve acziyet ile doluyuz. Bazen arkama dönüp tüm yorgunluklarıma bakıyorum; sonra diyorum ki her şeye rağmen elhamdülillah diyebilen kazanacak.

hulusi gökmeşe

gördün mü/ kimi dertten çekmiş türküleri ile tanıdım kendisini. Bu aralar 2016 yılında çıkmış neyleyim albümünü baştan sona sara sara dinliyorum. Öylesine güzel, öylesine içten yani… neşet ertaş severlere tavsiyemdir. Canım neşet ertaş dinlemek çektiğinde bir de açar hulusi gökmeşe’nin sazını sözünü dinlerim.

Eskilere özlem duyan ama aynı zamanda yeni soluk arayanlara tavsiyemdir; dinleyiniz, dinlettiriniz.kudüs

Gitmek nasip olsun diye sabırla beklediğim, dua ettiğim şehir. Ara ara özlem duyuyorum. Gidebilmenin hayalini kuruyorum. Şu sıralar yine aynı dert ile hemhâlim. Kudüs’e, filistin’e, mescid-i aksa’ya dair kim ne tecrübe ettiyse kulak kabartıyor, resimlerine, fotoğraflarına bakıyorum.

Bazı mekânları görebilmek de nasip ile…
1 /