@president

insan tamircisi

  1. toplam entry 11516
  2. takipçi 37
  3. takip edilen 0
  4. puan 70960
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

mahmut ustaosmanoğlu

İnna lillah ve inna ileyhi raciun.

- - - alıntı- - -

Ey Müslümanlar! İbret almak lâzım. Ölüm gelebilir. Her şeyden evvel kendimizi ölüme hazırlayalım. Bundan sonra yapacağımız işleri İslam’ın emrettiği üzere yapalım. Allah Teâlâ Hazretleri böyle buyurdu. Onun tenbihine bakalım. Kendi felsefelerimize, kendi kafamıza uymayalım.

Felsefe ve kafa, insanı maksada ulaştırmaktan acizdir. Bu şekilde düşünüp ve böyle bilenlere merhametli olmak gerekir. Çünkü kaybedenler çok büyük şey kaybediyor. Bulanlarsa çok büyük şey buluyor. *- - - alıntı- - -

soundcloud

Çoğunlukla Şiir dinlemek ve yeni şiirler keşfetmek için uğradığım app. Arada güzel mixler, coverler, sesler de tanıyorum; çok iyi gidiyor. Spotify de apple music de aynı tat yok. Youtube da dahil.

Soundcloud’daki farklılık, yalınlık, keşfedilebilirlik kullanıma değer. Kaç yıllardır silmedim mesela; bu bence bu devirde güzel bir tavsiye cümlesi.

Yanığa patates koymak

#7141306

Öncelikle geçmiş olsun @muhalefet’e.

Ama küçük bir açıklama yapalım, yanlış bilgilendirme olmasın sözlük içinde.

Patates, yoğurt, diş macunu, çiğ et, salatalık… gibi gibi şeyler yanığa iyi gelir demek; çok doğru bir ifade değil.
Yüksek ısının hasar başlattığı cildin soğumasına yardım ediyor cilt üzerine bıraktınız her ne ise… yani aslında buzun işlevini görüyorlar.
1. Derece yanık dediğimiz yanıkları akan suyun önüne tutsanız da cilt onu kendi kendine toparlamak üzere programlanan bir hasar koruma sistemi hücrelerine sahip. Soğuk kompres sadece olayı hızlandırmış oluyor.

2. Ve 3. Cilt yanıklarında artık yanık kremleri sürüp mahvolan epidermal tabakayı toplamak lazım. Birçoğunda sinir harabiyeti olduğu için transplant da gerekebilir.

Yani patatese güvenmeyin, ciddi bir şey varsa hekiminize danışın; can size Allah’ın emaneti, hafife almayın.
1 /