1. toplam entry 2003
  2. takipçi 28
  3. takip edilen 13
  4. puan 5375
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

sizi sahtekar palavracılar sizi

sizi sahtekar palavracılar sizi yırtınsanız da hak davâ yürüyecek diye devam etmesi gereken sözdür.
zafer hakkın ve hakka inananlarındır. a'li imran-139
gideyim de meydan size mi kalsın. duruyorum işte.
ha, fazla muhatab olamayacağım o ayrı, üç kitap birden yayınlanacak inşallah. hepsi de varya... hepsi de sizi çaaaaaaaaaaattttt diye çatlatacak cinsten. mini şortlu mu ararsın, ulu paşa mı ararsın ne ararsan var... oku oku kudur.. kudur kudur okuyama. hahahahahaaaaa... * *

insanlığından utanmak

kızı yaşındaki kızlara sarkan senin gibi ...... olsun diyerek cevap vermek istiyorum ama edeben bana ters. biz orada mübarek ramazanda sadece mini eteği ile de değil, bir de yoldan geçenlere kırıtan bir kaltağa yazdık onları. ve twt 140 karakter sınırlı olduğu için en az on onbeş twt ile anlattım. bu din düşmanları onlardan bir kaçını alıp bir de adobe photoshop teknikleriyle bir güzel değiştirip servis ettiler. maksat için her vasıta meşru tabi onların dinsizliklerinde. hele kavi bir müslüman ise, hele onların çanlarına ot tıkıyorsa... allah tümünün belasını versin mübarek gün hürmetine. onların gazıyla müslüman kardeşine saldıranları da yine allah'a havale ediyorum ama peygamberim gibi "ya rab bunlar bilmiyorlar, onlara gerçeği göster" diyerek havale ediyorum.

allah dostu

allah dostunu (çoklukla öyle kullanıldığı için) evliya sananlar vardır. oysa allah dostu her müslümandır. hatta en günahkâr da olsa her müslüman allah dostudur.

neden?

1) allah'a düşman değilse bunun zıddı olan tarafa hemen geçer, allah dostudur artık.

2) dine, şeriat-ı garray-ı muhammediye düşman değilse, kelime-i şehadetle onu da anıyor ve biat ediyorsa allah'ın en çok sevdiği kişinin safında olduğu için allah dostudur otomatik olarak.

3) kişi ben allah dostuyum diyorsa bu allah'ın çok hoşuna gider, ayetleri ve hadis-i şerifleri iyi bilenler bu konuda hemen el hak doğru diyeceklerdir. allah kendisi için ben senin dostunum diyen bir fahişeyi, bunu söylemeyen en abid (en çok ibadet eden) kuluna tercih eder. her müslüman her namazda ya rab ben senin dostunum sen de benim dostum ol niyazında bulunmalıdır. yusuf aleyhisselam ismiyle isimlenmiş surede şöyle der: ente veliyyun fiddünya vel ahireh. (sen benim dostumsun dünyada da ahirette de) devam eder ayet: teveffeni müslimen ve el hıkni bissalihin. (beni müslüman olarak öldür, ve salihlere kat, yani sen de benim dostum ol)

4) allah dostlarının en azizi elbette en ziyade allah'tan korkup, en ziyade allah'ın hoşuna giden işleri yapanlardır. asr suresinde bu konuyu bulursunuz.

5) allah dostlarının piri, seyyidi (önderi) iki cihan güneşi ekmeluttahaya efendimiz muhammed mustafa'dır (salat ve selam olsun ona).

not: bizim liderimiz o'dur (s.a.v) mustafa mıstık değil. o yüzden zaten bize yönelen linç. bunu bile halâ anlayamamış müslüman kardeşlerim var işte o koyuyor bana. allah basiret ve ferasetlerini arttırsın inşa'allah.

sabah akşam onu bunu çekiştiren yazar

çirkefin tam ortasına düşmüş o yüzden malum şeylerden başka bir şey göremeyip sadece üzerlerindekini oraya buraya sıvamaya bu suretle üzerlerindeki çirkefi temizlemeye uğraşan tiptir. cogito sözlük şu anda bunlarla dolmuştur. hatta derviş ekşicilere mi sattı sözlüğü diye içimden geçmiyor değil ciddi ciddi. ne oluyo la? işgal mi var?

haberkalem.com

haberkalem intihal yapmaz, emeğe de saygılıdır. yazıda da bu işleniyor bir bakıma. ali ağaoğlu tipi beğenmemezlik intihal değil, hatta burdan aldığımız ilhamla yazdığımız için bize ilham veren kardeşimizin bununla iftihar etmesi gerekirdi ve demeliydi ki, ağabey sana bir yazı konusu çıkardım ne mutlu bana. ama yok düşmanlık başladı bir kere. artık kızmıyorum. hatta cuma namazında hepinize allah ıslah eylesin duasını da yaptım. kim ne eder kendine eder.

hesap da sahte sayılmazdı aslında. kızım için açtığım bir hesaptı ve fakat onun yoğun dersleri nedeniyle daha çok ben kullandım. diyelim ki sahte olsun. o hesapta da bir melanet karıştırmadık, gizli mesaj da almadık, gizli mesaj da yazmadık, kimsenin sırrını da faş etmedik. insan biraz utanır sıkılır. haya imandandır buyurmuş peygamber. ne kötülüğümü gördünüz, hak ve hakikati yazmaktan başka? ha bu hak ve hakikat bazı kara tiplere, bazı zanlı kişilere dokunabilir, batabilir onlar viyaklasın da size ne oluyor be müslümanlar? neyse burda anamıza da küfredildi hem de bir mod tarafından. onun da boyası malum. ve cevabını da aldı.

ali ağaoğlu tipi beğenmemezlik konusunu da şimdi son paragraf olarak not diye ilave ettim, bu gecikme için özür dilerim. ilave şöyle:

not: başlık cogito sözlükte açılmıştı, ordan ilham alarak yazdım. hatta bazı sözlerini de ordaki tanımdan aktardım. bir kardeşimiz yazmıştı yazıyı koyarken not düşmeyi unutmuştum, hatırlattı. kendisine verdiği ilham için teşekkür ediyorum. zaten tüm makaleler bir ilham kaynağı ile harekete geçilen yazılar değil midir?

ramazan ercan ile cuma hutbesi

bu haftaki hutbemizin konusu «islâm hukunun hikmeti» üzerine olacak.

muhterem müslümanlar,

yüce dinimiz islâm, insanlığa mahzı hidayet (hakikaten ve sadece doğru yola götüren kılavuz, rehber) olarak gönderilmiştir. elbette onu gönderen makam şanı yüce allah (c.c)’tan başkası değildir ve o (c.c) yegane yaratıcı ve hakimi mutlak olandır.

allah’ın hiçbir noksan sıfatı (yahut eksik ciheti) yoktur, allah bütün noksanlıklardan münezzehtir. yani tenzih edilmiştir, arıdır, uzaktır. o (c.c) yaratıklarının hiçbirine benzemez ve yarattıklarından hiçbiri onun dengi ve benzeri olamaz.

doğurmamış ve doğurulmamıştır. yani hristiyanların iddia ettikleri gibi haşa bir baba da değildir, ana da değildir, evlat da değildir. malûm hristiyanlar hz. isâ (a.s)’a evlat (oğul) ve allah’a haşa baba derler. bu mühim hakikatleri sıkça tekrarlamakta fevkalade yarar vardır. zira yukarıda çok kısa bir şekilde bahsettiğim allah’a ait bazı sıfatlarda haşa sümme haşa eksiklik görmek gibi bir yanlışa hiç ummadığınız anda ve hiç ummadığınız bir kişinin ya da bizzat kendinizin düştüğünü görebilirsiniz.

nasıl kurtuluruz?

sözgelimi ispartalı süleyman demirel gibi “kur’ân’ın 300 âyetinin hükmü bitmiştir, çıkarılmalıdır” diyecek kerteye kadar yuvarlanabilirsiniz. unutmayın ki turan dursun denilen zındık da bir zamanlar imanlı bir müftüydü. bir müftü sümme haşa “allah yoktur” diyecek vartalara düşebiliyorsa sıradan bir müslümanın ayağını kaydırmak şeytan aleyhilâne için çok daha kolaydır.

nasılına gelince o şeytan’ın uzmanlık sahasına girer ama bize şeytan’ın ilmiyle ilgili de temel bilgiler verilmiştir. allah (c.c), kur’ân’da bize bildirmiş, fahr-i kâinat resûl-i kibriya efendimiz (s.a.v) de kur’ân-ı kerîm’i tefsir ederek bizlere birçok şerefli hadisleriyle ışık tutmuştur. işte gerek kur’ân’ın bildirdikleri olsun, gerekse onun en büyük müfessiri olan resûlullah (sallallahü aleyhi ve sellem) efendimizin izahatları, tenbihleri, nasihatleri yahut tüm şerefli söz ve davranışları olsun islâm hukukunun temel taşlarını, kaynaklarını oluşturur.

bu birincil kaynakları takvayla değerlendirmek suretiyle ilimde ilerleyen fakihlerin, müçtehidlerin değerli içtihatları, kıyasları da kaynaklar arasındadır. islâm dininin ferdî (bireysel) ve içtimaî (toplumsal) hayata ilişkin hükümleri, kişinin allah’a karşı vecîbelerinin amelî yönü (ibadetler), dinî-hukukî hükümlere ulaşmada izlenen metotlar, ibadet ve muamelat (insani tüm ilişkiler) alanına ait hükümler islâm fıkhını meydana getirir.

ve bu hukuku bilmek bir müslüman için fevkalade önemlidir. ancak şeytan aleyhilâne’den kurtulmak için islâm hukukunu bilmek de yetmez, onu hayatımıza tatbik ederek hazmetmemiz ve yüce allah’ın yardımını dilememiz gerekir. şeytan apaçık bir saptırıcıdır. ancak onun saptırışı gizli ve çok sinsidir. siyah bir taşın üzerindeki kara bir karıncanın kamuflajından daha gizli, ayak seslerinden daha sessidir.

bu yüzden de nice akıllı geçinen kişiler onun oyunlarına gelip sapmış, hidayetten uzaklaşıvermişler, kayıvermişlerdir.

o halde islâm hukukunun hikmetini iyi kavramak lazım. bu ise her kişinin kârı değildir. er kişinin de kârı değildir, erbabının kârıdır. yani çilesini göze alarak bu konuda ilimde ilerlemiş muhterem zatların işidir. ve bu muhterem zevat kademe kademedir: hepsine yüce allah’ın rahmeti bol olsun, allah onların o icazet zincirleri resûlullaha kadar varan mübarek zatların bizlere de şefaat etmesini müyesser kılsın.

muhterem müslümanlar,

allah izin verdiği sürece yaşarız ve hayatımızın tüm nefeslerinden hesaba çekileceğiz. hiçbir bahane ile o şiddetli hesaptan, imtihan dünyasında bıraktığımız amellerimizin sorgusundan kurtulma şansımız yoktur.

orada hesap verirken şahitler dinlenecek ve bilir misiniz ilk şahitler bizzat kendi vücudumuzun uzuvları olacaklar. dil konuşacak, göz konuşacak, el hattâ ayaklar konuşacak. hepsi hayat hikâyemizdeki günahları haber verecekler. insan bunlara ne oluyor diye şaşırıp kalacak.

bunlar, şu anlattıklarım benim iddialarım değil, âyet ve hadîs-i şerîf’lerin bildirdiği gerçekler.

hepinizin cuma’sı hayırlara vesile olsun, cuma hürmetine hayır dualarınız kabul olsun, ömrünüz bereketli eviniz şen şatır olsun.

yetim tanımlar

«sen önce kendi aklını himayeye aldır ki zaten kıt iken tamamen ortadan kalkmasın» diyerek cevap verebileceğim, sonra da fırsat mı buldun gözün aydın diyeceğim asılsız şeydir. benim himayesine muhtaç olduğum yalnız allah'tır, o'nun (c.c) rahmeti müminlerin, gazabı münafıkların, dini kini olanların üzerine olsun.

formatsavar

cogito sözlük'te ekşi sözlük'tekinden daha adi bir linç kampanyası düzenleyenlerin hepsini önce allah'a havale ediyor, sonra da sizlerin vicdanlarına ve izanlarına sesleniyorum. bunlara tepki vermezseniz yarın birgün size sarktıklarında da yanınızda kimseyi bulamayacak ve tuh tüh diyip duracaksınız.
1 /