@rebelin korubenisi

"yunus öldü diye sela verirler/ölen hayvan imiş aşıklar ölmez"

  1. toplam entry 10400
  2. takipçi 44
  3. takip edilen 1
  4. puan 79881
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 9 yıl önce

ben hep senin yanındaydım

son öyküsünü okumayı yüzyıl erteledikten sonra nihayet bitirdiğim kitap. en güzel öyküsüymüş hem de sonuncusu. yıkım günlüğü. apokaliptik bir atmosferde geçiyor ve insanı "başka bir dünyanın mümkün olduğuna" inandırıyor. nejatçığım, sen de bilirsin üzüm şaraptan yapılmıştır. içmeden sarhoş olmanın yollarını arşınlamayı sürdürüyoruz.

olaylara ingilizce tepki vermek

hay dilimi eşek arısı soksun hareketi. muzdarip olduğum bir sorun bu benim. hayır ilkokul seviyesinde ingilizce biliyorsun senin neyine şaşırdığında "oh god" diye tepki vermek? ne zamandır bunu yapmıyordum, bugün daha anlamsızını yaptım. bakkala ekmek almaya gittim. kasadaki çocuk poşeti açtı, ekmeği içine bıraktım, ekmek düşer gibi olunca "ovv sorry" diye bir tepki verdim. arkadaşım burası tirabizon niye böyle şeyler yapıyorsun ya? sorry nedir? hatta sorry nedu?

g.o.r.a.

rastlayınca izlemeye hayır diyemediğim film. ilk kaç yaşında izlediğimi hesaplamak için yapım yılına baktım da 2004'müş, vay canına, 18 yıl olmuş! neyse yaşlanmayı bir kenara bırakıp an itibariyle star tv 'den izleyebiliriz.

ben hep senin yanındaydım

ilk basımı Mayıs 2019'da yapılmış Nejat İşler kitabı. ilk basımda kalmış herhalde, 100.000 tane yaptıkları için, neyse.

içinde 6 tane öykü bulunan bir kitap. öyküler yeraltı edebiyatı dolaylarında dolaşıyor. edebi olarak çok iyi olmasa da öykülerin akışı güzel. Nejat beyefendiyi sevenler oturup ondan birkaç saat öykü dinliyormuş hissini seveceklerdir. keşke seslendirse bunları da erisek ee şey dinlesek yani. bir de bir kere daha "öyle bakıyorsun ki insana başka şans tanımıyorsun" dese...

bir delinin karalama defteri

sevgilim, sen alelade bir vakitte durup "bir daha bu ana dönemeyeceğim, şu an olduğu gibi öyle güzel ki şükürler olsun" hissisin. sen dilim yanağım yarayken inadına yediğim eriksin. sen doyamamaksın sevgiye. yaşamım senin şahitliğinle tamam olur. bugün sevdiğim kedi yavrusunun sen görseydin dinerdi korkusu. sen olsaydın yengeçlerden korkmuyormuş gibi yapmazdım. yine denize doğru salınırdı bindiğimiz salıncak ama farkla, geri dönmesek de olurdu.

düz insan

"enn iyisi" insanı. ne bu abartılı tepkiler, şaşırmalar, hayretler. düz olacaksın bu hayatta. bugün kuzenim köydeki bahçede geyik görmüş, videosunu atmış. görünce gözlerimden kalpler çıktı "aayyy ne güzelll" diye mesaj attım. cevap şu: "yedi tarlayı hep." neyse Allah uçak kazası vermesin ne yapalım.
1 /