@rebelin korubenisi

"yunus öldü diye sela verirler/ölen hayvan imiş aşıklar ölmez"

  1. toplam entry 10018
  2. takipçi 42
  3. takip edilen 1
  4. puan 76502
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

kar

ülkenin dört bir tarafında görülen hava olayı. trabzon hariç! dağlarda var sadece. hava dalgaları gelip gelip teğet geçiyor. meteoroloji uzmanına dönüştük hepimiz, uydu görüntüsü falan takip ediyoruz. yok olmuyor, gelmiyor. nedenn...

sözlük yazarlarının karalama defteri

22.12.16 hocamın birkaç bölümünü okuduğum yayımlanmamış kitabının tamamını yazıcıdan çıktı alıp adıma imzalayarak bana verdiği tarih. nasıl büyük bir mutluluktu. az önce o kitabı tekrar okudum, ilk kez okuduğum heyecanla. bazı şeylerin etkisini hiç kaybetmemesi inanılmaz. yakında yeniden peşine düşeceğim şeyler var. yeter bu kadar ölü taklidi yaptığım.

geç saatlere kadar uyumamak

nasıl bir şey olduğunu unuttuğumu fark ettiğim şey. bir süredir geç uyanıyorum ve haliyle gece uyuyamıyorum. bu düzeni yıllardır yaşayan bir insandım ben. sabah 6'da da uyanacak olsam o 2'yi görmeden uyumazdım. ama artık o kadar sıkılıyorum ki anlatamam. yıllarca ne yapıyormuşum ben sıkılmadan? az önce dalgıçlık eğitimi mi alsam deyip araştırma yaptım. yapabileceklerimin uç noktasına vardım. artık uyuman gerekiyor canım kendim.

çocukken yazları camiye kuran kursuna gitmek

zamanında korkulu rüyam haline gelmiş olay. yazın gelmesini istemezdim o derece. her sene belli bir yere kadar öğrenip yıl içinde unutuyor ertesi sene baştan başlıyorduk. çok sıkıcı bir yöntemdi bu. liseye geçtim babam "gidecek misin" diye sordu. "eehh yeter artık baba, hocalarla aynı yaştayım artık" dedim de gitmedim. otur çocuğa öğret, yıl içinde de arada tekrar ettir unutmasın. çok mu zor olurdu acaba bu?

konjonktivit

zamanında geçirdiğim hastalık. bir süre bir gözüm diğerinden küçük kalmıştı. şimdi o zamanki fotoğraflarıma bakınca görüyorum bunu. kızarıklığın yanında ışığa karşı müthiş bir duyarlılık oluşmuştu gözümde. iki gün aralıksız uyuduğumu hatırlıyorum bu sebepten. ne ilginçti.
1 /