1. toplam entry 431
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1341
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

marco tardelli

Juventus'un del piero öncesi sembollerinden olan futbolcu. teknik dirktörlüğŸündeki başŸarısızlığŸı hemen her takımdan kısa sürede tard edilmesinden anlaşŸılır. kariyerinin zirvesine 2000 yılının inter'ini çalışŸtırarak yapmışŸ ve sonrasında önlenemez bir düşŸüşŸ yaşŸamışŸtır. ilerleyen yıllarda fenerbahçe'de teknik direktörlük yapması muhtemel insandır.

bir türk hastalığı olarak haset

bütün tarihimiz boyunca sayısız örnekleri olan bir hastalıktır. sadrazam sadrazamı çekemez. yeniçeri bir diğerinin kuyusunu kazar. musikişinaslar ki o kadar sanatçı ruhlarına rağmen hasetçinin en önde gidenleridir. taşlama edebiyatımız şairlerin düpedüz birbirine sövgüleriyle doludur.
çarpıcı iki örnek verirsek,oktay sinan oğlu amerikadan yıldız teknik üniversitesine,memleketine hizmet etmeye gelmiştir. üniversitedeki odasındaki bilgisayarına gelen internet bağlantı kabloları öbür hocalarca kesilmiştir. biraz uzun olmakla beraber 700 yıllık çok güzel bir kıskançlık örneği de şöyledir:

Abdülkadir Meragi eserlerini çok kıskanır ve kimsenin öğrenmesini istemezmiş. Sultan Hüseyin Baykara, çok zeki bir köleyi sağır ve dilsiz rolü oynatarak Merâgalı'nın hizmetinde çalışmasını sağlamış, bir-iki denemeden sonra kölenin gerçekten sağır ve dilsiz olduğuna iyice kanaat getiren Üstad, hiç çekinmeden eserlerinin en değerlilerini okumaya ve başka eserler üzerinde çalışmaya başlamış. Bu eserleri hiç sezdirmeden öğrenen köle, gizlice saraya gelir bellediği eserleri saray mûsikîşinaslarına öğretirmiş. Bir gün Hüseyin Baykara, Hoca'nın da hazır bulunduğu bir mûsikî meclisinde bu eserleri icra ettirmiş, olaya çok sinirlenen ve üzülen bestekâr renkten renge girerek düşüp bayılmış ve bu olaydan sonra da çok yaşamamıştır.
1 /