1. toplam entry 2186
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 6094
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

ateistlerdeki inanılmaz mantık hatası

bu mantık hatasını çok az müslüman konuşabilir çok şaapmayın.


ateistler her konuyu bilimle açıklama derdine düşüyor. müslümanlar ise onlara karşı saçmalıyor ateistlerin açıklayamadığı en büyük mevzu; ben inanmıyorum dedikleri halde ama bak bu var kalıbında açıklama yapan müslümanlar.

allah'ın ilk emri oku sonrasında ise; ilmi isteyene, malı istediğime veririm diyor bizim müslümanlar ise "ikra" yı unutup sadece mal istediği için mal olup çıkıyorlar. adamlarda çatır çatır ezip dalga geçiyor.

Rasim kaan aytoğu

adı bilinmediğine göre; kaliteli bir siyasetçi değil veya diğerleri gibi peşkeş, hile, hurda kovalamıyor. öyle olsaydı bilirdik adını. kul hakkı yiyicisi ak partililerden bile olsa; sürünmesini, çile çekmesini, hakkına girdiklerin halkın hakkının burunlarından fitil fitil gelmesini istesemde; bu şekilde değil, üzücü olay. günahı boynuna, haramı boğazına evladının düşeceği durum üzücü.

sedat peker canı yandığında, ne kadar realist olduğunu ispat etti. cem sağolsun.

Avukatın eteğine tepki gösteren imamlar

testebesizliktir. birincisi herkesin aklı ve fikri var sanane! ikincisi sen din adamısın karşı tarafa bilgilendirebilmek adına en nazik halinle gocundurmadan yaklaşmak zorundasın bu sayede iletişim kurabilir anlatabilirsin aksi halde yapacağın her iş; karşı tarafın egosunu ortaya çıkartır ve ters teper netice; sorumlusu sen olursun o saatten sonra gocunup inanıyorsa şayet inandığı dinin gerekçelerini öğrenmekten kaçacağı için.

ümmet diyenin ağzına takunya ile vurma isteği

camileri tek tek gezdim, hepsi naylon terliğe geçmişler, mevzunun işleyişi çok hoşuma gitti günaha girip camiden takunya çalacaktım o kadar hoşuma gitti....

inanç sisteminde ümmet ve yeri değişmedi aslında sadece ülkemizde istismarcı siyasiler nedeni ile bizler irite oluyoruz. ümmet sıralamasında önce kendi ailemiz, sonra sokağımız, sonra mahallemiz ve şehrimiz olarak ilerleseydik böyle olmazdı gerçi o zaman bu konuda halkın istismar edilip fırsata çevrilmesi olmazdı.

hükümeti eleştireni sol ulusal anarşist ve düşman ilan etmek

zamanın on numara işi olmuş aferin onlara, ötekileştirdikleri, gerçekleri görmezden geldikleri veya algı oluşturmak üzere yalancı çıkarttıkları kişilerin haklarını helal etmeyerek çok pis saplayarak intikam alabilmeleri mümkün.

not: korkmayın yedi kebair yok ama günahsız da değiliz, sizde zaten günah bol, siyaset uğruna kul hakkına bile görmeyi göze almışsanız bizimkiler size eklendiğinde pek bir şey değişmeyecek! ateşinize bir kamyon odun o kadarcık.

9 haziran 2022 yeni ekonomi modeli

bu sözlükte yıllar önce açılıp içleri farklı yazarlarca doldurulmuş bazı başlıkları buraya bırakıyorum, amacım tabisii muhalefet yaparken ben gibileri ötekileştirenlerin gözüne sokup hatırlatmak. tekrar ediyorum mutlu musunuz? sizi gibi görmezden gelenler ve allhın emri ile okumayanların ceremesini bizlerde çekiyoruz.

başlıkların yıllarına dikkat kesilin lütfen...
(bkz: ak parti’nin ülkeyi bitişe doğru götürmesi)
(bkz: ak partinin yanlış sosyolojik ve teknolojik yatırımları)
(bkz: köprü ve tüneller için işletmeci firmalara devletin ödediği para)
(bkz: şehir hastanelerinin işletmesinin devlet elinde olmaması) bunu seneler sonra bakan itiraf etti hatırlatırım!
(bkz: sonucu kesinkes hata olan siyasi kararları)
(bkz: şeker fabrikaları ve şeker kotası)

bunlar sadece bir kısmı ekonomik yazılar çok uzun okumayacağınız belli ancak buradan tarihler ve eleştirileri ele alırsanız yeterli.

fiyat artışı

reel olarak fiyat artışı nedenleri arz-talep dengesinde talep yoğunluğu baştadır ardından tek el gelir artışlarda en önemsiz neden ise içerik kalitesi artırımıdır bu önemsiz bir sebeptir. bir çok nedenle fiyat artışına şahitlik edebilirsniz çok fazla etken vardır işletme mezunları bu konuda destan yazabilirler.

bu konuda fiyat artışına neden olan durumlardan birisi ise maliyettir. kalite değişmeksizin maliyet artımında hammadde tedariği ve krizi gibi şeyler yoksa yani her şey stabil olduğu halde maliyet artıyorsa burada mevcut ülkenin alım gücünün düştüğünü konuşuruz.

akp savunucuları ve troller hemen fırsat bilip gelecekler, dünya üzerinde yaşanan krizleri anlatmaya bir kaç husus bildireğim bu konuyla alakalı gelip işemesinler diye gerçi son zamanlarda kuyrukları kıstırılı sessiz sessiz eksilerini verip susuyorlar...


petrol fiyatından örnek vereceğim pandemi süresinde arz talep bozunumundan dolayı eksileri gören petrolü hatırlatırım bu gibi anormal hususları yani mucbir sebepleri yok sayıyoruz petrolün artışı ortalama yüzde 20 civarındadır ülkemizde dünya fiyatlarına eşitlendiğimizde görülen fiyat tam beş kat artmış olacak.yüzdelik dilimde 20 lik artış nerede 5 katlık artış nerede?

un konusunu konuşmuyorum zira mevsimsel değişmeler nedeni ile ülkemizde talebi karşılayan arz olmadığı için fiyat hayli yüksek. geçen sene ekinlerin büyüyemediği gerçeğini hatırlatırım, bunun üzerine ithal edilmesi ve hali hazırda lira güzümüzün felaket derecesinde düşmesi ile birleştiğinde karşımıza böyle fiyatlar çıkıyor.

anlatmak istediğim dünya krizinde petrol yüzde 20 cviarı artarken dünya krizinin tam olarak dokuz katı artışa sahibiz bunun açıklaması şudur ak parti ekonomi yönetemedi, sıvadı, sıvıyor üstüne hala daha dur durak bilmeksizin peşkeş ihaleler ile uğraşıyor ve biz lira gücünü kaybetmeye devam ediyoruz. bu durumdan ise siyasiler tavşan kaç tazı tutu mantığında maliyeti arttığı için fiyat değişikliğine gidenleri aleni olarak suçlamasa bile halk nezdinde bu hislerin uyanmasını sağlayacak söylemler ile halkı fırsatçılıkla suçluyor. lira gücünün yanında müslüman bir toplumun kötüye kötü diyememesi ve müslüman gözüken bir yönetimin bırak islam ahlakını harici etik kurallarını bile düşünmeden hareket ediyor olması bir o kadar ilginç.türkiye cumhuriyeti vatandaşının değersiz olması

amerikan filmlerin espiri konusudur bir zenci diğerine sen köle ruhlusun deyip göndermeler yapar aha bu espirinin sen değersizsin modelini bizim ülkede yapabiliriz. biz insan olarak; olmayıversin, yemeyiversin, giymeyiversin... daha uzar gider olmayacaklar. birde senin zamanın ve bizim zamanımız mevzusu var sorma gitsin. bunlar gibi kıyaslarla tasarrufa veya ucuza yönlendirildik.

sorarım; israf boyutuna varmadan, bizim halkımız neden et yeme konusunda aza razı olmak zorunda? bizim halkımız neden birinci tekstil ürünlere erişip daha şık gözükmesin? neden bizim insanımız en iyi teknolojileri kullanmasın, ülkemde doğan çocuklar ecnebilerin çocuklarından farklı mı, daha mı değersiz, hani ırk, dil, renk üstünlüğü yoktu?

bu durumun içinden çıkmak için çaba göstermeyen ebeveyn gafil veya biçaredir, bu durum içinden çıkmak yerine laf salatası sunan siyasi ise halka ihanet içindedir net!

bu hakkını aramayan, istemeyen, şartlarını güzelleştirip allahın nimetlerinden faydalanmak yerine bastırılarak tasarrufa itilen kişi bunu kabul ediyorsa da salaktır net!

9 haziran 2022 yeni ekonomi modeli

ekonomi çoh eyici güruhun; putlaştırmadıkları kaldığı siyasilerin insanları yüz üstü bıraktığı model. gerçi bu siyasiler; biz birakmadık fetö-chp-pkk bıraktı derler kararları onlar almamışlar gibi, halkta bunu yer yemeyenler ise kör sağır dilsizi oynar her zaman olduğu gibi.

ne alaka lan derseniz bddk falan filan işin var içinde ondan yani.

akp giderse müslümanlar zulüm görür

şimdi refahtayız sanki! para değerimiz yüzde yüzotuz azalmış tamam bu zulümsüz zulüm kırbaç vesaire yok sadece günü ve geleceği yok ediyorlar.... bunu kabul ediyorum bak.... diğer türlü partinide al git!

selam olsun bu günlerin geleceğini konuşurken terörist ilan edenlere. sizin gibiler yüzünden hep birlikte çekiyoruz bu cefayı sizlere hakkım helal değildir, allah'ın verdiği aklı kullanmadığınız, kör sağır ve dilsizi oynadığınız için allah'a vereceğiniz pardon veremeyeceğiniz hesap var birde. yan cehennem yan beş kamyon odunlan geliyorlar!!

Erkek tarafına kız tarafınca gönderilen liste

mutluluğu maddiyata bağlamaya çalışan aptal zihniyet. bu zihniyete ve görgüsüzlüğe ak parti döneminde erdik. şu an hangi avrupa ülkesine giderseniz gidin sizin maddi durumunuz değil verdiğiniz enerji, aşk, saygı ve sevgiye bakarlar. sonra neden ecnebi kızları... ulan bir müslüman genci için ne kadar zorlu kişilik sıfatı olursa olsun neşe ve aşk dolu kızlar ile evlenmek bu kafa ve görgüsüzlüğü çekmekten bin kat iyidir. orasını burasını açıp obje olmayı özgürlük olarak görenlerin olduğu toplumda kızının geleceğini ve saadetini maddiyat ile garantiye almaya kalkan salakların olmasını yadırgamamak lazım.

ayrıca liste yapan aileye diyorum sirkeniz benden bidonu siz ayarlayın.
1 /