1. toplam entry 2392
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 6442
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 6 yıl önce

dolar kuru

vereyim haberi ak parti kanadından saçma sapan işler gelmez ise kabine etkileri pozitif gözüküyor çok fazla detay var hatta hakim olmadığım konular bile mevcut ama muhalif olarak yorumlarsak bu durumu; gelen bakanlar adı lekelenmiş kişiler değiller bu iyi haber kaynağıdır unutmayın üretim yanında bir çok etken ile var olur ekonomi ve dünya ekonomisinde var olunan nokta. şimdi bu bakanların liyakatlı olanları liyakatlarını konuşturursa dolar gerileyecektir ancak ak partinin şimdiye kadar izlediği bir sürü yanlış yol usulü emir kulu olarak yapmaya gelen yeni kişiler ise bilin bu dolar hepimize saplanır. tabisi aldıkları kararların altı da boş olmamalı bu balon ekosistem oluşturur o daka kötü kime nerede patlayacağı belli olmaz. üretim destekleri özellikle ve öncelikle halkın ana tüketimi ve hızlı tüketimi olan ürünlerin üretim destekleri hızlıca yapılırsa ekonomi bir kaç yıla tat verir. destek değilde laf-ü-güzaf eylemler olursa tek rakibimiz arjantin az daha kasarlarsa venezuela.

süleyman soylu

bakanlıktan vekilliğe düşmüş şahıs. abisi gibi aynı beş gün önce ekonomi ve ülke kasası güzellemeleri yaparken bir anda birileri için bir şeyler istemeyi iyi başarıyor halbuki istediği şeyler genelde devletin elinden çıkmalı ama istiyor ve bunu gerçekten iyi başaran ekibin top beşindeydi.

mehmet emin alpsoy

ota köke kul hakkına girmekten korkmaksızın algı yapmaya çalışan ak trolcükleri ve seçmenleri travmatik şekilde sarsacak isim. yani şahıs kendisi değil bu şahıs için karar alanlar ve suçları falan işte. şu başlığı şuraya koyayım isim başlığı ve tanımları başka fiilin başlıkta göze girmesi ve birilerini kudurtacak olması apayrı. düşünsenize bir tarafta yafta var diğer tarafta saplama.

(bkz: ak partinin terörist affı ile mehmet emin alpsoy'u serbest bırakması)

ak partinin terörist affı ile mehmet emin alpsoy'u serbest bırakması

cumhurbaşkanlığı kararı ile gerçekleşen hizbullah hükümlüsünün serbest bırakılması olaydır, efenim seçim öncesi altılı masaya yaftada bulunanları, teröristleri başımıza saracak diye algı yapan ve daha çeşit çeşit yalan dolanla algı yapanları açıklama yapmaya bekliyoruz. hele hele her entry girdiğimde seri eksileyen ikiyüzlü şapşikler siz bekleniyorsunuz bekleniyorsunuz. açıklayın la bunu!

gelip algı yapmaya çalışacak ikiyüzlülerin ikinci yüzleri ile gelememeleri için bu adamın mahkeme kararlarını ve atfedilen ve dosyasına işlenmiş suçları kendiniz görün ben desem maazallah bana da yaftalarınız olur ispatla geleyim gerç ispatla geldim diye diğer yüzünüz gelemez buraya zaten organize olursunuz şimdi bu başlığı da arka sayfalara taşırsınız işinize gelmediği ve nitelikli ikiyüzlü olduğunuz için.

doların yükselişinin ak parti seçmenlerini çıldırtmıyor oluşu

öyle muhalefete pişkinlik vs çamuru atmak da ikiyüzlülüktür, ekonomi kötüye gidecek önlem alınsın derken yırtınan muhalefete ön görülen kötü seviyeler geldiğinde önceden söyledik ve belirttik diye seviniyormuşuz algısı yaratmak ise haysiyetsizlik ve karaktersiz aynı zamanda kemiksizliktir ohoo ne skiller eklenir daha bu hareketlere ancak... neyse.....
dolar yükselişi maliyetleri etkileyecek üretim ülkesi olmaktan çıkıyoruz, çiftçiler hayvancılar küsüyor esnaflar küsüyor kepenk kapatıyor demek tam olarak dolar yükseldiğinde yaşananları işaret etmek oluyor mesela, biz demiştik demek sevinmek değildir bunu öyle göstermek şerefsizliktir ama seviniyorlar algısı yapacağına erkek gibi ispat edeceksiniz kim sevinmiş sevinen varsa aynı kemiksiz ve karektersizliğe sahip tam olarak muhalif öngörülerine yaftalar çamurlar atanların kalitesizliğinde farklı görüşteki insanlardır kemiksiz kemiksizdir şimdi şerefsizliğin, itliğin dini dili ırkı olmaz. tecavüzünde tecavüzcününde olmaz tecavüzcüyü korumaya çalışıp günahına ortak olma modası da bir tek ülkemiz ak partililerinde ve dindarlarında var kimse de unutmasın?

gelelim öz konuya; alım gücü düşüyor, maliyetler artıyor bir çok hammadde ve ara madde de dışarıya bağlıyız, bu süreç fiyatlara, fiyatlara diğer maliyetlere, ticaret erbabının kazanımının düşmesine ve işçilerin alım gücünün düşmesine etki ediyor derken bu sefer firmalar işçiler için fiyat artırımına giderken aynı etki süreç etkisi dönüp duruyor. aksini ispat edenin elini öpelim! ağzından konuşanın değil! hala daha yükseliyor ekonomi bakanın gerçel açıklamasına ve liyakt sahibi olması haberlerine rağmen yetersiz bu durumdan rahatsız olmayanların konuşmayan iki yüzlülerin muhalefete suç atması, yaftalar yapması, çamur atması ama pardon tecavüzcüleri saklayan güruhun bundan rahatsız olmayıp kul hakkına girmesini önemsemekte ne bileyim bizde de var salak beklentisi harbiden kimden ne bekliyoruz. ben bülent ersoya gidiyorum çocuk doğursunda sevelim.

dolar kuru

20,80 lira zirvesini yapmış kur, mevcut iktidarın ekonomi konusunda sıvadığının resmidir. buradan bir iki liralık düşüş sonrasında gelip ne oldu düştü işte diyenlere 5 liralık banddan buraya geldiğimizi hatırlatarak ağızlarına şamarı patlatmayı görev bilirim. bu doların yükselmesi ne demek? muhaliflerin sevinmesi demek değil, bu ülkede yaşayan insanların barınma maliyetinden beslenmesinden alışkanlıklarından hobilerine feragat ederek yaşamasına neden olan maliyet artışı demektir. buna sevinenlerin alayı 3-5 dolardan elde ettiği karı kazanç zanneden embesillerden oluşur.

Erdoğan yalnızlığı

ekonomi düzelmesi zor olacağı için erdoğan iyi etrafındakiler kötü algısına mı başlanıldı ne oldu? hatırlatayım yalnız değil herkes onun emrinde partisinde ağzından kaçırarak olsun direkt söyleyen türlü ispatı var böyla algılara gerek yok. karar mekanizması yok tek kişilik mercii var saptırmayın.

selahattin demirtaş

bu adamın durumu beni hep güldürdü son zamanlarda. bu adamın partisini meclise sokan ak parti, bu adam meclise girmesin diye mitingler yapan mhp kanadında devlet bahçeli. bu adamın partisini meclise sokan ak partiye önce mhp yanaştı. sonra her ikisi "siyaset gücü nedeniyle korkunca adamı hukuksuz şekilde hapiste tuttular" fikrini kafalarımıza yerleştirip; bunları farklı yerlerde de kullanacağı için bu adama mağduriyet sağlıyor diye akıllara şüphe düşüren durum var ama; neticede akil adamları, mitingleri ak parti yönetimi ve istihbaharat yönetiminin kayıtlı olarak apo ile görüşmeleri bile mevcutken şüphe etmeden olmuyor. yada gerçekten meclise soktukları bu partinin başkanında gerçekten korktukları için hukuksuzca hapiste tutuyorlardır kim bilir.

dünyanın en yorucu şeyi

gerçeklere kör sağı ve dilsiz oynayan insanlarla tartışmak, ikincisi ise hiç bir haltı sorgulamayan ve kendi kendine elde olmayan gerçeklere değil başkalarının kafasından devşirme fikirler ve gerçeklerle tartışan insanlar. bu ikisinin melezi olan insanlar var onlar premium yorucu herkes bunların elinden her zaman yorulamadığı için listeye özel olarak ekledim.

dolar

açıklanan bakanlar arasında hassas isimler ve liyakatı mevcut isimler nedeni ile dünya siyaset ekosisteminde bir süre yatay izlemesini beklediğim para. ama unutulmasın doları engelleyen aşırı ince ve şeffaf bir balon patlaması an meselesi hata kaldırmaz, sertlik kaldırmaz ak partinin duyuracağı iyi haberler önce yataysa seyretmesini sağlar yeterli pozitif haberlere doygunluk geldiğinde de geriye gitmesi beklenir klasik ve makro algıda mikro da ise devreye ülke ekonomisinin dünya üzeri yeri, ülke yatırım güvenilirliği, iç borçlar, likit akışı dijital para akışları ve daha bir sürü unsur girer. dış mihrak dediğiniz unsur varsa dolar tek bir yerde atmaz mesela dış mihrak bir oyun yaptıysa dünya genelinde dinamikler değişir tek bir yeri etkileyemezler. buna örnek olarak doların euro denkliğini gösterebiliriz ama aynı anda olan iniş çıkışlar kimsenin oyunu değil ülke ekonomik kriterleridir. bilgiyi aldınız hadi köftehorlar aslında bu kadar yüzeysel bile değil ama dış mihrak olayının işleyişini yüzeysel olarak öğrendiniz hesaba çekildiğinizde ben bilmiyordum bilmeden desteklendim diyemeyeceksiniz artık *

köst

aşırı sağlam ve aşırı protest bir tip.
bir kaç şarkısını buraya koyayım, ikincisi ak parti seçmenlerini çok feci rahatsız edebilir belirteyim.

saian-köst ---otonom piyadeköst barni - fkp seçim şarkısı


köst - yanlış anlama beni


1 /