@ruhuma uygun nick bulamadim

Sahici zamanlar rengarenk oyuncak kadranlı saatlerden geçip gitti. Çocukluğumuzu kaybetmeyi büyümek sandık. Gerçeği öğrendik ama geç oldu artık, Herşey bitti...

  1. toplam entry 673
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 1
  4. puan 3111
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

recep tayyip erdoğan

Ülke gerçekten şerefsiz dolu ve bunlarla tek başına savaş veriyor adam.
Bugün aldığım haberi vereyim size.
3 ay önce 170 liraya aldığım seramik firması, aynı ürünün liste fiyatını 815 liraya çıkarmış.
Yetti mi? Yetmedi tabi.
3-5 gün doğalgazları kesildi diye daha zam yapacaklarmış.
+Sebep ne?
-Efendim, doğalgaz kesildi, fırınları kapattık. İş yapamadık. Şimdi fırınları tekrar yakacağız ama 15 gün boyunca fırınlar boş bir şekilde yanacak. Bu esnada yanan doğalgaz bizim için zarar. 15 gün de çalışamadık, genel giderler de oldu, o yüzden zam yapmamız lazım.
+Ee peki diyelim zarar ettin, 1 ay içinde o zam ile zararını kapattın. Tekrar eski fiyata düşürecek misin fiyatları?
-O biraz zor...

Böyle adi, şerefsiz, haysiyetsiz ve doymak bilmeyen firmalar var. Adam 3 ay önce 170 liraya sattığı seramiği dolar 18 lira oldu diye 800 liraya çıkardı, dolar indi ama o fiyatı indirmedi. Şimdi ise yok elektriğe zam geldi, yok doğalgaz kesildi bahaneleri ile sürekli fiyat artırıyor.
Bunlarla başa çıkmak kolay mı sanıyorsunuz?
Bu üreticilerden kaç tanesi şerefi ile, namusu ile iş yapıyor? Kaç tanesinde Allah korkusu kalmış?
1000 tanede 1 tane vardır veya yoktur.
Böyle ahlaksızca yapılan kumpasın içinde tayyip erdoğan çok çok iyi dayandı bile.
Ben olsam şimdiye kadar 50 kere çat diye çatlamıştım sinirimden.

şehir içi dolmuş şoförleri

Yolcu almak veya indirmek için Yol ortasında durup sağ sinyali yakıyorlar. Lan! Bizi mi kekliyorsun sen?
Durağa gireyim, arkadaki araçların yollarını kesmeyeyim gibi bir dertleri kalmamış. Keyiflerince takılıyorlar yollarda. Ama yanlışlıkla önlerine geçip yavaş gidince anında kornaya asılıyorlar yolumu kesme diye.
Biri ile dalaştım geçen hafta.
20 km hız ile bizi 15 dakika boyunca peşine taktı, geçtikten sonra da sinirden ben yavaş yavaş gittim. Anında kornaya basıp yol istedi.
Arabadan çıktım ve "lan şerefsiz! 15 dakikadan beri bize yol vermiyordun, arkanda 200 metre kuyruk olup senin yolcu indirme bindirme keyfini bekledik dedim.
Adam utanmadan "beklemeseydin kardeşim, bassaydın kornaya" dedi.
Adam haklı lan deyip girdim arabaya.
Tartıştığım adam bir dolmuş şoförü. Ne diye insani bir hareket bekliyorum ki? Toplumun empati yapması beklenen en zayıf halkası.
Bundan sonra dolmuş tarafından engellenirsem ben de basarım kornaya, bakarım işime...

20 ocak 2022 iran'ın türkiye'ye doğalgaz akışını kesmesi

10 günlük süre yarın dolacaktır. Bu vesile ile iran'ın ne kadar yavşak ve güvenilmez bir ülke olduğu, tuz gölü depolama sahasının önemi ve yeni sahaların olmasının önemi ortaya çıkmıştır.
365 günde 3 günü abartanları da anlamak mümkün değil. Çalışmayan fabrikalar 2 haftasonu ekstra çalışsalar şubat bitmeden herkes açığını kapatır.

ekrem imamoğlu

Ekşi sözlük'te yüzlerce paralı troll besleyen başkan.
Sabah akşam ekrem imamoğlu güzellemesi yapıyorlar. Açtıkları başlıklar öylesine yapay, öylesine yapmacık ki; para ile açıldığı başlıktan bile belli oluyor.
Geçen "ekrem başkan'ın işaret dili ile mesajlaşması" minvalinde bir başlık gördüm, akşama kadar o başlığı upladı durdular. Ekrem başkan güya konuşma özürlü biri ile işaret dili ile konuşup ona seni seviyorum gibi bir şey söylemiş.
15-20 kişi o başlığa belli aralıklarla entry girip sürekli o başlığı canlı tutmaya çalıştılar.
Açık söylemek gerekirse ben ekrem imamoğlu'nun tam bir münafık olduğunu düşünüyorum. Belediyecilik konusundaki beceriksizliğini sosyal medyada kendini yapay olarak parlatarak örtmeye çalışıyor. Bugünkü olay da aynısı. Binlerce insan yollar tuzlanmadığı için perişan olmuş, bu beyefendi kartopu oynuyor. Bu tavrın 2 anlamı vardır.
Birincisi " ben işlerimi öyle mükemmel yaparım ki; organizasyonlarım mükemmel işler. Her şey saat gibidir. Dolayısı ile keyfimden eğlenirim.
İkincisi ise; bu karda kışta insanların başına ne gelmiş, kim nerede ne yapıyor, kimin arabası karda kalmış, kim yollar tuzlanmadığı için kaza yapmış tınnn! Ben keyfimden asla taviz vermem.

Siz karar verin imamoğlu hangi seçeneğe daha yakın?

sedef kabaş

Kendisi kitleleri yönlendirmek için govels'in önerilerine sıkı sıkıya uyuyor ve ortaya kocaman ve basit bir yalan atıyor.
Gözaltına alınması esnasında elleri serbest olmasına rağmen kitleleri yönlendirebilmek için kendi çabası ile sanki ters kelepçe atılmış gibi ellerini arkasında birleştiriyor.

">git

">git

Kadınların trafikte vicdansızlaşması

Böyle bir gerçek var malesef.
Normal hayatta son derece nazik, naif, kibar görünen kadınlar trafikte araç kullanırken 180 derece değişiyorlar.
Trafik kurallarına uyuyorlar ancak trafik, trafik kurallarından ibaret değildir. Trafikte kurallardan daha önemli bir husus vardır ki; bu da araç sürücüsünün diğer sürücülere karşı gösterdiği hoşgörüdür.
Erkekler acımasız araba kullanıyor olabilirler ancak bir çok erkek sürücünün trafikte hoşgörüsüne çok defalar denk gelmişsinizdir. Ancak kadın sürücülerde bu hoşgörü asla yok.
Bir yerden döneceksinizdir. Arka taraftaki aracın size biraz müsade etmesi gerekir. Eğer erkek sürücü varsa sizi sıkıştırmaz. manevra yapıp bitirmenizi bekler. Ama bir kadın asla bu şekilde beklemez. Yol benim hakkım mantığı ile dibinize kadar girer ve sizi oraya sıkıştırır. Sonra kendi de çıkamaz. Trafiği içinden çıkılamaz hale getirir. Ben onlarca kez bu olaya şahit oldum. Kadınlar hiçbir şekilde centilmenlik yapmıyorlar. Her yerde bencilce sadece kendilerini düşünüyorlar.

Bu konuda cinsiyetçilik yapmıyorum. Sadece tespitlerimi paylaşıyorum. Kadınların trafikte biraz daha centilmen olmalarını tavsiye ediyorum.
1 /