1. toplam entry 37447
  2. takipçi 35
  3. takip edilen 33
  4. puan 198931
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

luka doncic

atletik olarak, günümüz nba'inde yıldız olarak görülen oyuncuların çok gerisinde. ama müthiş bir oyun aklı var ve vücudunu da çok iyi kullanıyor. hızlı değil, ama aynı pozisyondaki oyunculara göre uzun ve iri yarı. kısa ve hızlı bir savunmacı geldiği zaman, sırtı dönük oyun ve akabinde gelen, imza atışı olan step back shot ile sayıya gidiyor. daha kalıplı ve uzun biri geldiğinde de, bu sefer ilk adım yeteneği ile savunmacıyı pota altına kadar sokup, oradan ya sayıyı buluyor ya da yardım gelirse boş adamı bulup asisti yapıyor. böyle yazarken kolay da, bu anlattıklarım çok zor pozisyonlar. en güzeli de, bunca zoru kolay gösterdikten sonra, kocaman bir gülümseme ile kendi yarı sahasına dönüyor. takımla bütünleşti. şehirle bütünleşti. genç yaşında michael jordan'ın bile saygısını kazandı. play off rakamlarında, tüm zamanlarda jordan'ın peşinden ikinci sırada...

daha önce hakkında çok acayip bir adam yazmıştım. çok acayip bir adam olduğunu, normal sezonu en yüksek galibiyet oranı ile bitiren phoenix suns ile eşleştikleri, batı konferansı yarı final maçında performansı ile gösterdi. suns, serinin net olarak favorisiydi. seriye de, ev sahibi takım olmanın avantajı ile 2-0 önde başladılar. sonrasında, mavs'in tek yıldızı olan luka'nın üzerine oynayıp, onun sinirlerini bozarak, mavs'ı düzenden çıkarmak istediler. çok büyük bir hata yaptılar. luka işi "kişisel" olarak aldı. serinin son maçında, luka ilk yarıda 27 atmışken, suns takım olarak 27 sayıda kaldı.

her şeyin özeti şu videoda var:

[link=]

videonun sonundaki resim, şimdiden nba'in efsane karelerinin arasına girdi. bir meydan okuma ve çirkefliğe verilen cevabın, somut bir nişanı olarak kalacak bu.


15 mayıs 2022 göztepe beşiktaş maçı

Adı süper olan ligde, beşiktaşımın bu sezon son deplasman maçı.

Çok ilginç maç oluyor. Önce rosier, 20 dakikada, iki sarı karttan kırmızı gördü. O çıkar çıkmaz bjk 2 gol atıp, 0-2 öne geçti. Demeye kalmadan, ikinci golü atan josef çok gereksiz bir pozisyonda, çok aptalca bir hareketle direkt kırmızı ile atıldı.

Göztepe zaten küme düşmüş enerji koymadan oynuyordu. Kartlardan sonra bir coşku geldi. Bjkli 9 oyıncu 2 gerizekalı yüzünden, İzmir güneşi altında, 60 dakika fazladan 2-3'er km koşmak durumunda.

Bu sezon boyunca beşiktaşımın oyuncuları mesleklerine saygısızlık ettiler. Kafalarına göre oynadılar. Son haftalarda da, meslektaşlarına saygısızlık ettiler.

Şu takımdan hiçbir oyuncu kalmasa üzülmem.

valentin rosier

La bunun başlığı yok muydu?

Beşiktaşımın 1996 doğumlu sağ beki. Geçtiğimiz sezon sporting lizbon'dan kiralık gelmiş, gösterdiği performans sonrasında, bu sezon öncesinde bonservisi alınmıştı.

Geçen sezon şampiyon olan takımın kaderine ne kadar etki ettiyse, bu sezonki başarısızlıkta da payı o denli büyük. Sürekli kanadından adam kaçırıyor. Sürekli gereksiz fauller yaparak ve her topu kornere çıkararak rakibe duran top veriyor. Savunmada rezil olduğu kadar, hücumda da döküldü sezon boyu.

Sezonun son derbisinden kaçmak için, saçma sapan kartlar görüp, fenerbahçe maçına çıkmadı. Bugün oynanmakta olan göztepe maçında da 19. Dakikada kırmızı kart gördü, ikinci sarıdan. İkinci sarı kart kararı hatalıydı, ancak maçın başında ilk sarıyı gördüğü an, bütün beşiktaş taraftarı tatile bir hafta erken gitmek için, ikinci sarıyı da göreceğine emindi. O çıkınca bjk 2 gol attı peşpeşe.

Bazı topçular "kiralık" adamdır. Bonservisi alınmamalıdır. Rosier de o yolda ilerliyor.

15 Mayıs 2022 buffalo’daki silahlı saldırı

Amerika'nın gelenekleri arasına girmiş saldırılara bir örnek daha olmuş. Okuduğu okulu basan liseli, işyerini basan çalışan vb... elbette teknolojinin imkanlarını da kullanıyorlar artık, canlı yayın açıyorlar.

İlginç olan şu, hispanik ve siyahilere karşı önyargının asla gerilemediği bir ülkede, bari silaha erişimi güçleştirelim diye bir düşünceye yer dahi verilmiyor. Elbette abd denen ülke, Kişisel girişim ve silah özgürlüğü üzerinde yükseldi. Biri alınsa, ülke çöker.

Karadenizli ama iyi olanlarından

Karadenizli olup da kötü olur mu, olabilir mi? Kötü olsalar, ülkenin anahtarını komple ellerine teslim eder miydi bu necip millet? Halktan kopuk, sırça köşklerinde kedi sevenlere inat, bu millet karadenizlileri bağrına bastı, gönlünü verdi, oyunu verdi, yeri geldi ihalelerini verdi. Bu başlık milli iradeye saygısızlıktır.

Bir karadenizli olarak, örnek alınası Şu objektif tavrımdan feyz alın da, utanın!
1 /