1. toplam entry 44500
  2. takipçi 38
  3. takip edilen 33
  4. puan 234812
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

hamın oğlu

Bir takım kelime ve harf oyunları... ne bileyim, yakıştıramadım.

Sözlükte böyle olmasa da, nokta koyarak yazılan yazılar da var. Özelden yazmayı da, yazarları uyarmayı da çok sevmiyorum. Bilen biliyor bunu. Zaten uyarmama da gerek yok bu konuda, biliyorsunuz zaten. Silemiyorum da. Bu yüzden, bu işler için yaşlandığımı düşünüyorum. Uyarmayı sevmiyorum, silmeyi sevmiyorum... yani cıks, benden olmaz. Bence olmaz.

İnsanların birbirine dilediği gibi hitap edebileceği bir sözlük için emekliliğimi ve müsaadenizi isteyeceğim. Aslında emekli olmuştum, geri getirdiler. Gelmişken, 50 binler kulübünün de tek üyesi olana kadar kalayım dedim. Ama bu deprem, gördüklerimin, artık içime gömdüğümü sandığım gölcük depremindeki anılarım ve acılarımla etkileşime geçip, bir çığ gibi yüreğime oturmasıyla, yorgunluğum yılgınlığa dönüştü.

Biraz dinleneyim diyorum. Burayla bağlarım eski ve derin olduğu için, güle güle de diyemem. Habersiz olunca da, saygısızlık olarak görülebiliyor. Bu başlık altında, hadi bana eyvallah demek istemezdim, ama hani son damla var ya... buraya kadarmış demek.

Dinleneyim az.

inşaat işçisi

Deprem sonrasında, ülkemizin kullanabileceği kaynaklarından, yetişmiş iş gücündendir. Demir ve beton kesmede, ülkede onlardan daha tecrübeli ve işi bilen başka bir grup yok.

Yaşadığımız bu afetten sonra yapılacak, yapılacak derken, yapılması gereken, afet planlamasında, kendileri mutlaka değerlendirilmelidir.

esenyurt

Sarakaya alıyoruz da, dün gördüklerimi yazayım. Bizim mahalleden 2 tır hazırlandı. Komşu mahalleden 2 tır ve sayamadığım kadar minibüs. Bunlar sadece iki mahallede görebildiklerim. İlçe bünyesindeki okullar 13 tır hazırladı. Diğer kurum ve mahallelerin de bundan aşağı kalmadığı söyleniyor. Yüzlerce iş makinası, operatör yola çıktı. Bugün yine dorseleri açılmış tırlar yolların kenarına dizilmişti. Esencılıs, ama can esencılıs.

nefret

Ben siyasetle kafayı yemiş bir kaç manyak dışında, ülke genelinde sevgi görüyorum. Bu nereden baktığınıza göre değişir. Daha dün, "bunlar iktidara oy veriyor" diye maraş halkına sayıp söven insanlar, bugün maraş için ağlıyor, elinden gelen yardımı yapıyor. Tam tersi de oluyor.

Dün türkleri asarız, keseriz diyen yunanlar, üç gündür, içlerinde muadillerinden türkiye'de de olan manyaklar dışında, üzüntülerini ifade ediyor, taziye bildiriyor, arama kurtarma ekipleriyle enkazların altına giriyor, bizimle ağlıyorlar.

Siyasetçileri sevmeyebilirsiniz. Nefret de edebilirsiniz. Ama bir siyasi görüşü sevmemek, bütün destekçilerinden nefret etmek anlamına gelmez. Kişisel hisler, kişilere aittir, ülkeye genellenemez.
1 /