1. toplam entry 33612
  2. takipçi 31
  3. takip edilen 33
  4. puan 179146
  5. statü
  6. rütbe moderatör
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

doktora jiletle saldıran adam

16 ekim 2019'da vuku bulmuş olay. olay eski olmakla birlikte, adalet bugün tecelli etmiş olduğu için, başlığını açmak istedim.

olay: İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 16 Ekim 2019'da Bayram Kaynak, asistan doktor Kadir Songür'ü jiletle boğazından yaralamıştı.

Olayın ardından Karşıyaka ilçesinde bir kadının çantasını gasbetme girişiminde bulunduktan sonra yakalanan Kaynak, tutuklanmıştı.


İzmir'de, doktor Kadir Songür'ü 2019 yılında jiletle boynundan yaralayan sanık Bayram Kaynak'a, yeniden yargılama sonucunda 18 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti, oy çokluğu ile sanığın "kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs" suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptırılmasına ve indirim uygulanmamasına karar verdi.

Cezanın 20 yıl olması gerektiği yönünde görüş bildiren mahkeme başkanı, karara muhalefet şerhi koyduğunu belirtti.


git

cezayı verip, adli kontrol jokeri ile serbest bırakmamışlar bu kez.

ihtikar

reis-i cumhur hazretlerimiz vesilesi ile herkeslerin öğreneceği kelime.

... Cumhurbaşkanı Erdoğan bütçe müzakerelerinin ardından stokçuluğa karşı bir yasal düzenlemeye gideceklerini belirterek "Stokçuluk bizim dinimizde de haramdır. Bunun adı ihtikardır" dedi.

git

ilm-i tababetin epey zararlı olması

pazılın tek parçasından ibaret olan, büyük resme baktığımızda gördüğümüz şey. özel hastaneler pahalı... devlet hastanelerinden randevu alınamıyor. hasta yakınları sürekli doktor dövüyor. doktorlar ya dayak yiyor, ya koronaydı, meslek hastalığıydı filan yakalanıyor, koruyan yok. millet yok yere geriliyor. toplumsal gerilime neden oluyor. üstelik neredeyse her mahallede, sülükçü, hacamatçı, üfürükçü, şifacı, bel çektirici var artık. aile şifacıları dururken, bunca hastane ve sağlıkçıya bütçeden pay ayırmaya ne hacet? üstelik çok da maliyetli bir şey. bence hastaneler kapatılsın, ilm-i tababet de yasaklansın.

(bkz: cerrahpaşa'da sağlık çalışanlarına bir gecede 4 saldırı yapılması )

cerrahpaşa'da sağlık çalışanlarına bir gecede 4 saldırı yapılması

eskiden hafta bir, haftada iki oluyordu. ama kimse bir şey yapmayıp, "salla gitsin" deyince; gecede dörde kadar çıkmış.

"hasdalara hagared ediyürler. hasda yahınnarını dinnemeyürler". aynen öyle. çünkü öyle...

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet bitmek bilmiyor. Bu kez de İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisi'nde görev yapan sağlık çalışanları bir gecede 4 kez saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan sağlık çalışanları adına açıklama yapan Prof. Dr. Haluk Çokuğraş, "Korkarım bir süre sonra hasta olduğunuzda size bakacak hekim bulamayacaksınız" dedi

git

Türkiye ile ilişkilerimiz 10 üzerinden 7

kremlin sözcüsünün açıklamasıymış. ilişki olarak 7, ama dayatma olarak 9 da diyebilirdi.

yunan TV Kanalı ANT1'in haberine göre, Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rusya'nın Türkiye ve Yunanistan ile olan ilişkilerini değerlendirdi. Peskov, Kremlin'in Ankara ve Atina hükümetleriyle ilişkilerine de 10 üzerinden puan verdi.

Kremlin sözcüsü Peskov, 10’u mükemmel olmak üzere 1-10 arasında bir ölçekte Rus-Yunan ilişkilerini 6 olarak değerlendirirken, Rusya-Türkiye ilişkilerine ise 7 puan verdi.

git
1 /