1. toplam entry 3704
  2. takipçi 9
  3. takip edilen 3
  4. puan 28584
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

dünya sözlük

Buradaki yıl dönümümde sana (biraz kırgın) bir aşk mektubu bırakmak istedim. Kafamda evirdim, çevirdim.

Ama en sonunda anladım ki aşık değilim, mektup bırakmanın da bir anlamı yok.

Seni seviyorum sevgili sözlük ama vaktim yok inan. Yine de yazmayı ne kadar çok sevdiğimi hatırlattığın ve enteresan insanlarla tanıştırdığın için teşekkür ederim sana. İyi ki varsın.

Ayrıca; bir yılı devirdin, hala idareten yapılan yazılımınla takılıyor olman biraz üzmüyor değil. Yeni cami adıyla yıllanan yüzyıllık camilere benziyorsun buradan bakınca. Ama baban* parayı bulmuş*, bence seni hatırlar yakında. Yani inşallah işte. Amin.

Kendine iyi bak. Mucuk.

aşk hayatını bir film tadıyla anlatmak

aşk hayatını bir film tadıyla Anlatmak bir beceridir, herkes yapamaz. Hatta nedense dolanıp dolanıp hep aynı kareleri anlatır, tarif vermek istemeyen kadınlar gibi hep aynı kritik noktaları atlarlar. Bütün tadı kaçar hikayenin.

Ama aşk hayatını gerçekten güzel anlatan birini dinlemek pür keyiftir. İyi bir film tadının yanında, çok daha gerçektir ve heyecanlandırır. Güzel hayaller kurdurur insana.

Anlatabilen anlatsın*.

timberland

allah sizi inandırsın, ilk ve tek timberland botumu yaklaşık yirmi yıldır kullanıyorum. rengi biraz kaçtı, epey eski de gözüküyor ama hala kullanabiliyorum. estetik özellikleri kaybolsa da bot özelliği taş gibi yerinde*.

yatırım gibi yatırım. ne var ki yahudi malı, desteklenmemeli.

kindred spirit

Türkçe'ye 'kafa dengi' olarak çevirilen ama denk olanın kafadan ziyade ruh olduğunu vurgulayan ingilizce bir sözcük.

Anne with an e'de Anne, Diana ile tanıştığında ona bu sözü söylüyor ve heyecanını yüzünden okumak mümkün. Kolay bulunan bir şey değil çünkü.

Ozan varol

İki ayrı ozan varol var ve ikisi de bence alanında çok başarılı.

İlki instagram üzerinde kısa içerikler/taklitler paylaşan bir oyuncu.
git

Diğeri çok daha ilginç kariyerli biri; roket bilimci*, hukuk profesörü, yazar. Aynı zamanda kendisine mail atarsanız kişisel bir cevap yazacak kadar alçakgönüllü bir insan. Mail listesinde olmaktan keyif aldığım ve gerçekten açıp okuduğum biri. git

git
1 /