@sade

Yaşamaya devam mı? Hadi ;)

  1. toplam entry 3407
  2. takipçi 13
  3. takip edilen 11
  4. puan 26650
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 ay önce

psikolojim bozuldu arabadan inin diyen otobüs şoförü

O değil de, başıma geldi.

Tamam otobüs değil taksi şoförüydü ama ne fark eder. Üstelik bir değil iki kere. İlki, arabayı sürdükten iki dakika sonra ''psikolojim iyi değil in arabadan'' dedi, 'ama acelem var nasıl' minvalindeki itirazlarım içime kaçtı tabi.

Diğeri benzinciye çekip iniverdi arabadan, ne dedi hatırlamıyorum. Ama bardak koyma yerine taksimetrede yazanı bıraktığımı hatırlıyorum, şimdi olsa yapmam.

Evet acayip insanlar beni buluyor.*

sözlüğü kendi haline bırakmak

en iyisi.

gereksiz laf çarpmalarını duymazdan gelmek, umursamamak, herkesin klavyesinin arkasına saklandığını akıldan çıkarmamak gerek.

başka bi bakış açısıyla da; dünyayı sözlük kurtaracakmış gibi canhıraş tanım yazmaya uğraşmamak gerek. aklına geldikçe yazarsın, içinden geldiği kadarını. birileri okursa okur, artılarsa artılar, belki eksi verir belki de teşekkür ederler. en iyisi kendi haline bırakıp arada bi göz atmak, kimseyi de fazla ciddiye almamak işte.

ulaştım bu kafaya sonunda, elhamdülillah!*

yılkı

#7082969

Cancişim adına teşekkür etmek istedim çünkü ancak bu kadar şahane ifade edilebilirdi. Aynen öyle hocam, imera fera gibi kimseyle uğraşmadan keyifle pırıldayan on yazar olsa on kaliteli cancişim olurdu ama yok.

Ve sözlük de daha bilgi içerikli ve keyifli, kavgasız kalifiye bi mekan olurdu ama olsun, onu böyle de sevdik*.

Güzel bi şey görünce kaçıramıyorum çünkü, huyum kurusun*.

debriyaj

Onu da seviyorum.

Ama dur kalk yaparken arkadaki amcalar sinirlenince şerit değiştiresim geliyor.

Amcacım, şimdi o sol ayağım hep debriyaj üstünde kalınca ağrıyor, anlatabiliyor muyum? Biraz ilerlesinler, şarkıma eşlik edeyim, devam edeceğim tabi ki. Ben de ilerlemek istiyorum çünkü!

Herkesi otomatik sanma şahım hala debriyajlılar da vardır.

vites yükseltmek

-tak beşe rahat et, dedim direksiyon dersini yeni bitirmiş bir arkadaşıma.
-ay hayııır hız yapamam olmaz, dedi.

Dedim;
-vitesi arttırmak hızı arttırmak demek değil ki, motoru rahatlatmak sadece.

Beş ile ciddi düşünüyorum ama 120-130'u aşmıyorum. Ay lav yu beş.

acemi bir kadın şoförü arabasını park ederken izlemek

Geçen başıma geldi, mutluluk sebebimdi ama yazmadım.

Dar bir yolda park yeri ararken bir araç çıktı, ah dedim şahane. yer dar, çıt diye park etmem mümkün değil, şöylecene bi girdim ki arkadaki abi geçsin gitsin. Dörtlüyü yakıp Felaket bir park yaptım, bekledim geçsin diye.

Adam sakince arabadan indi, camıma geldi. Dedim, lütfen siz geçin ben müsait bir zamanda düzgün park edeceğim. Dedi, yok öyle olmaz dikiz aynasından bakarak geleceksin, anlatacağım ben sana. Ömrümde bu kadar düzgün park ettiren biriyle daha karşılaşmadım, sağını solunu karıştırmadı, rahatsız etmedi. Hatta bilmediğim bir teknik öğretti bana. Arabasıyla Yanımdan geçip giderken teşekkür etmek istedim, dönüp bakmadı bile.

Uyuz insanlığın içinde hala pırlanta bireyler de var kısaca. İyi ki!

ev usulü saç kesimi

ansızın saç kesme isteğinin sonucu uygulanandır.

Saçlar uzunken oldukça kolay, ucundan çıt çıt.
Ama çok sık keserseniz saç gittikçe kısalacak ve eli yüzü düzgün bir kesimi tek başınıza başaramayacaksınız. Alınan yardımlar ise bütün evi minicik kırpık saçlarla doldurabilir, yine de istenen hizalamaya ulaşılamayabilir.

Uzunken tamam, kısalınca kuaför yolları. Bi de biraz tutun kendinizi, kesip durmayın. Fotoğraflara bakıp iç çekersiniz sonra...*
1 /