1. toplam entry 3708
  2. takipçi 10
  3. takip edilen 3
  4. puan 28396
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

Kinayeli nezaket

Geçen gün gözümün kaydığı* bir türk dizisinde, zengin ve yaşlı adam nişanlısına pek kıymetli bir hediye getirmiş. Ah ne gerek vardı, mahcup ettiniz'lerden sonra adam ''istediğim* gerçekleştiğinde takdim etmek isterim'' diyerek aldı eline hediyeyi.

Yani bakınca gerçekten nazik, gerçekten hoş ama mesajını da veriyor işte. Topuğa sıkmadan önce bile olsa, Nezaket iyidir her türlü.

neyim var ki

İstediğim yerdeyim,
Bir iki dakika verin bu adama, konuşamaz dilim tutuldu.


Dünya üzerinde çalınmış en güzel şarkılardan biridir benim repertuarımda, bana göre. Rap dinlemem, çok da sevmem ama aklıma neyim var ki düştüğünde en az üç kere dinlemeden ayrılamıyorum.

Bir zamanlar sözlerinin ne anlattığı hakkında epey kafa yormuştum. Tee o zamandan fetöyü mü öngörmüş, diye düşündüğümü biliyorum. Asla emin olamıyorum. Rap müziğin güzelliği de burasında belki de.

aşk hayatını bir film tadıyla anlatmak

aşk hayatını bir film tadıyla Anlatmak bir beceridir, herkes yapamaz. Hatta nedense dolanıp dolanıp hep aynı kareleri anlatır, tarif vermek istemeyen kadınlar gibi hep aynı kritik noktaları atlarlar. Bütün tadı kaçar hikayenin.

Ama aşk hayatını gerçekten güzel anlatan birini dinlemek pür keyiftir. İyi bir film tadının yanında, çok daha gerçektir ve heyecanlandırır. Güzel hayaller kurdurur insana.

Anlatabilen anlatsın*.

timberland

allah sizi inandırsın, ilk ve tek timberland botumu yaklaşık yirmi yıldır kullanıyorum. rengi biraz kaçtı, epey eski de gözüküyor ama hala kullanabiliyorum. estetik özellikleri kaybolsa da bot özelliği taş gibi yerinde*.

yatırım gibi yatırım. ne var ki yahudi malı, desteklenmemeli.
1 /