1. toplam entry 1077
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 2
  4. puan 5020
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

şeker hamuru

Eğer çok güvendiğiniz biri yapmıyorsa yemenizi tavsiye etmediğim pasta kaplama hamuru. Zira şeker hamuru eldivenle açılmıyor. Kullanılan oklava tarzı alet, bütün kiri üstüne çeken bir plastik. Sürekli yıkanması gerek. He, onun dışında katkı maddelerinden dolayı da tercih edilmeyebilir. İşlenmiş bir şeker hamuru yıllarca olduğu gibi durabiliyor. Bu çok ürkütücü.

2 veya 3 vardiyalı eğitim

Heyecanla beklediğim yeni sistemler. Bu sene geçen yıldan daha çok 8.sinif öğrencisi mezun olduğu için Anadolu ve fen liselerinin yani nitelikli liselerin kontenjanı arttırıldı. Buna bağlı olarak onlar da dahil olmak üzere birçok liseye ikili eğitime geçmesine yönelik haberler gönderildi. Zira yerinde bir karar oldu. Misal bizim burda 3 düz lise var ve sınıfları 60 ile 65 kişi arasında. Hem öğretmeni, hem öğrenciyi hem de veliyi zora sokuyor.

blog açmak

2010-15 arası aşırı popüler platformdu. Ödülleri bile vardı. Herkes en dolu ve doğru içerikli bilgilerle fotoğraflar paylaşırdı. Benim de vardı. Hâlâ var ama tüm gönderileri sildim yıllar önce. Ordan tanışıp arkadaş olduğum da çok harika insanlar var.
Sözün özü, iyiydi ya blog. Keşke oralara dönsek.

talihli amele

Özel sektörde çalışan kişilere verilen isim.
Zira deneyimsiz, corona, kriz derken iş bulmak hayli zor hale geliyor. Bulduğunuz işte sizi 3 kuruşa çalıştıran işverenler için de talihli amele oluyorsunuz. Çünkü sizin yerinizde olmak isteyen bir sürü insan var.

twitter

Dün sabah bana mail atan sosyal platform.
Hesabınıza başka bir yerden giriş yapıldı, siz misiniz? Diye sordu. İstanbul Maltepe'de bir Android cihazdan hesaba girmişler. Siz değilseniz acilen şifrenizi değiştirin dedi. Sonra bir de baktım herkesin başına gelmiş. Rahatladım.

pocahontas

#6880241

Tanımını okurken kendi başıma gelmiş gibi kendisini anladığım yazar. Benim bir veli de sonuçlara bakarken diyorum ki dinden 3 doğru 5 yanlış 2 boş yapmış. "Hocam matematiği nasıl? " Diye soruyor. Din kültürünü yapamamış, bana matematik soruyor. Hayırlısı. insanın evladını tanıması önemli.
1 /