1. toplam entry 621
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 2171
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

buhûrizâde mustafa itrî efendi

bugün segah tekbirinin veya salatı ümmiyenin bestesinin aslında ıtriye ait olup olmadığının akademik çevrelerde konuşuluyor olması bize kendi kimliğimiz hakkında çok şeyler söylüyor. çağlara çarparak yankılanacak bir sadanın sahibi bile kendi "kimliğini" gizleme ihtiyacı bize batının narsizmi ve islam adabının mukayese kabul etmeyez mahiyetini haykırır. itrî sanatıyla bizi iran müziğinden geri dönülmez biçimde ayırır *, zatıyla edebi öğretir.

risk almak risklidir

bu bir gökmen özdenak beyanıdır. beyefendinin yaptığı tespite hayatımın bazı kesitlerinde yer yer benimde ulaşmışlığım vardır. ben de denklem çözme sorularında x=x bulduğumda anlamıştım bunu. sağlaması hep doğru çıkıyor. 1=1, 40=40, 234=234. öyle işte yanlışın var diyemiyorsun atsan atılmaz satsan satılmaz. bulduğum sonuç yani.

cogito sözlük

bir sene evvel kurban bayramında akraba sohbetlerinden sıkılıp yazmaya başladığım bu sözlüğün bütün fertlerinin kurban bayramlarını ve bir hafta sonra gelecek olan geçmiş bayramlarını teprik ederim. allah hepinize sarılınca kaburga kemiklerinin mukavemet sınırlarını zorlayan samimi sarılma özellikli akrabalar ve dostlar nasip etsin.
1 /