1. toplam entry 1604
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 6
  4. puan 8623
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

kusur arayanlar

bi keresinde ayna nöronlarla ilgili bir makale okuyordum. orada bu güruhtan bahsediliyordu. son tahlilde ''kusur arayan kendi kusuruna kör olur '' gibi bir yere bağlamıştı yazı.
lanetlenmek olsa olsa böyle bir şey olur herhalde diye düşünmüştüm kendi kendime..

ahmet burhan ataç

9 yaşındaki kemik kanseri çocuk. vefat etti.

tükiye'de tedaviye cevap vermeyince annesi almanya'ya götürmek istedi. ancak annesine hukuksuz bir şekilde uzun süre pasaport verilmedi. tedavisi aksadı o süreçte.
dün gece vefat etti çocuk.

haberi bulur okursunuz. ailenin sesini ermeni asıllı aktivist Arlet Natali Avazyan duyurmaya çalıştı.

ne kadar garip günler yaşıyoruz. bildiğimizi zannettiğimiz şeylerin aslında zannettiğimiz gibi olmaması mı daha hayret verici yoksa bir insana bilmediği şeyi , bilmediğini anlatmanın bu kadar zor olması mı?

hz musa'nın denizi ikiye ayırması

bu hadiseyi anlatan ayetlerin anlam katmanları olduğuna inanıyorum.
taha suresini okurken kızıldeniz'i ve hz. musa'nın denizi yarmasını ; insanın arzuları , heva hevesi , sahip olduğu dünya nimetleri içerisinde helal yolu göstermesi olarak anlıyorum. aynı surenin 81. ayetinde taşkınlık edenlerin gazaba uğrayacağından bahsediyor.
o halde firavun'u ve arkasındakileri boğan kızıldeniz'in suları mıydı yoksa kendi taşkınlıkları mı?

dünya yardım

multiple intelligence programı indiana Key Learning Community'de uygulanıyormuş da arkadaşlar . ders modülü oluştururken oradaki uygulamalardan az biraz fikir edinsem ço güsel olur. o yüzden soruyorum:
acaba indiana'da arkadaşı olan var mı? *

çiğ köfte

Yapanın elini yıkayıp yikamadigini bilmediğimden uzun süredir yiyemedigim yiyecek.
Nasıl ozlediysem rüyamda kızın biri yiyordu bundan. Herkes kıza bakıyor ."biz bulamiyoz bu milletin içinde yiyor " der gibi.
Ben de dayanamayıp bağırıyorum millete kızın bi çiğ köftesi var ona da karışmayin Asffg..

ruyada bile ayar veririrz evellallah.

kurtulmakta en çok zorlanılan günah

deme damara kadar işleyen günahlar kendilerini öyle güzel saklıyorlar ki o an varlıklarından haberdar olsak belki karşı koyacağız ama iş işten geçtikten sonra durup düşünmeye vaktimiz olursa farkediyoruz. bu çağın insanı hadi kibiri aştı diyelim . ucb'u ne yaptı ? ne yapsın ? muhasebe yapsın.
muhasebe alışkanlığı olmayan birinin 'şey'leri birbirinden ayırması çok zordur. öncelikle davranışlarını analiz ederek karakterine dair bilgi edinmeli insan.

farkındalık adamsın karşim !
1 /