1. toplam entry 3237
  2. takipçi 8
  3. takip edilen 4
  4. puan 18457
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

22 kasım 2022 arjantin suudi arabistan maçı

Arjantin Arapların dışarı attığı topu geri vermedi, centilmen değillerdi. Zor duruma düşünce görmezden geliniyormuş demek ki böyle şeyler.
Hakem Arjantin atsın diye neler neler etti. Kaleciye faul yapılıyor devam ediyor. Başka pozisyonda bir Arap kafaya feci darbe alıyor yine oyun devam ediyor*.
Tüm çabalara rağmen Araplar bir şekilde kazanmayı bildi.

ülker

benim için boykotlu olan unilever, p&g, pepsico, coca cola company gibi ürünler yerine yerli ya da böyle büyük sermayelere ortak olmayan alternatiflere yöneliyorum. ülker'i de yerli marka deyip tercih ederdim ama bazı şüphelerim nedeniyle soğudum kendisinden. zira yukarıda bahsettiğim markalara yanladığını fark ettim, belki de onların türkiye'deki kollarından biridir kim bilir?
neden böyle düşünüyorum?
1- Zamanında ülker, fruko markasını almıştı bilenler bilir. Daha sonraları da kellog's markasından coco pops'u almıştı. Haber konusu dahi olmuştu. Fakat şu an bu markalar eski sahiplerinin elinde. Ne zamandan beri böyle bilmiyorum ama sessiz sedasız geçtiği belli. Muhtemelen "Bu ürün artık yerli" algısını yerleştirme amaçlı süreli bir sözleşmedir, bilemiyorum.
2- Yukarıdaki markalara baktığınız zaman hep kendi içlerinde kampanyaları olur. Mesela oreo türkiye'ye geleli çok olmamıştır ama daha ilk geldiğinde bile algida ile fanta ile reklamları, kampanyaları olmuştu. Yıllardır negro* gibi bir tat olmasına rağmen hem de. Şu sıralarda da bakıyorum ülker ürünleri ile bu bahsettiğim ürünler yan yana geliyor; reklamlar, kampanyalar yapılıyor.
Burada böyle şeyler birilerinin umurunda mı bilmiyorum ama ben yazmış olayım.
1 /