1. toplam entry 2654
  2. takipçi 8
  3. takip edilen 4
  4. puan 14696
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

zafer kimin

david mckee'nin kaleme aldığı ve resimlediği, uçanbalık yayınları tarafından yayınlanan harika kitap.
ordusuyla her yeri işgal eden bir generalin hikayesi. fakat bir gün küçücük bir yer dışında işgal edecek hiçbir yer kalmıyor. sonunda oraya da gidiyor ama bu halkın hiç ordusu yok.
zafer kimin olacak dersiniz?
harika bir anlatım, ince bir mesaj. bugünün çocukları; geleceğin yöneticileri, generallerine okutulmalı.

lgbt bireye yaklaşım nasıl olmalı

yaklaşım iletişimle alakalı bir eylemdir, yani karşılıklıdır aslında. lgbt bireyin de yaklaşımı burada önemli.
fakat baktığınızda maalesef genellikle lgbt bireyler de onunla iletişim kuranlar da çok agresif.
ilk olarak iki tarafın da şunu kabullenmesi gerekiyor; hemcinsine ilgi duymak bir histir, insan buna* engel olamayabilir. zira bu içten gelen bir dürtüdür. bu karşı cinse ilgi duyan diğer insanlarda da böyle, hislerine engel olamazsın. ama mesele işin fiiliyat kısmında. ona engel olabilirsin. nefis hoşuna gideni fısıldıyor, bunu herkese yapıyor. insan bu hissi duyuyor diye cezalandırılacağını düşünmesine gerek yok, bu bir imtihandır. bir erkek haram olan bir kadına bakmamak, yaklaşmamak için nasıl nefsine direniyorsa bu bireyler de hemcinslerine yaklaşmamak hususunda nefislerine direnerek hak yolda ilerleyebilirler. başarıya ulaşırlarsa, belki de imtihanlarının büyüklüğü nispetinde manevi yol alacaklardır, kim bilir. taş yağdırmadan önce bunları bir düşünmek gerek.

ama bu birey artık bu durumu kabullenmiş, "ben yaparım, ben ederim, ben hürüm" kafasında devam ediyor, yaşadıklarında bir beis görmüyor ve normalleştiriyorsa geçmiş olsun, o kendi burnunun dikine gidebilir.
1 /