1. toplam entry 2961
  2. takipçi 8
  3. takip edilen 4
  4. puan 16559
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

17 ekim 2021 Trabzonspor Fenerbahçe maçı

Altay milli takımı unutsa iyi eder, hatta böyle giderse Fenerbahçe as kaleciliğini de kaptırmamak için çalışması lazım.

Hakeme zaten diyecek bir söz yok. Sanırım annesini pek sevmiyor.

Fenerbahçe bir ilke daha imza atmış olabilir, yerden gol yememek için baraja adam yatırıp yerden gol yiyen ilk takım olabilir.

Pereira kafa yedirtti bana, yani değişiklikler konusunda ne kadar saçmalanabilir bilemiyorum ama zorluyor kendisi. Kırmızı karttan sonra ileriye çıkışlar neredeyse sadece uzun topla oluyordu. Topu indirecek bir tek Valencia var, neredeyse tek savaşan da oydu. Rossi cücük gibi adam, tamam hızlı felan ama çok zayıf. Mesut da top atacak adam bulamayınca çok varlık gösteremiyor. Yani bu ikisi dururken Valencia’nın çıkması akıl işi değil. Serdar-pelkas ya da berisha-pelkas alırsın, çıkarırsın ikisini; en azından ileride biraz daha top tutabilir, gol bekleyebilirsin.

Tüm nedenler Fenerbahçe taraftarını kanser etmek için el birliği etmişler sanki.

8 Ekim 2021 Türkiye Norveç maçı

Burak Yılmaz ve Caner Erkin gibi yaşlı futbolcularımıza artık yol verilmesi gerektiğini bir kez daha gösteren maç.

Bakın bu adamlar belli bir yaşa gelmişler, bu adamlar artık kendilerinde ve oyunlarında bir şey değiştirecek yaşı geçmişler, bunlara bir şey anlatamazsın, mevcut neyse onu oynar; iyiyse iyi, kötüyse kötü ama iyi değil be kardeşim.

Burak Yılmaz dediğin adam yeni hakem sistemini benimseyememiş, kendini yere atınca penaltı alacağını sanıyor. Kardeşim ‘var’ diye bişey var artık. Kendini eski Türkiye süper liginde sanmayı bırak. Ama alışmış adam. Dünkü maçta da kaç kere çığlıklarla yere attı kendini, temas bile yok. Hele penaltı diye kendini yere attığı pozisyonda ben olsam sarıyı vermiştim, kuntz olsam oyundan almıştım. Top önünde, belki çok büyük bir pozisyon olacak ama adam ‘belki penaltı alırım’ diye temas bile yokken yere atıyor kendini. Karakterinde bir sıkıntı var.

Caner desen sürekli orta açmayı maharet sanıyor. Dev gibi adamların yanında bizim gibi bızdıklardan kafa topu alabilecek kimse yok, boyu nispeten biraz daha uzun olduğu için belki burak ama o da kendini atıp faul alma peşinde*. Orta açıp ne kazanacaksın?

Uğurcan da Caner’in kaleci versiyonu. O elleri geriden alıp ileri sallama hareketi yok mu, ifrit oluyorum! B.k var gibi sallayıp sallayıp duruyor. Henüz genç, belki kendinde bir şeyleri değiştirebilir ama Trabzon’da zor görünüyor.
1 /