1. toplam entry 541
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1652
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

thy hayal edince reklam filmi

izlediğim en iyi reklam filmlerinden biri olmuşgit ımızdaki çocukların önüne imkan namına her şeyin serildiği,bilmem kaç paralık telefonların,tabletlerin oyuncak olduğu şu günlerde etrafımızda olmayan diğer çocukların ahvalini anlatmıştır.o çocuklar ki kimi zaman işini hakkını vererek yapacak bir öğretmen beklerler,kimi zaman bizim için önemsiz olan başka şeyler.bekledikleri her şeye kavuşmaları ve bekledikleri şeyin gelişini böyle bayram gibi kutlamaları duasıyla..

not:yazar bu gazla bütün sermayesini thy'ye yükledi.şu an 376tl verdiği biletle beraber içli içli ağlıyor.

abdullah kibritçi nin seçim sonrası yazısı

manifesto niteliğinde yazılmış,müthiş bir yazı..


--- alıntı ---

bize demokrasi vermeyecektiniz olm
para sayma makineleri, ayakkabı kutuları, evlerden çıkan milyonlar, sıfırlama tapeleri, özel görüşmeler, mahrem kayıtlar, havuzlar, villalar, aman allah’ım muta nikahları, yolsuzluklar yolsuzluklar yolsuzluklar… geceler gündüzler boyu ev ev dolaşıp anlattığınızda öğrendik bunların ne kadar çirkef insanlar olduğunu. broşürler bastınız yüzbinler adet, kafayı kırıp sabahlara kadar çoluk çocuk salya sümük milyonlarca tivit attınız, ikiye katladınız tivitleri, binlerce haber yüzbinlerce laf ürettiniz aylar boyunca deliler çılgınlar manyaklar gibi. bütün partiler bir olup sandıklara yürüdünüz, listeler dağıttınız çarşaf çarşaf, hangi ilde akp karşısında kim güçlüyse ona vermemiz için oyumuzu. ittifaklar kurdunuz, beddualar ettiniz, tuzluk alıp verdiniz, kız alıp verir gibi. şakalar komiklikler oha ya çok zeki çok manyak çok deli çok orantısız espriler. zart dediniz, zort dediniz, özgürlükler kısıtlandı, elektirikler kesildi, çocuklar sokaklarda işkenceyle deşildi.
tencereler tavalar, tehditler şantajlar, binlerce yüz binlerce cümleyle çılgınlar gibi geceler ve gündüzler boyu bunların ne kadar sapık olduğunu anlatmaya çalıştınız bizlere. alayı hırsızdı, yolsuzdu, kahpeydi katildi sapıktı, ihanet içindeydiler, ülkeyi bitirdiler, değerleri çürüttüler, sokaklara çıkamaz oldunuz, karnınızdaki bebelere karışıldı, kızlı erkekli evlerden tonla laflar açıldı. çapulcu oldunuz, paralel oldunuz, hain oldunuz, gezici oldunuz, casus oldunuz, inlerinize girildi ah o pırlanta okuduğunuz masum inlerinize. bitmeliydi bu dikta, yeterdi artık gitmeliydi bu yolsuzlar; aydınlar enteller yazarlar sanatçılar önderler hep beraber, reklam ajansları kreatif direktörler sabancılar koçlar, lan sabahtan akşamlara kadar, hırsızlardan bahsettiniz bize, ayakkabı kutusu, dantel oyası, vardar ovası, bağıra çağıra bir diktatörün yıkılışını müjdelediniz. iran ajanı oldular, muta yaptılar, tırla silah kaçırdılar, para akladılar, altınlar altınlar uçak dolusu altınlar, yaşam biçiminize karıştılar, -oha ne kadar ayıp- üstelik demokratik telakkilere ve modern hukuka aykırı yaptılar ne yaptılarsa. allah belâlarını vereydi, evlerine ateşler salınaydı, birlikleri bozulaydı, iki yakaları bir araya gelmeyeydi, artık yeter demeliydik buna, dur demeliydik bu gidişata.
bir oy bir oydu. oyumuzu vermeliydik. oy ver.. oy ver.. vatandaş oy ver.. şşt oy ver.. lan oy versene.. deyip durdunuz, sanatçı manatçı şekil şükül nişantaşı cihangir suratlarınızla. oy vermeliydik, akıllı olmalıydık, özgürlüklere basmalıydık değil mi olm kafayı kullanmalıydık.
bir oy.. sadece bir oy.. küçücük bi oy.. oy ver.. oy ver.. deyip kafamızı şişirdiniz. iyi bok yediniz. beğendiniz mi şimdi? gidip oyumuzu yine o adama verdik. başka ne bekliyordunuz lan bizden, makarna yemekten boyu kısa kalmış bu halk yığınından ne bekliyordunuz -öyle diyordu dime şu küpesini çıkartarak kamufle olmaya çalışan bebe-, otobüse binen, leş gibi terleyen, makarnaya tapan, kömürle ayin yapan bu halk yığınından ne bekliyordunuz. ne dünyadan haberimiz vardır bizim ne de evrensel ilkelerden. ne özgürlük biliriz ne kitap okuruz, biz ne anlarız lan demokrasiden. cevap ver lan bebe, ne anlarız biz demokrasiden?

gelişmemiş toplumlarda demokrasi.. diye başlayan cümleler kuranlarınız oldu mu lan? bi saniye bi saniye, devam etsene o cümleye n’olur. bizim gibi gelişmemiş bir toplumda.. ay canım çok şeker ya.. ne işimiz var dimi bizim sandıkta? beğendiniz mi şimdi yaptığınızı, hayır beğendiniz mi, yumruklarımız sıkılı, dişlerimizde gıcırtı, hatimlerle tespihlerle dualarla gittik yine tayyip’e oy verdik.
iyi mi oldu? o kadar da şaaptınız, o kadar da ayakkabı kutusu şey olmuştu hani… geceler gündüzler boyu yaptığınız o şeyler boşa mı gitti şimdi? türkiye yeni bir döneme giriyordu, artık bunlar asla ayakta kalamazdı, oha ya neler olmuştu öyle… dimi lan türköne? mağdur olmuştunuz, mazlum olmuştunuz, hiçbir devirde bu kadar hakaret işitmemiştiniz, ağza alınmayacak laflar etmişti tayyip hocanıza, diktatöre halk sandıkta haddini bildirecekti güya. olmadı işte, yapamadık, gittik yine reise attık sülalecek. babam haber bültenlerinden sonra saydırdı yine size sırayla. iyi mi oldu lan şimdi, ha?
bize demokrasi vermeyecektiniz. seçme hakkı biraz lüküs afedersin bize. çok da kafamız basmıyor aslında bu işlere. koyun sürüsü halktan oy bekleyeceğinize kendi aranızda halletseniz olmaz mıydı? ne bileyim şimdi ayıp oldu sanki biraz, o kadar laf saydı adam size, biz de gidip altına imzamızı attık. küfür etmiş gibi olduk bir nevi, haşhaşi dedik durduk yere alayınıza, vatan haini dedik hocanıza, valla ayıp oldu sanki biraz aga. ne bilim yani şimdi “oy ver” falan deyince bir an, insanın eli ayağına dolanıyor afedersin, kime verecektik sarıgül mü demiştiniz, onu tam bilemedik, karıştı o ara, sandık mandık, aceleye geldi, yani kusura bakmayın biz halk olarak biraz malız, bu işlerden çok anlamayız, ama hata sizde, demokrasi vermeyecektiniz bize.
neyse, şimdi artık bişiler yapın, bence bu seçimi kabul etmeyin, seçimlere hile karıştı falan deyin, propaganda yapın sosyal medyadan allah ne verdiyse doğru yalan. uyduruk rakamlar açıklayın, tutmayınca da sandıklar çalındı deyin. yakın yıkın sokağa çıkın, dinimize küfür edin ortalığı karıştırın, birkaç genci daha öldürün, azınlıkları kışkırtın alevilere selam çakın, gavur gazetelerine anlamadığımız dilde ilanlar verin, avrupa’ya şikayet edin, şey deyin, afedersiniz bakar mısınız bizi burada islamcılar şaapıyor lütfen yetişin, öyle şeyler söyleyin, bize de bir daha sandık mandık vermeyin, bu işleri kendi aranızda halledin.
milleti uğraştırmayın lan adamın asabını bozmayın. hadi bakim yavrum şimdi uzayın…

--- alıntı ---

bu adam zekasının zekatını ekşi sözlüğe verse büyük hayra girer yeminle.

ekşi sözlük

dünyada bir tek onlar git tek onlar en iyi üniversitelere gitmiş,yükselmiş,bol bol operaya gitmiş,en iyi şarapları içmiş,orhan pamuk okumuş,medeniyetle tanışmış,medeniyetin gerektirdiklerini yapmışlar..o kadar kibirliler ki,bu kibir onları daha da hırçınlaştırıyor..afrikaya giden beyaz adam'a nal toplatıgit az onun kadar iğreniyorlar kendileri gibi olmayanlardan,en az onun kadar istemiyorlar..aidiyet duygusu taşımıyorlar,bu toprakları tanımıyorlar..böyle pespaye tanımlara imza atabiliyorlar:

--- alıntı ---
sekülerlikten bu kadar uzak, "allah peygamber" diyesiye kıçındaki donu, yatağındaki karısını bile alabileceğiniz, yaşamını ölümden sonra kavuşacağı sex drugs and rock'n'roll üzerine kurgulayan, bu dünyada da yatarak maksimum kazanç sağlamayı düstur edinen bir milletin biraz olsun uyanacağına gerçekten inandıysanız, kusura bakmayın ama siz de biraz safsınız.
--- alıntı ---

kurduğu her cümlenin içine seküler ibaresini iliştirerek bilgi birikimini gözler önüne seren beyaz türkler siz bu kafada olduktan sonra,bu anadolu insanı sizi daha çok yerden yere vurur.

30 mart 2014 seçimlerinde hile yapılması

cihan haber ajansının köpürttüğü git yavaş'ın pişkin pişkin ankara'yı biz aldık demesi fitne ateşine odun taşımaktan başka bir şey değgit aysever başka bir kanalda çıkıp bu seçimler şaibeli sokağa çıkalım git kabul edin artıgit dışınızda da bir türkiye var..o türkiye'nin belki yüksek lisansı,doktorası yok ama inanılmaz bir feraseti,basireti var,düşün ulan bu insanların yakasından!
1 /