1. toplam entry 2052
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 2
  4. puan 8664
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

zor zamanlarda islam’ı yaşamak

Modern zamanında en büyük çıkmazı görünüşte değil, duyguda ve günlük işlerde yaşamak.
Duygulardaki yasanılan hırslar, haz peşinde koşan nefis, zevk için uyarılan istekler şu an görsel medyayla her yönden sızmış durumda.
Eskiden herkesin herşeyi ortada değilken, insanları dünya zevkleri ve hatta eğlenceden başka bir şey icin yaşayacak şey bulamama anlayışı bu kadar dezanformsyona uğratmazdı. Şimdi günah sayılmayan ama dünyaya karşı başedilemez ve doyumsuz duyguları kırbaçlayan çok çeşitli günaha giden yollar var.
Amaç ve araç değiştiği için fiziksel ve psikolojik saldırıda yediden yetmişe etkisini gösteriyor.
Sünnetin mahiyeti bugün 10 sene öncesine göre cok daha fazla anlasılıyor.

sözlükçülerin dünya üzerinde gittikleri en uzak nokta

Nerden sorusuna bağlı olarak değişebilecek cevapları barındırır. Şairin meşhur sözüyle cevaplayalım o halde : Uzak nedir?
Kendinin bile ücrasında yaşayan benim için
gidecek yer ne kadar uzak olabilir?

Fiziksel olarak kıtaya bağlı bir değisiklik bile kendi içinde bulduğun bir yer olabilir.
Ama kıta değistirip kültürde değiştiriyorsan orası fiziksel olaral en uzak nokta seçenekleri arasında olabilir. Şöyle hint okyanusunun üzerinden uçtugunuzu düşünün, darısı daha uzaklara.

30 yaş genç midir yaşlı mıdır

Iki üc senelik bunalımın başlangıcıdır. Sebebi yaş almak değil ama. Sebebi hayat döngüsünün tekrarlandığı seride, rayına oturmadan önceki yılların başına denk gelen zaman olmasıdır. Yani şöyle ergenlikten 24 25 li yaşlara geçiş gibi düşünebiliriz. Genç midir yaşlı mıdır sorusu da bu problemi buyüten bir diger etken olabilir. O yüzden önce bu soruyu sormayı bırakmak iyi olacaktır.

yeryüzü doktorları

Bir önceki tanımı da ben yazmışım. **Bu defa hayallerindeki meslekler başlığıni bulamayıp buraya gelerek tıpla alakasi olmayan insan kişisi olarak yazıyorum. Arada geliyorlar. Heralde şu an içinde olmadığım durumda (meslek, statü vs.) olmasam, hatta üzerine düşünmüş olsam, olmadığım ve tek olmak istediğim şey doktor olmak olurdu. Okul Biter bitmez ötesini berisini düşünmeden bu kuruluşla yola devam ederdim. Nitekim doktor olduktan sonra başka türlüsü bile aklımdan geçmiyor. Istikrarla istediğim ulaşamayacağım tek hayal bu olabilir.

Bu arada hayalim olsaydi muhtemelen ilaç sektörünün politikaları yüzünden canı sıkılan bir cok hastaligi ilaçsiz tedavi etmeye çalışan ama hastalar yüzünden bıkan bir doktor olurdum. *

diş taşı temizliği

Çürük tedavisi olarak bir tedavi yapılmaya ihtiyaç olmadigında diş temizligi yapiyorlar. **
Yalniz bu temizliği yaptirdıgımızda sanki daha cabuk leke kaliyor. Çunku üstteki kaygan mine tabakasini alıyorlar. Kamaşların o sebeple olduğunu söyleyen doktor hepsini temizledi dişlerim şimdi daha beyaz oldugu halde bunun iyi birsey olup olmadigna emin degilim. Çunku daha cabuk sararcak givi geliyor artik.

çorba

Mercimek standart olmalkla birlikte cogu yerde artik icine patatesi bastiklarından her yerde icilecek bir corba degildir.
Brokoli corbasinı iki kere icmis ve bayılmış biri olarak, ictigim yere gittigimde menüde yeniden gormek nasip olmadıgından icemedim. Ancak tadi hala damagımda.
1 /