1. toplam entry 740
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 2
  4. puan 3877
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

twitter

Sylvester'lar yakalasın istediğim kaos uygulaması. Acil durumlar haricinde kullanımının insanı yormaktan ve ümitsiz hissettirmekten başka bir işe yaradığını düşünmediğim, siber kötülüğün popüler olmasında önayak olan illet uygulama. Koşul ve şartlardan bağımsız ufacık mutlulukları bile insandan uzaklaştırdığını düşünüyorum. Benim beynim benim düşüncem.

malatya

canım ailem. canım memleketim. canım evim. canım arkadaşlarım. canım kanal boyu. canım fuzuli. canım kernek. canım Malatya'ya dair her yer, her şey. kalbim ağrıyor ama ben hariç tüm ailem depremzede olduğu için sesim çıkamıyor. geçmiyor, geçtiğini sanıyorlar. nasılsınız sorusuna en hissetmeyerek verdiğim cevapları veriyorum. kötüyüz demek de istemiyorum. hamd olsun. Allah'ım sen bize, herkese yetersin, sen merhamet et ya Rabbim. sen kalplerimize ferahlık ver ya Rabbim.

yalnızlık

Eskiden mutlu eden, bir süredir ise mezuna kalmış gibi hissettiren halim.

Bir defa şöyle bir şeyler yazmıştım.

"Yalnız hissediyorum, tamamen yalnız. Aslında hep tek başımaydım ama bu zamana kadar yalnız hissetmiyordum. Şimdi ise bu gereğinden büyük evin içinde koşturan yalnızlığım, her odada suratıma çarpıyor. Bir de bunu belli etmemem bekleniyor, çünkü hastalıklı bir toplumuz. Oysa ben her akşam yalnızlığımla buluştuğumda görünmez, duyulmaz, ulaşılmaz oluyorum ama hastalıklı güruh tetikte. Anlatmak istesem anlayacak birisi olması lazım ama etrafıma bakıyorum, herkesi uzaktan izliyorum. Kimse benim gibi değil. Benim, kimsenin anlayamadığı bir yalnızlığım ve o yalnızlıktan doğan kimsenin anlayamadığı hastalıklarım var. Doktorların ne olduğunu anlayamadığı şeyi ben çok iyi biliyorum. Yalnızım ben, tanıdığım herkesten çok."

kahve

Kendisine olan yoğun duygularımı kısa bir şiirle ifade etmek istediğim lezzetli içecek.

Cortado mu flat white mı,
Americano mu Espresso mu,
Nerede misto nerede dalgona,
Israr etme dayanamam ey gözel,
Meylettim içecem ey gözel.

Künüm aymaz kokun duymadıkça,
Alyuvarlarım solub yollarında,
Her kecen düşlerim ki sebah ola,
Venti boylar yetmez oldu ey gözel,
Eşkın bitmez bende ey gözel.

Not: Azerice bilmiyorum, yanlış kullanımlar varsa özrümü kabul görünüz. Ayrıca severem ama kimi, en şirin birisini, nece başa salsam sene, ilk herflere baxınsene.

(bkz: şiir yazarken aniden azerice düşünmeye başlayan kız)
1 /