1. toplam entry 127
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 759
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 ay önce

besim tibuk

her soruya mantıklı açıklaması olan, zamanında ülkenin ekonomik sorunlarına boş vaatler yerine çözüm önerileri sunmuş eski ldp başkanı. sunduğu çözüm önerileri de deneysel olarak kanıtlanmış türkiye ekonomisine göre uyarlanmış doğru olan çözümlerdir. esprili üslubu ve güzel örnekleriyle de derdini iyi anlatabildiğini düşünüyorum. özellikle 32. gün programında celal şengöre karşı samimi tepkilerine çok gülmüştüm. şimdi youtubedan eski videolarını izliyorum da adamın kıymeti bilinmemiş. zaten şuanda da partisi içler acısı.

martılar

Her türlü şeyi yiyen hayvanlar. Patlıcan yiyenine bile rastladım. Uzaktan küçük ve evcil görünüyorlar fakat aslında bayağı vahşi koca sesli hayvanlar. Bir karga kadar olmasa da zeki olduklarını düşünüyorum. Çünkü bir zamanlar hergün sabah aynı saatte camıma ekmek peynir koyardım birgün unuttuğumda camıma vurarak beni uyandırmıştı. Ayrıca istanbuldakiler balık yerine ekmek simitle beslendiğinden b12 eksikliği çekiyormuş diye duydum.

sokağa çıkma kısıtlaması

Pazar günü olması çok normalmiş gibi cumartesi günü de getirilmiş kısıtlamadır. Bu kararın hiç istişare bişey olmadan kabile devleti gibi hemen önümüzdeki cumartesinden itibaren getirilmesine mi, yoksa Bukadar saçmasapan yasağa uymak zorunda oluşumuza mı şaşırayım bilemedim. Akşam 9dan itibaren dışarı çıkamamamız bile çok cüretkarca. Ayrıca hepsinden bağımsız şu Bilim kuruluna bir ekonomist de eklenmesi lazım

okuldan kaçmak

Lisede yurtta kaldığım için bir ara hergün yaptığım eyleme dönüşmüştü. İki derse giriyordum sonra tellere tırman hop atla, yurda. Zaten son yıl okulun yanına inşaat başladı ordaki tahtalar vasıtasıyla daha kolay kaçıyordum (gerçi sonra inşaattaki abiler şikayet ettiler) Bazen aynı gün içinde geri geliyordum son derse. Ozamanlarda da şuanda da asla anlayamadım okuldan istediğim zaman çıkmanın yasak olmasını. İsteyen çıksın işte lise öğrencisine zorla eğitim dayatmak ne saçma.

-Devamsızlıkla başı belaya girmiş biri

bipolar bozukluk

Bizim Apartmanın önünde yaşayan kedide olduğunu düşündüğüm rahatsızlık. Beni gördüğünde hevesle miyavlıyor yanına gidiyorum duruluyor, seviyorum gözünü kapatıyor iki saniye sonra ben anlayamadan beni ısırıyor daha sonra koşuyor ben yoluma gidiyorum biranda ayağıma atlıyor. elimi uzatıyorum bazen pati atıyor bazen sevdiriyor. Mama veriyorum bakmıyor. Bir keresinde ev kapısını açtığımda kapının önündeydi kapıyı açınca direkt içeri girdi. dört kat yukarı çıkmış psikopat. Evde de dengesiz hareketler sergiledi sonra kendiliğinden çıktı. Mama verdik yemedi. Bir arkadaşım apartmanın aşağısına benimle buluşmaya gelmişti mesela, bankta oturup beni beklerken tepesine çıkmış. o da kucağına oturdu diye sevince pati atmış. Bu yüzden kendimce kedide bu hastalığın olduğunu teşhis ettim.

Yemeksepetinin siber saldırıya uğraması

Kendi hesaplarından da belirttikleri üzere 27 martta veritabanına saldırı yapılması sonucu kullanıcı adı soyadı, e-posta , doğum tarihi, adres bilgileri, telefon numaraları ve SHA-256 algotitmasıyla şifrelenmiş şekilde tutulan parola bilgileri sızdırılmıştır. Şirketlerin siber güvenliğe gereken yatırımı yapmamasının ya da insanların güvenlik açığı bulduğunda komik miktarlarda para sunması sonucu yaşanmış durumdur. endişe etmeye hiç gerek yoktur zaten zamanında vatandaşların bu bilgileri ele geçirildi. Tabi kamu kuruluşu olmadığından yemeksepeti bedel ödeyecektir.

groundhog day

Türünü bilimkurgu sanmamla izlediğim saçmasapan bir film. Yarıda bırakmayı sevmeyen biri olarak sonuna kadar da izleyip bir saat kırk dakikamı heba ettim. Konusu ise kısaca: hergün aynı günü yaşayan insanın birsürü iyilikler yapıp salak bir kadını etkilemeye çalışmasıyla bir sonraki güne geçmesi. Spoiler etiketine bile almadım okuyun, izlemeyin.

Ekleme: filmde sadece sincap çok tatlıydı
1 /