1. toplam entry 522
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 2955
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

az uyumak

İqyu düşürdüğü kanıtlanmış olan durum. Az uyuyunca potansiyelinizi tam kullanamıyorsunuz. Aynı şekilde fazla uyumada da bu geçerli. İdeali 8 saat. Ama gariban türk halkına düşen miktar 5-6 saat. Bazılarına daha az.

aynı isim ve soyadına sahip olduğun insan

12 yaşımdayken dişçide karşılaştığım insan. Dişçide ismim soy ismim anons edilince bu kız da ailesiyle yanıma geldi. Sekreter de ismi iki kez art arda yazdığını sanmış meğer. Randevumuz da arka arkayaymış. Tabi şaşırarak birbirimize baktık. Üzerimizde aynı mor mont var hadkejskd. Kaç yaşındasın muhabbeti de cringe geçti. O da 12 yaşında ve benle aynı ay doğmuştu. Sadece tipimiz çok alakasızdı. çok şaşırarak ailelerimiz de tanışarak dişçiden ayrılmıştık. Acaba napıyor şimdi. birdaha dişçide görmedim. Herhalde dişçisini değiştirdi.

easycep

Bu marka ikinci el telefonları alıyor, btkdan izin alıp telefonu inceliyor. Daha sonra hasar tespiti yapıp kameralar önünde telefonu tamir ediyor. Telefonun ne gibi bir hasarı olduğu nelerin değiştiği, mevcut durumda pilinin ekranının giderinin ne kadar olduğu aynı zamanda belirtiliyor. Daha sonra müşterilerle buluşturuyor. Birara bunun satıcısı olmaya yeltendik. Dükkan açacaktık. İstedikleri konumda dükkan bulamadığımızdan yapamamıştık. hala içimizde kaldı. Ortak olmak da bayağı basitti. Belli bir sermaye artı istedikleri lokasyonda dükkan bulman gerekiyor. İki Yılda yatırdığın sermayeyi şirket sana ödüyor + çalışan maaşlarını ve dükkan kirasının da bir kısmını ödüyordu. Hem yenilebilirliği de arttırıyor. Ziyanı önlüyor.

kendinden büyüklere adıyla seslenmek

Kültürden ötürü aşırı normal gelmeyen ama diğer türlüsünün daha saçma duracağı olay. Yeni başladığım iş yerinde (hatta umarım başlık bana açılmamıştır) herkese adıyla sesleniyorum genelde çalışanlar benden 8-9 yaş büyük. Benle ilgilenen kadın bana sen diyebilirsin dedi birara sonra adını söylemem gerekince ben de buna güvenerek abla ifadesini kullanmadım saçma da geldi bi kere desen artık full abla diyeceksin gereksiz bir durum. Ee günde en az on kez konuştuğun kadına hanım demek de saçma. Tümevarım da yapınca Ona abla demediğim için geri kalan ekibe de abi demiyorum. Ama birgün toplantıda fark ettim ki diğer stajyerler mentörlerine abi ifadesini kullanıyor ahdkwhske düşüncelerdeyim umarım alınmıyorlardır.

aleyna tilki

Yeni çıkardığı ucuz album berbat olmakla beraber daha berbatı benim okulumda çekilmiş olması. Okulu filmcilere kiraya vermişler yine. Klibi burda öğrenip gördüm. ben de diyorum ki mekan çok tanıdık. Aleyna bu ay okula benden fazla gitmiş olabilir .

stranger things

Çok rağbet olan dizi fakat, bu tarz gerçek hayata uyarlanmış fantastikler insanın aklını karıştırıyor abes kaçıyor. Bence bir dizi ya tamamen reel hayattan olmalı ya da harry potter gibi olmalı. Gerisi çok göze batıyor.

çocukken satın almak için para biriktirilen şeyler

Mekkeye uçak bileti. Gerçekten tüm çocukluk boyu kendime hiçbir şey düşünmedim kumbaramda bunları biriktirdim. Zaten bir şey alma, gezme hevesi olan bir çocuk değildim. (Durumumuz da iyiydi belki bundan kaynaklıdır) aburcubur da yemezdim herhalde geriye bu tarz şeylerin yatırımı kalmış ahdjd Yıllar sonra altı sıfırlı paralar ortaya çıktı. Okadar iyi saklamışımki kimse bulup normal paraya bile çevirememiş. Şaka maka aşırı dindar bir çocuktum. Hac paramı 4 yaşımdan itibaren biriktirmeye başlamışım. Bazı çocuklarda doğuştan mı bilmiyorum çok dindar hassas oluyorlar ben onların başını çekerdim. O saflık ve çocuksulukla olan din algısı bambaşkaydı. Ozamanlardaki mutluluğu ve bu dünyaya karışmayışımı hatırlıyorum. İnsanlar sonradan dünyalı oluyor.

Afgan ve Pakistanlı göçmenler

Başka bir ülkenin vatandaşı bu ülkeye nasıl kafasına göre gelebiliyor. Uluslararası bir mesele de değil pakistanda savaş bile yok. Hükümetin ne gibi planı var asla anlamıyorum. Bu durum kimin işine geliyor karşılığında ne alındı bu soruların cevabı olmalı yoksa biz neden boş yere güvenlik sıkıntısı yaşıyoruz neden sapıklık ithal ediyoruz. Birgün benim de yürürkenki videom umarım tiktokta yayınlanmaz. Gerçekten aşırı sinir bozucu. Kaç yüzyıllık imparatorluk, savaşla kazanılan bir ülke sonunda üçüncü dünya ülkeleri tarafından kolay vatandaşlık hakkı ve pantalonlu kızlar diye yalınayak gelinen bir yer olsun..

yirmilik diş

Allahın bu dünyada imtahan için bahşettiği diştir. Tabi yine daha kötüsünü vermesin çok şükür bu devirde geçici çözümü olan bir imtihan.

Bu dişlerin olayına gelirsem, eskiden insan ağzı daha çok besin sidirebilmek için daha büyüktü. Daha sert cisimleri daha güçlü çiğnemek ve bitkileri çok daha hızlı öğütebilmek ihtiyacından kaynaklıydı. Zamanla insanların çenesi daraldı ve bu dişler artık çıkmaya yer bulamayıp çeşitli şekillere bürünerek rahatsız etmeye başladı. Özellikle normalden daha küçük ağız yapısı ya da daha sıkı dişlere sahipseniz sorun yaşama ihtimali artıyor.

Üç yirmilik çektirmiş biri olarak (ikisi gömülü biri normal çekim) bu sefer en fantastiğiyle karşı karşıya kaldım. Dördüncü yirmiliğim yan çıkarak yanağımı kesip kendiyle beraber yanağımı ve boğazımı da iltihap etti. Bunu anlamam bir haftamı aldığından ateşle boğuştum grip sanıp yattım bir haftada 4 kilo verdim. Antibiyotiğe başlayana kadar inanılmaz bir ağrı vardı insanın beynini kemiriyordu. Sadece yoğurt yiyerek geçen günlerimde Gömülü dişlerimden biri yan çıkmasına rağmen böyle ağrı yaşamamıştım. Ayrıca bu dişler çekilene kadar bazı durumlarda böyle ağrı yapmakla beraber çekildikten sonra da komple iptal olunuyor. Özellikle gömülü kesilerek alındığı için kesik yere parça kaçıp iltihap yapabiliyor. Sonrasında da antibiyotik verilebiliyor. Çeken dişçinin de deneyimli ve kuvvetli olması lazım. Benim bir tanesi kerpetenimsi aletle çekilemediğinden matkap gibi bişeyle diş kırıldı ve parçaları temizlendi. Ayrıca okadar büyük kökleri varki ben bile ağzımdan çıkana şaşırmıştım. Normal dişimin bi 4 katı. Zaten neden orda barınamadığını da anlamış oluyorum. Sonuç olarak allah kimseye ağrısını sıkıntısını yaşatmasın. Özellikle ramazanda.
1 /