1. toplam entry 200
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 1404
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 7 ay önce

covid 19 aşısı neden insanlığın ortak malı olmuyor

Neden olsun ki dedirtir. Şu an aşı gibi bir nimetten faydalanıyorsak -hem de yeni teknolojiyle felan üretilmiş- bunun nedeni bir şirketin zamanında araştırmalar için paralar harcayıp orada çalışan bilim insanlarının bu alana kendini adamasından kaynaklıdır. Bunun motivasyonu ya da tüm bu araştırmaların kaynağı paraysa neden şimdi patenti kaldırtarak işlerin ilerleme mantığını bozalım ki. Kimse kimseye günahını vermiyor da bir avuç gavur neden sadece insanlık için çabalamış olsun? Belki sadece aşırı zengin olmak ,ünlenmek için yaptılar aşıyı. Onların tercihi. Ayrıca o firmanın kazanacağı paralar ilerideki araştırmalara da harcanacak. Şu an belki patenti kaldırmak geçici bir çözüm olabilir ama ilerleyen zamanlardaki yeniliklerin çıkmasını engelleyecektir.

erdemli pedofili

Eşcinselliğin normalleşmesi elbet sonunda böyle saçmalıkları da peşinden getirecekti. Herkes kendi sapıklığını normalleştirme derdinde. Bunlar kabul edilebilir şeyler asla olamaz. Erdemlisi erdemsizi nasıl bi ayrım yaptılarsa artık, hiçbiri hayatları boyunca dışarı çıkma imkanına sahip olamayıp bi tımarhanenin penceresinden dışarıyı görmeyi kendine lüks saymalıdır. Tabi 'modern' toplumumuz bunlarla gidip roportaj yapıyor. Empati falan yapıyor. Hastalık olarak kabul ediyor. tıpkı zamanında eşcinselliğe yaptığı gibi.

güneş kremi

bir buçuk yıldır la roche posay'ınkini kullanırdım. memnundum güzel koruma da sağlıyor, fakat yüzü biraz yağlandırıyordu. actinica markasını deneyip daha memnun kaldım. gözenek de kapatıyor. öneriririm. ama maalesef fiyatları uygun değil. şişeleri de minicik.

zor durumda destek değil köstek olan kişi

sıkıntılarınızı gizlemeye sebep olacak insan türü. zaten benim kendi fikrim, insan zorluk yaşadığını asla belli etmemeli. zor durumdaki birinin karşısındaki kişi büyüklenmeci bir havayla yaklaşıyor, kişiyi ezik, psikolojik olarak zayıf görüyor. tavrı hareketi ona göre değişiyor. bunu uzaktaki bir insan yapıyor demiyorum. zaten uzaktaki insandan derdime ne. herkesin en yakını bile böyle davranabiliyor. insan fıtratı galiba genel olarak.
1 /