1. toplam entry 317
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 0
  4. puan 2037
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 ay önce

başkasının çayını içmek

İhtiyar apartmanında oturan babaanem her perşembe komşularıyla çay içip yemek yemeğe toplanırlardı. İçlerinden bir kadın başkasının çayını içmekten çok korkan, bardaklar karıştı mı benimki şu muydu yok buydu diyen bazen içi bir türlü rahat etmediğinden tekrardan kendi çayını doldutturan hatta genelde tepsiye koymayıp kendinkisinin en son tek başına mutfağa götürülüp doldurulmasını isteyen bir tipmiş. Komşumuzdur diye kızmıyorlarmış. Bir gün yine birinin evinde ev sahibi çok ayar olup herkesin çayının kalanını bir bardağa döktükten sonra en son kadının bardağını bu kalan çaylardan doldurmuş ve keyifle içişini izlemiş. Başlık Aklıma bu hikayeyi getirdi. Başkasının çayını içmekten ne kadar korksakta pek belli etmemek gerek sanırsam.

crime scene

Netflixte bulunan dört bölümlük cecil hotelde yaşanan bir olayı konu edinmiş dizi. 21 yaşındaki elisa lam adlı bir kızın los angeles' a gittikten sonra cecil hotelde kalmaya karar vermesiyle kaybolması ve cesedinin şüpheli bir şekilde bulunması tepki toplamış, Hatta 2013 yılında otelden çıkan asansör görüntüleri çok viral olmuş. O dönemdeki otelin müdürüyle, araştırmadaki polislerle röportajlara da dizide yer veriliyor. Ben çok beğendim sonu da beklediğim gibi çıkmadı çok şaşırdım. Öneririm.

BİONTECH AŞISI VURULDUM BAŞIMA GELMEYEN KALMADI

Saçma bir video. abartı tozu. Videodaki kadın zaten hastalığı çok ağır atlatmış. Yan etki olarak bahsettikleri de: ateş, ağrı, lenf şişmesi bukadar. hem de üç gün çekmiş. Ben bu rahatsızlıkları hastayken 10 gün boyunca yaşamıştım. Ama hanfendinin drama queenlikte üzerine yok. Zaten aşı, hastalık belirtilerinin hafif dozunu size yan etki olarak yaşatıyor. Eğer bu yan etkilerden korkuyorsanız hastalık kapma korkusundan ölmeniz lazım.

ben aşı oluyorum sen de olacaksın

Toplumu, toplum sağlığını önemseyen insan beyanı. Oysa bırakın aşı olmayan olmasın zaten delta varyantında hastalığı taşıma, aşı ve aşısızlarda aynı oranda. Buyüzden bırakalım doğal seçilim gerçekleşsin. Tabi ben acilde yoğunbakımda çalışan bir doktor olmadığımdan umrumda değil aşı olmayanların akıbeti. Topluma da pek bir saygım yok. Ama doktor olsam bana boşuna yük çıkarıyorlar diye bu başlığı savunurdum.

Yerin dibine girilesi anlar

Sokakta kedilere ya da köpeklere pişt naber diye laf atarım ya da kilolu bir kediyse şişko şey baksana derim bazen bunu dedikten 2 sn sonra biriyle göz göze geliyorum. Garip ve uzun bakıyorlar. Ozaman çok utanıyorum. Ama yine de sokak hayvanı görünce kendimi kaybediyorum.

uyur yazar

Fiziken uyanık ama beyin uyur durumda iken bir şeyler yazma hali. Genelde gece mesaj geldiğinde bana oluyor. saçma sapan cevaplamışım ya da sadece bir harf atmışım. kalktığımda bunu kim yazdı diye düşünüyorum. İçten içe o kişiye cevap vermek isteme ama olmayan iq ile zorlama durumu da denilebilir. Bir de uyurken konuşmak vardır ki, en kötüsüdür. telefondan yapılmış 50 saniyelik bir konuşma vardır ama ne olduğunu hatırlamıyorsunuzdur.

Martı motor

Elektrikli scooterlarla meşhur olan martının sunduğu elektrikli motor hizmeti. Dakikası 1.49 tl açılışı ise 3.99tl bence fiyatını hak ediyor çünkü çok eğlenceliydi. Kullanmak için b sınıfı ehliyet şartı var, uygulamada önce ehliyetinizin fotosunu sonra kendi fotonuzu çekip yolluyorsunuz. Ehliyetiniz onaylanınca kiralamaya başlayabiliyorsunuz. Başlamadan önce size kaskı takıp kurallara uyacağınıza dair işaretleme yaptırıyor. Bagajında da kaskı var oradan açıp alıyorsunuz. max 50 km/h hız yapıyor, 49cc ya da 50cc motora sahip olduğunu düşünüyorum internette tam bilgisini bulamadım. Tabi hız sınırı konulmuş. Park kuralı ise iki araç arasına caddeye dik bir şekilde park etmek zorundasınız. Otoyollara çıkmak yasak, ki zaten 50km/h ile çıkmak mantıksız. Ama geri kalan yollarda sürmek çok eğlenceli ve pratik aşırı beğendim. Dış iskeleti de gayet güzel.

topuklu ayakkabı

Araştırmalara göre kadınlar bu ayakkabıyla istemeden bile olsa daha dik durduklarından kadınlar üzerinde özgüveni arttırıcı etkisi var. Tabi çin eziyetlerine benzer bir acısı olduğunu da unutmamak gerekir. Dış görünüş olarak ise kişisel görüşüm çok hoş durduğu ve yakıştığı yönünde. Adeta kıyafete hava katıyor.

yeni neslin iş hayatından beklentileri

Esnek çalışma saatleri, bu bence çok iyi özellik geçen yıl bir yere mülakata çağırmışlardı. kendileri genelde uzaktan, ama planlama zamanları ofisten çalışan bir start uptu. Herkese deadline veriyorlar. isteyen istediği saatlerde işlerini tamamlayabiliyor. Çok iyi bir çalışma modeli bence. İş aramaya başladığımda oraya başvurmayı düşünüyorum. Diğer beklentim ise iş dışı konularda insanlarla muhattap olmak zorunda kalmamak.

türk hava yolları öğrenci indirimi

türk hava yolları'nın öğrencilere yurtiçi uçuşlarında yüzde yirmi, yurtdışında ise yüzde onbeş olarak uyguladığı indirim. miles and smiles hesabı açtıktan sonra git sitesinden geri bildirim tuşuna tıklayıp geri bildirim oluştur kısmından öğrenci belgenizi thy ye yolluyorsunuz. bir hafta içinde mail ve mesaj atarak sizi öğrenci olarak tanımladığını bildiriyor. sonra miles and smiles'a giriş yapıp indirim türü kısmında öğrenci seçeneğine tik atmanız gerek.
1 /