1. toplam entry 537
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 297
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

murat yılmaz

kartal anadolu imam hatip lisesi´nin futbol takiminin en iyi oyuncusuydu. zamaninda besiktas secmelerine katilmis ve begenilmemistir. yerine secilen oyuncu da sergen yalcin idi. o kadar iyi futbolcu idi. bu mevzuyu -iyi futbolculugunu- beykoz da bulunmus kartal´in ilk üc nesli cok iyi bilir. eger hasbelkader ortacesme cayirinda futbol oynamisligi varsa...

san lorenzo

su tezahüratin &feature=player_embedded ; yazilimi ve de türkcesi budur :

No me importa en que cancha jugues
A vos siempre te vengo a ver
dale dale San lore
dale dale San lore
la hinchada quiere descontrol da la vida por salir campeón
dale dale Matador
dale dale Matador
Quemero te queres matar
Boedo todo el año es carnaval
Bostero no chamuyes mas
en el Bajo no llenas la popular

Nerde oynadigin benim için önemli degil
Seni her zaman görmeye gelecegim
Haydi haydi San Lore
Haydi haydi San Lore
Taraftar sampiyon olmak için hayatinin kontrolünü kaybetmek istiyor
Haydi haydi matador
Haydi haydi matador
Quemero* ölmek istiyorsun
Boedo* tüm sene karnaval
Bostero * daha fazla sacmalama
Asagilarda La Popular*'i dolduramiyorsun.quemero: huracán in taraftarlari
bostero: boca juniors'in tarafatarari
boedo: san lorenzo'nun mahalllesi
la popular: la bombonera'nin bir bölümü

san lorenzo--- alıntı ---
Arjantin'in büyük beslisinden San Lorenza nasil kuruldu? Buenos Aires'in tehlikeli kenar mahallelerinden Almagro'ya konuslanmis bir sokak çetesi duvarlara "Los Forzosos de Almagro Desafian - Almagro'nun Güçlüleri Meydan Okuyor" yazarak diger mahallelere futbol maçlari yapmak için meydan okudular. Sokaklarda yapilan futbol karsilasmalarinda mahallenin içinden geçen tramvay ve otobüs hatlari tehlike olusturuyordu. Bir futbolcunun ciddi sekilde yaralanmasindan sonra katolik rahip Lorenzo Massa kilisesinin arka bahçesini futbolculara açti. ve 1908'de de rahibin rehberliginde mahalleyi, 100 yil önce yasanmis Arjantin bagimsizlik savasinin bir parçasi olan San Lorenzo savasini, ve de rahip Massa'yi anmasi için seçilen Club Atlético San Lorenzo de Almagro ismiyle klüp kuruldu.


--- alıntı ---

kesman ciğer

gecen hafta gittim bu mekana. öyle vedat milor gibi ükelalik etmiycem. hakkim da yok , capim da. tek söyleyecegim sey, gayet nezih bir yer. aileniz ve arkadaslarinizla rahatlikla gideceginiz ve sizi götürdüklerinize mahcup ettirmeyecek bir yer.

recep tayyip erdoğan

bütün politikacılar gibi iki yüzlü ve pragmatist. özel yetkili savcı zülf-ü yare dokununca hemen kanun cıkar. ama aynı savcıların ve kurumun baska yargılamalarda da hata yapabileceklerini ve hatta yaptıklarını aklına bile getirme. özel yetkili mahkeme olan istiklal mahkemelerinin astıklarına sehid diyorsan ve sen de aynı tek parti döneminde ki gibi özel yetkilerle donattıgın savcıları baska amaclarla kullanıyorsan o elestirdigin tek parti dönemi ve ittihadcı zihniyetten ne farkın kalır ey tayyip erdogan?

2,5 metrekarelik hepimizin gidecegi yere gitmeden evvel su anayasa degisikligini yapınız , zira türkiye'yi hukuk devleti yapmadan kanun devleti yaptınız. kanser cabuk ilerler sayın basbakanım.aman bu isleri ne bülent arınca ne de abdullah gül'e bırakmayınız.

aziz yıldırım

kendisinden haz etmiyor olabilirsiniz, kendisinin 8 aydır savunma yapamadan içeride yatıyor olması da sizi ilgilendirmiyor olabilir, ama bu ortamdaki bir takım vahşi klavye canavarlarının çirkin cümleleri de hapiste yatan adamın ki kadar acizce. sevmedigin takımın başkanı olabilir ama dilediği gibi savunma yapmaya hakkı var. kimi insaf ve izan yoksunu gs'liler : saygı ile dinlemek zorundasınız. sturm graz maçının görüntülerini, "saha içinde yaşanan en absürt durumda bile çoğu zaman şike var denemez" anlamında gösterdiği çok net. eger şike yapmışsa bence hapis yatmak yerine sonsuza kadar futboldan uzak konumlandırılması yeterliydi. hürriyetine tecavüz edilmesi çok acımasız ve insafsızca. bir de silahlı suç örgütü geyiği var ki bence asıl karşı durulması gereken ilk suçlama budur. ezcümle, susalım ve dinleyelim. söylenecek çok sözü var. biz 8 aydır konuştuk o dinledi. bugün onun günü. iyi, kötü ya da çirkin... durum bu

osmanlı devleti

hakim oldugu yerlerde ve zamanlarda mutlak güc ve hükümranlik sahibi olmaya ahdetmis, diger egemen gücleri hakim oldugu alana sokmamak icin ugrasmis, onlarin istilasina karsi kendi hükümranlik alanini korumus savas makinasi bir leviathan devlettir.

mehmet baransu

mümkünse daha cok gözüksün piyasada. fikirleri , iddialari , kavgalari , küfürleri v.s her seyi ile arz-i endam etsin piyasada. elbet bir gün garsonluk ilkelerine bagli kalarak yaptigi servis gazeteciligi , muhabirligi , yazarligi her ne mündemic ise yaptiklarinda tükenecek. kiymeti kendinden menkul olmayan ve sadece servis yapilani konusan bu yazar, gazeteci müsveddesinin eline belge verilmezse konusamayagini herkes biliyor artik.
1 /