1. toplam entry 3501
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 73
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

veysiarslan

kendisinin sözlüğe geldiği ilk günü bilirim. nostalji olsun, hatırlatmak istiyorum..

bir yaz günüydü. veysiarslan ihl sözlük semalarında görülmüştü. ben sözlük yazarı olalı birkaç ay olmuş. az buçuk ortamı biliyorum sanıyorum filan. bu veysi kardeşimiz adeta dellenmiş gibi sözlüğün yazılımsal vb. hatalarından bahsediyor, çıldırmış gibi entry giriyor peşpeşe. bir ara link veremediğinden dert yanıyor, ben de onu acemi sanıp şöyle olacak diye mesaj atıyorum, yarı sinirli yarı bilmiş bir cevap git ç gün sonra veysiarslan sakinleşiyor..haddimize mi düşmüş uyarmak halbuki, adam bu işlerin piriymiş, biz de sinirli anına denk gelmişiz. aslında asla öyle birisi değil bildiğim kadarıyla..o belki hatırlamaz, ben yazayım dedim.

kendisine laptop un wireless ın dan tut silinemeyen dosyaların çözümüne kadar onlarca kez danışmışlığım vardır, sabırla cevap verir. bu konularda ayaklı ansiklopedi gibidir..işte böyle iyidir yani.

allah hayırlı, uzun ömür versin yazarımıza.

nuri

yanılmak istedim ilk kez, tayfun güneyer çıkmasın bu dizinin altından da dedim ve araştırdım, senarist ta kendisi. bundan kötüsü dizinin reytingleri de iyiymiş, allah kahretmesin ne diyeyim.

tanım; beşik kertmesi- yılan hikayesi- adanalı dan sonraki son tayfun güneyer faciası. iki dakikasına zor tahammül ettimve şunu söylüyorum; izleyen kesinlikle zeka özürlüdür. ya da çocuktur en iyi ihtimalle. bu güneyer denen adam önce çocuklar için polisiye dizisi yapmıştı, şimdi de çocuklar için romantik komedi yazıyor, ha gayret. öyle nefret ediyorum ki bu adamdan her yerde kötüleyesim var.

leyla ile mecnun

muhteşem yüzyıl dizisine de gönderme yapmıştır dün akşamki bölümüyle;

--- alıntı ---

-olum topu topu tarihi dizi çekiyoruz şurda, iki kılıç sallayacaksınız hepsi bu? *
-abi ne yaptın ya, iki kılıç sallamayla tarihi dizi mi çekilir ya? *

--- alıntı ---

matrix e yapılan göndermeler de gülmekten öldürdü tabi. zafer algöz morpheus taklidiyle yıktı geçirdi, ama mecnun a mikrofon ve kumanda sahnesinde yine ismail bombayı patlattı;

--- alıntı ---

-abi al işte mikrofonu inat etme, güzel bi şeye benziyo, akşama boş gitmesin leyla yengenin yanında, bunu götürürsün.


--- alıntı ---soyleyengitti

(bkz: sakal gibidir kestikçe gürleşir)

şunu da yazayım da içinde kalmasıgit benim için şöyle şöyle yaptı diyemiyor, sadece kaka pis diyebiliyor. demek ki amaç aşağılamaya çalışmaktan ibaret. ne zamanki benden gıcık almayı bırakırsınız o zaman rahat edersiniz. yoksa yok yani, boşuna git ıca soyleyengitti;

(bkz: yalnız kovboy)

hamiş; ha gayret sayenizde celebrity git derdi ki ben de bir gün sözlük ünlüsü olacağım diye. teyy teyy.

8 mart dünya kadınlar günü

aklı olan kadının kutlamaması gereken gündür..şiddetle, esefle ve asabi bir şekilde kadınlar gününü kutlayan kadınları kınıyorum!! şu an elimdeki vileda sapını onlara doğru sallıyorum!! neyi kutluyorsunuz? size verilen sus payını mı? hele hele bir feminist, kadınlar gününü kutlarsa ben onun feminizmine şaşarım, kalırım. iyi bir feminist böyle oyunlara gelmez.

kız kardeş

candır, çiğerdir, kalptir, böbrektir. abla için de aynısı geçerli ama küçük kız kardeşin yeri ayrı gibi gibi..üzgün anınızda göz göze geldiğinizde attığı "seni anlıyorum bakışı" dünyaya değer, ya da beraber yapılan saçma sapan bir şey çok eğlenceli gelir, uyduruk bir espri saatler boyu beraberce gülmeye sebep olabilir..üzülmesine dayanamazsın..

bütün bunlara rağmen en çok tartıştığınız insandır aynı zamanda.

mesela benim kız kardeşimi ansiklopediyle dövmüşlüğüm vardır. ben lisedeydim, o ortaokulda. rüya tabirleri ansiklopedisiyle kafasına vurmuşgit pişmanlığı içimdedir...
1 /