1. toplam entry 6666
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 3
  4. puan 31304
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 23 yıl önce

bir şey sormak kastıyla durdurup para isteyen dilenci

patronun fena olmayan arabasından indiğimi görünce gözlerimin içine baka baka neredeyse koşarak yanıma gelen dilencidir. peşimi de bırakmıyordu. markete gittim marketin kapısında beni bekledi. çıktım eve doğru devam ettim. epey bir süre arkamdan geldi. "bu işin sonu kötüye gidecek. heralde evimi öğrenmek istiyor." dedim içimden ama bir süre sonra ümidi kesip bıraktı peşimi.

giyim mağazasının önünde takım elbise ile para isteyenler, bim ve a101'in önüne pusu kuranlar, evin zilini basıp para isteyenler derken işi baya büyüttüler. halbuki eline peçete, kalem alıp bir şeyler satsa ticaret yapmış olacaklar, dilencilik değil. gerçi çoğu da senden benden zengin kişiler zaten. bu iş onlar için meslek olmuş artık.

birisini sevmediğini belli etmek

yaptığım ama yapamadığım şey. birisini sevmediysem o insandan bana göre bariz bir şekilde uzak duruyorum. çok fazla muhabbet etmiyorum, şakaları genelde komik olmadığı için gülmek yerine tebessüm ediyorum, pek ilgilenmiyorum yani. ancak nedense ben "çok mu soğuk davranıyorum acaba? ayıp oluyor artık." diye düşünürken onlar bunu anlamıyor pek. ilginç yani.

twitter

girer girmez sıkıntıların üstüne atladığı sosyal medya platformu. kısmen siyaset meydanı, kısmen karanlık haber platformu. bunları gördüğüm zaman aklıma şurada burada öğrencilerin vs dağıttığı "evrensel, gündem" gibi gazeteler geliyor. ben sadece sağda tagleri görünce boğuluyorum millet dibine kadar giriyor. Allah kolaylık versin ne diyeyim.

mng kargo

sorun kelimesinin karşılığı firma. internetten ürün aldım. kargo firmasına bakmadan ancak mng yine kendini belli etti. diğer kargo firmalarında şube bazlı sorun olurken bu lanet olası, batasıca iğrenç firmanın tüm şubeleri sorunlu. hiçbir kargoyu vaktinde getirmezler, kaybederler, geldik yoktunuz diye yalan söylerler.

10 nisan'da öğlen vakti kargom şubeye varmış ama bunlar teslim edilemedi diye işaretlemişler yarım saat bile geçmeden. ne ara dağıtıma çıktı, ne ara gezdiler, evde bulamadılar da teslim edilemedi diye işaretlediler? aradım soruyorum bugün yarın dağıtıma çıkar diyor. gel de çıldırma. şimdiye kadar niye çıkarmadılar acaba? aramasam öylece bırakacaklar. bundan sonra mngden de onunla çalışan firmalardan da uzak duracağım. Allah'ın belaları.

pandemi döneminde evlenmek

bizim gibi "ya ne düğünü gidip evlenelim olsun bitsin"ciler için çok iyi olmuştur. öteki türlü bi dünya insanı boşu boşuna yor, millet de istemeden geldiği için bir de onların memnuniyetsizliklerine maruz kal, boşuna boşuna millete masraf yaptır, zor duruma sok falan filan. ne gerek var?

he bazı yüzsüzler var, sırf para takılsın diye hastalık mastalık dinlemeden milleti çağırıyor. gelemeyeceğini belirtsen bile zorluyor. denk geldik maalesef.

parpali

hakkında bu kadar tanım girilince "evlendi mi acaba" diye tahmin ettiğim ve tahminimde doğru çıktığım yazar. Allah hayırlı, huzurlu, mutlu ömürler nasip etsin. dur ya bu doğum günü için ettiğim duaydı. Allah beraber hayırlı, huzuurlu, mutlu ömürler nasip etsin. heh şimdi oldu.

yalnız ben 10 gün önce davrandım. o yüzden evlilik hediyesini sizin almanız gerek. *

o değil de neden herkes gelin hanımı tebrik etmiş de damat beyi es geçmiş? *

ek: varmış yahu. hem de parpali hanım'dan daha fazla. o zaman şöyle soralım. damat beyi gelin hanım'dan daha mı çok seviyorsunuz ey sözlük ahalisi? *

evlenmek

1 nisan'da resmi nikah ile inşallah yapacağım şey. dün aileler arasında nişan ve kına ikisi birlikte oldu. 1 nisan'da da yine aile arasında resmi nikah yapılacak. pandemiden ötürü düğün olmayacak o yüzden kimseyi çağırmayacağız. burada yüz yüze tanıdıklarım çağırmadığım için kırılmasınlar. *

yazmamak

benim için bir tek meşguliyet nedeniyle gerçekleşebilecek durumdu ve oldu. en son 8 gün önce yazmışım. tam 8 gün önce. ondan önce de 5 gün yazmamışım. ne oluyor bana yahu? yazmamışım ve yazmadığımın farkında bile değilim. en son 2-3 gün önce falan yazdım zannediyordum halbuki. *

ev işlerinin bitmemesi

yazılım geliştirmenin hiç bitmemesi gibidir. sorunları bitirsen bile iyileştirme çalışmaları hep devam eder. iyileştirme bitse kodlar intizamlı hale getirilmeye çalışır. ardından muhakkak bir sorun çıkar ve bu döngü sonsuza kadar tekrar eder.

ev işleri bitse "şunun yerini değiştirsem nasıl olur" düşünceleri başlar. onları yapayım derken bir şeyleri kırıp dökersin. sonra onları düzeltip tekrar temizliğe koyulursun ve bu böylece sürüp gider.

1 nisan

şakaların yapıldığı gündür. Müslümanlar bu günü Kudüs meselesinden geliyor zannediyor ama aslında alakası yok. 1 Nisan ecnebilerde "April fools' day" yani "Nisan aptalları günü" olarak geçer. bunun sebebi de bir zamanlar 1 Nisan olarak kutlanan yılbaşının 1 ocak'a alınmasından sonra hala yılbaşını 1 Nisan zanneden kişilerin olmasıydı. Kudüs ve kandırma meselesi ile bir alakası yok yani. dinine sahip çıkmak iyi ama yalan yanlış bilgilerden de uzak durmak gerek. "ecnebi adeti" deyip uzak durmak kafi.

git

bunun dışında benim için çok güzel bir gün olacak inşallah.*

kendisine değer verildiğini sözlü olarak duymayı istemek

erkekler sevildiğini fiilen görmek ister. sözler anlamsız kalabiliyor. onu düşünerek yaptığın bir şey yetiyor. örneğin sevdiği bir yemek, söylemeden önüne konulan çay onun için birçok sözden çok daha kıymetlidir. kadınlar için ise söz yetmez. fiil ile tasdik edilmesi gerekir. ancak onlarda da karakter farkını saymazsak çoğunluğu için bir çiçek, bir güzel söz, pahalı olmasa da kendisine özel bir hediye yeter.

her iki taraf için esas olan düşünmektir ama yöntemler farklı.

meriç

görünce kıl kaptığım tipleme. linkedin'de de "kadınların hakkını savunuyorum" ayağına yatıp meriçlik yapan çok tip var. bazı mallar da erkekleri yerin dibine sokup kadınları göğe çıkartıyorlar. tabi geriye ne adalet kalıyor ne hak hukuk. az önce engelledim böyle bir tipi.

erkeklerin kadınlardan, kadınların da erkeklerden üstün olduğu konular vardır. herkesin bir görevi, bir fıtratı vardır. salak salak konuşmaya gerek yok.

alay ederek eğlendiğini düşünmek

mevzu bahis kişi kendisi ise makbuldür. iş yerinde sık sık kendimle dalga geçip milletle birlikte eğleniyoruz. arada millete de takılıyorum, onlar da benim gibi davranıyor, güzel muhabbetlere vesile oluyor. bazıları espriden, şakadan anlamadığı için anlamıyorlar espri olsun diye yaptığımı. "niye gömüyorsun ki kendini bu kadar" tepki veriyorlar. ben kendimi gömmüyorum ki, muhabbet olsun diye yapıyorum. yoksa biraz düşünseler aslında görecekler öyle biri olmadığımı. ancak tabi olayı bozmamak için "yok aslında öyle biri değilim. maksat gülüp eğlenmek" de diyemiyorum. "bir şey olmaz" deyip geçiştiriyorum. espriden anlamayan insan ile iş zor.
1 /