@sükse nur

Benim bu güzel feysim gülmeyecek mi?

  1. toplam entry 1556
  2. takipçi 22
  3. takip edilen 2
  4. puan 13422
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 1 yıl önce

dhbt

Bugün sonuçları açıklanan sınav. Netlerim iyi. Lâkin puanım hesaplanmadı.

Neyse, ne demişler? hep denedin, hep yenildin. olsun. gene dene, gene yenil. daha iyi yenil. Samuel beckett.

Yani yine yangınlar yine ben...

Yaratan kendine zulmeder mi sorunsalı

Aslında bu sorunsalın biraz değişik versiyonu var. Buna felsefeciler kötülük problemi demişler. Gecenin 1'inde herhangi bir açıklamaya yapamayacağım ama dileyen araştırabilir.

Mantıklı gözüken ama mantıklı olmayan bir sorunsal. Merhamet sıfatıyla üzülmek sıfatı aynı şeyler değil aslında. Sıfatlardan dahi mantıklı olmadığını anlayabiliriz. Merhametli olmak büyüklükken acı çekmek üzülmek bir yerde acziyet ifade eder. Acıdan kurtulamadığını gösterir. Bu da ilahi bir varlığa nispet edilemeyecek bir sıfattır.

Çamaşır makinesinde tereyağı yapmak

5 litrelik bir bidonun içine gereken malzemeler konur. Kapağı sıkı sıkı kapatılır. Ardından yanlış hatırlamıyorsam çamaşır makinesinin en düşük derecesinde ve sıkma programı olmaksızın çalıştırılır. Makine bitince geriye sadece süzmek kalır.

Çamaşır makinesinin bu kadar pahalı olduğu dönem de makineyi riske atmakta şov yani, başka bir şey değil.

çimmek

çimdiklemek kelimesi ile karıştırılmaması gereken kelimedir.

Bir gün yeni evli bir arkadaş ve görümcesi bizdeydiler. yeni gelin birden dedi ki, eşim beni habire çimdiriyor. Biz şok, iptal. öksürüyoruz. bir yandan ayıp oluyor ama falan diyoruz. Kız anlamadı. Sonra görümcesi de aynı şeyi demesin mi, ya abim beni de çimdiriyor sonra hep iz kalıyor!

gelin görümce birlik olup türkçeyi katlettiler. Çimdiklemek kelimesi ile çimdirmeyi karıştırmışlar. Olayı çözünce kopmuştuk hep beraber.

Bu görümce dediğim arkadaş başka bir zamanda bizi kaçırırlar diyeceğine bizi çalarlar demişti ssjsjsj. bu kız şimdi öğretmenlik yapıyor. Öğrencilerine Allah sabır versin. bu arada arkadaşım yabancı uyruklu birisi değil. Hatay araplarından sadece. Her hataylı arap böyle olmuyor tabii ki. Bu arkadaş sınıra yakın bir yerden gelmişti. Sanırım o yüzden türkçesi çok iyi değildi.
1 /