1. toplam entry 995
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 1652
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

bazı yazarların hiç çaylak olmaması

ihl sözlüğŸün engin hoşŸgörü ve rahmetinden kaynaklanır. bunlar doğŸuşŸtan abdestlidirler. annelerinin karnında hacı olmuşŸlardır. cennetle müjdelenmişŸ olmasalar bile haşŸarat i mübeşŸşŸeredendirler. şŸansıma küseyim ya. ben ne yapsam günah oluyor. bu insanlar ne kusursuz ne mübarek adamlar. eline tükürük koyup yarana sürse hemen iyileşŸir böyle kerametli insanlar. zelle denen küçük hataları var kısaca sayarsak:

-yazıları çöplüktür. bir şŸeye benzemez. kızdılar mı ayet kopyalarlar ve sui zan yapmayın bu bir emirdir derler
- kankalarına açtıkları başŸlıklar asla silinmez ve favori olur. ama senin açtığŸın başŸlığŸa üç beşŸ yamyam itiraz edince siliverirler.
-resmi ideolojinin tabularından korktukları kadar allahtan korkmazlar.
-yüreksizdirler. hayata ve insanlığŸa söyleyebilecek tek bir sözleri yoktur. ama arada makarasına tekbir getirirler
-aslında bir şŸey diyim mi?
-yatacak yerleri yoktur.

osmanlı padişahlarının alemci olması

iğrenç bir ifadedir. buradan vicdan sahibi moderatörlere sesleniyorum

zalimi alkışlamam zulmu sevemem diyorsanız
gelenin keyfi için geçmişime sövemem diyorsanız

bu rezilliği temizleyin. bu ifadeyi ve sahiplerini cezalandırın. incitme yazıktır atanı ey yöneticiler. onlar muhterem ve mübarek insanlardı. onların önünde çölde peygamberin yürüyordu. o padişahların övülmüş kumandanlardı. yedi düvele üç kıtaya imamı hatipi islamı yaydı. biraz dik durun ve bari onlara laf ettirmeyin.

yarın beni sizden soracaklar ne diyeceksiniz

veda hutbesinde efendimizin insanlığŸa sorduğŸu en ihtişŸamlı bölümü.

-allah ın elçiliğŸini ifa ettin, vazifeni yerine getirdin, bize vasiyet ve öğŸütte bulundun, diye şŸahitlik ettiler onlar.

ya sen ey müslüman?

-ne diyeceksin?

işŸittik ve iman ettik mi?

yoksa sözlüklere girip asr a yemin eden rabbine inat zamanı boşŸa mı geçirdik?

şŸahid ol ya rab!

orhan gencebay

arif sağ onun için, sazını 50 yıl geriden takip ediyorum demiştir. kanımca türkiye nin gelmiş geçmiş en büyük sanatçısıdır. bir zeki bir barış bir de orhan dinlerdim. ikisi gitti. sen gitme be orhan. onlar kalpten gitti. çünkü kalpten söylüyorlardı, kalpleri dayanamadı, sen de kalbe gönüle hitap ediyorsun, e biliyorum kalp rahatsızlığın var, kendine dikkat et, yağlı yeme, nolur namaz kıl orhan baba. çok seviyorum seni isyankar şarkılarına rağmen.

şu şarkıdaki söz sanatı gibisini daha bulamadım.

gitti de gitti
sevgilim gitti
ardına bile bakmadan
gitti de gitti

bu gönül onundu
almadan gitti
en güzel ümidimi
en güzel yıllarımı çaldı da gitti.

bu gönül onundu, kendine ait olanı almadı, hayalleri ümitleri hırhız gibi çaldı ve gitti. vay be sen gitme orhan baba.

kalbim temiz diyenin kalbi kararmıştır

özellikle namus bekaret konularında kalkan gibi bu sözü söyleyenler için geçerlidir. bekaret dersin namus dersin. velveleyi koparır. namusu bacak arasında arıyorsun der. kalp temizliğŸinden bahseder. oysa bunu iddia edenin kalple gönülle alakası yoktur ki. sen maneviyata inanmayacaksın allah yoktur diyeceksin, kalbim temiz diyerek mana alemlerine cihatı ekber eyleyeceksin. yemezler. kalbin temiz olsa bile altın pis. yani ben şŸimdi bir ateistin yanına gelsem altım leşŸ gibi pis koksa, ya uzak dur kardeşŸim dediğŸinde

-kalbim temiz ama mı demeliyim.

kadının en büyük serveti iffetidir. iffeti ve namusu. zarına sahip çık bacım. ben başŸka bir şŸey demem.

peruk siyasal simgedir

düz mantık aristo mantığŸı ile çıkan sonuç. türban siyasal simgedir onlara göre. türbanlı der ki, hayır siyasal simge değŸildir, allah ın emridir.

-hayırrrr siyasal simgedir.
+e peruk taktım üzerine.
-peruk da siyasal simgedir.
+erol evgin de o zaman faşŸist.

troll troy değildir

sözlüğŸe yeni gelen tahta kafadaki arkadaşŸlara uyarı içeren öğŸüt. çünkü başŸıma geldi. bu zaman yiyici yere ilk geldiğŸimde sol cenah (gençler frame diyor) troll yazısından geçilmiyordu. sözlükteki troller, yok şŸöyle troll böyle biroll falan. ben o anda çok büyük bir gaflete düşŸtüm. itiraf ediyorum. troy(truva) filmini biliyordum ve troll kelimesini bir an troy diye düşŸündüm. peki troy ne alaka? filmi izlemeyip sağŸdan soldan duyarsanız, troy deyince aklınıza brad pitti getirirsiniz. yani sözlükteki trolller diyince aklıma maalesef sözlükte kendini brad bit sanan kahramanlar geldi. dedim ne alaka? zamanla sözlükte ne kadar münafık samimi olmayan yazılar yazanları görünce bunların bir isminin olması gerektiğŸini düşŸündüm. meğŸer gençler buna troll diyorlarmışŸ. zaman zaman sen trollsun şŸeklinde mesajlar alıyordum. dedim ben öyle ahım şŸahım yakışŸıklı biri değŸilim. dediler ki ne alaka. teveccühünüz dedim. bu da böyle bir anımdı.

dev ekranda stv izlemek

insanların beyin çeperlerinin küçüklüğüne dalalet eder bu komik olma çabası. şimdi dev ekranda stv izlemek komik bir şeyse, aynı alanda komik olmayan, orjinal bir ortak kabulun varlığı gerekir. yani dev ekranda ne izlenirse takdire şayan birşey olur? yani akla mantığa yatan dev ekranda kanal d mi izlemektir ki stv diyince komik görünsün? ya da dev ekranda show tv. bu mu? yazık ne diyim.
1 /