1. toplam entry 2359
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 6
  4. puan 6598
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 12 yıl önce

arabalı sinema

Türkiye'de ilk bugün beylikdüzü'nde marmara park olarak bilinen ve o zamanlar tatilya olan eğlence merkezinin otoparkında yapılmıştı. herkes aracına biniyor; sesleri FM bandından yayın yapan radyolarından dinliyorlardı.

Sonra tatilya kapandı. Marmara park inşa edilirken işçiler yandı falan...

Yıllar sonra aynı olayı pandemi döneminin sonlarında yeni kapıda tekrar denediler. Olmadı. Olmuyor işte yapacak bir şey yok.

başörtülü psikolog psikiyatrist olmaz

TAmam tamam şimdi içimde ne varsa yazıyorum valla çok dürüst olacam

1. Üstün Dökmen O konferansta "başörtülü psikiyatrist" olmaz dediğinde tamamen ideolojik nedenlerle dedi. Yani niyeti hiç de iyi değildi. Tamamen 28 şubat kafasıydı. Bizim şu an gösterdiğimiz tepki de aynı şekilde. buna tepki göstermekte sapına kadar herkes haklı.

2. Armağan Çağlayan'da baktı ki benzer bir tepki yine gündeme gelecek işi reel bir boyuta çekti. yumuşattı. Ama ilginç tarafı buradaki yumuşatılmış yorumunda da haklıydı.

Bi daha da yazmam.

tantuni cemil bey tarafından

başörtülü psikolog psikiyatrist olmaz

Konu madem devam ediyor; forum morum gibi yazmaya devam. Biraz farklı düşünün, ilk baştan ben de Üstün dökmene ne saçmalıyor lan bu adam dedim ama gerekçe önemli tabi...

Olaya şöyle bir katkı yapayım.

(bkz: erkek jinekolog olur mu)

bence olmaz ve olmamalı; çünkü insanın en temel yaşam motivasyonu yemek ve cinselliktir. Bir erkek istediği kadar mesleğine odaklansın, burada duygularına hakim olamayabilir.

Ya biraz ters yüz edin. Biraz ters tarafından bakın. Hemen bir yargıya varmayın...

lgbt

Konunun tersten ele alınırsa çözüleceğini düşünüyorum

yani LGBT olarak değil tbgl olarak...

Çünkü Gay, lezbiyen ve biseksüelliğin net bir şekilde kutsal kitaplarda yasaklanması üzerine insanlar özgürce bu konuyu ele alıp değerlendirme yapamıyorlar. Kadının değil ama erkeğin eşcinselliğinin kalıtımsal olması üzerine belli bilimsel ispatlar var. Oranın düşük olduğunu düşünüyorum. ama bu bilimsel gerçeği değerlendirebilecek hastalık-tercih arasında konuyu ele alabilek özgür kafalar yok.

Çözümüm şudur ki...
Bu kısaltmaların içindeki Transseksüellik meselesi üzerine araştırmalar yapılırsa (gay, lezbiyen ve biseksüelliğin de) temellerine inilmiş olur. Çünkü tüm dinler transseksüelliği doğrudan haram kılmamıştır. (Neden? Çünkü doğuştan morfolojik ve biyolojik olarak arada kalmış cinsel organların varlığı, biyolojik olarak gelişmemişlik (hormonlar) bu durumu dinler ve toplumlar tarafından daha anlayışla karşılanmasına neden oluyor.

Lafı çok uzattım. Konu tersten ele alınsın.


NOT: trollük yapmıyorum. Görünce sol framede dayanamayıp yazıyorum. Konuyu niye bu kadar gündemde tuttuğunuzu da bir türlü anlamıyorum. Ya bi karışmayın. Salın insanları...

youtube

Geçen gün babama tosun paşa filmini izleteyim dedim. HEr 3 dakika reklam vererek 1,5 saatlik filmi 2 -2,5 saatte bitirdik.

Fİlmeden aklımda kalanlar

-Süphinin kanadı mı var mış?
-dım dırı dım dım dım ADOBE ile siz de müthiş tasarımlar yapın!
-tutmayın küçük enişteyi
-isim tescil com ile siz de alan adına sahip olun
-Gerçek tosun paşa benim
-Börgır king menüsü yemek seperinde
1 /