1. toplam entry 8013
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 9689
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

şu dağların yükseğine erseler

musa eroğlu tarafından derlenen mut yöresine ait türkü.

şu dağların yükseğine erseler
lale, sümbül, mor menevşe derseler
bir güzeli bir çirkine verseler
güzel ağlar, çirkin güler bir zaman

yükseğinde olur şahin yuvası
indim enginine avşar ovası
kabul olur güzellerin duası
haktan sevdiğini diler bir zaman

vara vara vardık alma deresi
uzak kaldı nazlı yarin arası
artıyor geçmiyor gönül yarası
mevlam dermanını salar bir zaman

arakan

mevcut yönetim tarafından müslümanlara zulmedilen yer.

yapılan zulmü ihh'nın raporu ortaya sermektedir.

http://www.ihh.org.tr/uploads/2012/arakanraporu.pdf

son günlerde sahte fotoğraflar ve sahte video görüntüleriyle gündeme getirilmektedir.

kendi ölülerini yakan adamların, depremde ölen vatandaşlarını yakma fotoğraflarını "işte müslümanlar böyle zulüm görüyor" diye vermek akla ve mantığa uygun olmamakla birlikte sosyal medya cehaletinden başka bir şey değildir.

saddam hüseyin

müslümanlara karşı yaptığı muhtelif zulümlerle ölümü haketmiş olmasına rağmen, öldürülüş şeklini bir türlü içime sindiremediğim son dönem firavunlarından biri.

gönül isterdi ki, müslümanlar sorgulasın, müslümanlar yargılasın ve müslümanlar tarafından idam edilsin.

yaşadığı dönemde müslümanlara yaptığı zulmü bilmeyenlerin kel ölür sırma saçlı olur kör ölür badem gözlü olur tarzı sözlerinin fazla bir ehemmiyeti olmasa gerek.

ayetullah humeyni

kendisine iftira atmak için hakkında ne idüğü belirsiz kitaplar ve kutsal metinler(!) uydurulmuştur.

işin daha kötüsü, bunun sorgusuz sualsiz bir şekilde alıntı yapılıp kullanılmasıdır. (hem de oruçlu bir şekilde)

a mübarek, keşke böyle bir şeyin gerçekte olup olmadığını bir araştırıverseydin.

karma zirve

kadınları toplumdan tecrit eden zihniyete sahip erkekler ile, evin en dip odasında, en karanlık yerinde yaşamanın daha faziletli olduğuna inandırılmış kadınların katılmasının "zaruri olmadığı" görüşmedir.

hatta ve hatta, bırakın katılmalarının zaruri olmamasını, bu tür insanların katılmamaları daha evladır. en azından ahlaka mugayyir üslupları sözlük tanımları ile sınırlı kalır.

fazilet takvimi

imsak ve namaz vakitleri, güneşin hareketlerini birebir yansıtmayıp, belli bir "tedbir" konularak değiştirilmiş takvimdir. mesela imsak vakti 4.00 ise takvimi hazırlayanlar "ne olur ne olmaz" diye 3.45 olarak belirtmişlerdir.

vakitleri çok güvenilir olmamakla birlikte, itimat edip sahur yemeğini 15 dakika erken bırakmakta bir beis olmayabilir. ancak sahuru asıl vaktinin sonuna kadar yiyenleri (ki son vakte kadar yemek sünnettir) kınamak ve onların oruçlarının tehlikeye girdiğini veya daha ileri gidip "kabul edilmeyeceğini" söylemek doğru değildir.

karma zirve

tasvip etmeyenleri "sapık" veya "kıro" olarak değerlendirmek ne kadar yanlış ise, bu tür zirveleri doğrudan doğruya "fitne" olarak nitelendirmek de doğru değildir.

"zirve" dediğimiz toplantılarda gayri ahlaki bir ortam mevcut ise veya malayani şeyler konuşuluyor ise, zaten sakıncalıdır. bunda karma olması veya olmaması fark etmez.

katılımcılarda; gerek kıyafet, gerekse "hal hareket" noktasında islamın "tesettür emri" yerine getiriliyor ise bunu "lanetlemek" hatalıdır.

hasan nasrallah

siyonistlerin topla tüfekle ve dahi dünyanın en modern tanklarıyla yıkamadıkları, son dönemde suriye meselesi üzerinden iftira ve hakaretlerle yıkmaya çalıştıkları müslüman lider.

bir farkla, önceki modern silahlarla yapılan saldırılarda siyonistler bizzat kendi askerlerini kullanıyordu, şimdi birtakım müslümanlar kendisi saldırıyor.
1 /