1. toplam entry 2236
  2. takipçi 12
  3. takip edilen 1
  4. puan 9911
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

dünyaitiraf.com

İşkolik oldum galiba. Bu saatte tek başıma bir şeyi unuttum diye iş yerine gittim geldim. Ama bu patronun aslında ben yapsam da olmayacak bir şeyi benim yüzümdenmiş gibi gösterecek olmasından mı yoksa görev bilincinden mi bilmiyorum. İlkine oynuyorum. 2. si de olabilir. Şu an tek sorun sabaha nasıl kalkacağım...

furkan doğan

19 yaşında hayattan koparılan binlerce, milyonlarca gençten biri furkan. Şehit olmak eyleminin ödül olarak nasıl ve hangi kafayla değerlensirilebildiğini bilmiyorum. Çocuğun onca mutluluğu, onca üzüntüsü, onca anısı, hayatına dokunacağı binlerce insan, onlarca gün bir anda hiç oldu ver sırf devlet, yani tamamen maddi bir yetkili kurum tarafından adının başına şehit kondu diye bu, ölüm, bir ödül mü oluyor? Hayatı çalındı o çocuğun. O ve nicesinin. Yarım bıraktıkları hayatlarında sahip olamadıkları mutlulukların ahı, o çocukların ölümünde parmağı olan herkesin laneti olsun.

dinlerin yozlaşma nedenleri

Aşırı hassasiyetten ötürü. dinle yatıp dinle kalkmak doğru ve güzel görünüyor olabilir ama her şeyin aşırısının kötü olduğunu biliyoruz. Tek sorun aşırılık çizgisinin belirsiz olması. Mesela arada kendi dinleri üzerinden salak salak diziler filmler çeker hristiyanlara özeniyorum, bizde tanrıyı dizide göstersen o seti yakarlar.

kore erkeği vs türk erkeği

Aynılar. Kadınlara karşı saygısız ve çoğu cinsel suçu kendilerine hak olarak görürler. Maskülen baskınlığı normal karşılarlar. Feminizmi bilmeden feministlere karşı kin besleyen bir ülke dolusu aptallar. Bunları kültürlerin çok benzer olmasının etkisi olarak görüyorum. Bizim uzakdoğu versiyonumuz gibiler. Bunlardan beter Çinliler var. Japonlar kadınlara karşı tavırlaf söz konusu olunca tam bir batak.

Not: kore hayranıyım aslında ben ama çaktırmayalım şimdi.
1 /