1. toplam entry 1532
  2. takipçi 5
  3. takip edilen 0
  4. puan 4888
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

Ms meeseeks

kimin ikinci yahut üçüncü hesabı bilmiyorum ama bana küsüp sözlükten kendi isteğiyle gidince başka isimle gelip, ''çok güzel tesettürlü bir kadınım'' tandanslı entryler yazan, efsane yazarlardan ramazan ercan abimizi hatırlatıyor. burada mahmut efendi'ye laf sokarak fazla sükse çıkartamazsın. tepki çekmek istiyorsan başka putlar bulmak zorundasın.

lalegül tv

sabahtan beri aralıklarla mahmut efendi hz'lerinin anısına yapılan canlı yayın sebebiyle internet üzerinden izlediğim kanal. kendisiyle alakalı sohbetler ve sair dini zevatın övücü sözleri zikredilirken arka plana gelen fotoğraflarının neredeyse üçte birinde cübbeli de mevcut. eyvah ki eyvah diyorum. hem de öyle bir eyvah.

louis de funes

jandarma serisiyle trt ekranlarında da arz etmişti. yaşı kırk beşin altında olan bırak türk, fransızların bile artık pek bilmediği bir oyuncudur. filmlerinde aşağı gördükleri ırklarla ve müslümanlarla epey alay edildiğini de hatırlıyorum.

not: fransa'nın inek şaban'ı değil nejat uygur'udur. fransa'nın kemal sunal'ı fernandel'dir.

recep tayyip erdoğan’ı destekleme nedenleri

rasyonel düşünceye sahip kişiler bir konuda fikre ulaşmadan önce, onu kapasiteleri oranınca değerlendirip, makul gördükleri kanaate ulaşırlar ki buna da ''yargı'' denir.

mesela türkiye'de 1993 senesinde adnan polat'ın g. saray futbol şube sorumlusu olduğu tarihe kadar derbi müsabakaları da dahil olmak üzere büyük takımların maçlarında tribünler ayrı değildi. farzı muhal g. saray kötü gidiyorsa, fenerbahçe derbisinde ali sami yen'deki maçta fenerliler biletlere daha çok talepte bulunduğundan çoğunluk olabilirlerdi. adnan polat'ın öncülüğünde g saray, tribünlerin çoğunluğunu kendi seyircisine verdi ve misafir takıma da federasyonun belirlediği oranda bilet ayrıldı. futbola duygusal bakan seyirciler için, şenlikli ve tansiyonu yüksek kapışmalar böylece bitti. insanlar daha bir tiyatro izler gibi maç izlemeye başladı ama ev sahibi takımlar, rakipleri üzerinde daha bir baskı kurabildiler ve tribün kavgaları önemli oranda önlendi. bunun da ardındaki uygulama ingiltere'dir ki ingilizleri devrim yapmaya zorlayan hadiseler liverpool'lu taraftarların şampiyon kulüpler kupası finalinde, juventus'lu taraftarları ezerek öldürmelerine dayanır. (bkz: heysel faciası)

yani kartezyen ve rasyonel düşünce, tecrübeye, akıl yürütmeye dayanırken, duygusallık inançla ilgilidir. inançta ise akıl aranmaz.

bundan sonra türk siyasi hayatında bilhassa dinci ve milliyetçi cenahta, dava mefhumunun liderleri nasıl bir kişi kültü haline getirdiği, geleneksel dinci seçmenin motivasyonları üzerine toprağı bol olasıca kürşat bumin gibi cümleler yazardım ama okunmayacak şeyler yazmaya gerek olmadığından mevzuyu latif bir menkıbe ile tamamlayarak meramımızı anlatmış olalım.

şarki anadolu'muzun ücre bir beldesinde, manevi liderlerden bir tane pir-i fani sekerate düşmüş. evliyaü-l kiram'dan bazısı, vekil tayinine yetkili iken bir kısmı yaşadığı müddetçe vekil tayininde bulunmaz. neyse ihvanlardan bir tanesi, yarı baygın yatmakta olan şeyhin yanına yaklaşmış ve edeple şöyle demiş:

''muhterem seydam, canım size kurban olsun, allah cc bizim ömrümüzden alsın size versin. görüyorsunuz sabi sübyan dua ediyorlar, allah sizi başımızdan eksik etmesin. lakin emr-i hakk vaki olur da bizi öksüz bırakırsanız, kim ihvana sahip çıkacak ? kimi işaret buyurursunuz ? ''

şeyh efendi gözlerini açıp, parmağıyla kendisine dayanarak ders ve sohbet verdiği kuru kütüğü göstererek: ''bu kütük size kırk sene yeter'' demiş. hakikaten şeyh öldükten sonra 40 sene boyunca kürtler, o kütüğün etrafında tavaf etmişler.

kıssadan hisse, bu festival daha çok uzun sürecek. bizim de cezamız ehl-i kütükle bir arada yaşamak. tadını çıkarın.

zekeriya ünlü

yüzünü hemen herkesin bildiği ama adı bilinmeyen şöhretimsilerdendir. diyarbakır'ın bedri ayseli'si varsa, urfa'nın zekeriya ünlü'sü vardır. kalın ve kıllı kollarını tamamlayan altın rolex saatini riske etmek istemediğinden çiğ köfte yoğurma işini arkadaşlarına bırakıp, türkü söylemeyi tercih etmektedir.

gezegen mehmet

yandaş tabiri henüz yokken kendisi yandaştı. eski yazarlardan fethullah gülen yanlısı olduğunu bildiğimiz yazar da zaten samanyolu tv etkinliklerindeki sunumunun başarısı nedeniyle kendisini övmüş. orada yer alışı yine yükselen ılımlı islamcı hareketin bir kolu olan fethullahçıların yanında yer alarak parsadan pay kapmak, geniş kitlelere kendisini kabul ettirmekti. herkes ekmeğinin derdinde.

bu aralar kral tv'nin sorumlu müdürlerinden birisi haline gelmiş. hidayet türkoğlu'nun basketbol federasyonu başkanı olması gibi bir şey. yalnız iki sene kadar önce gördüğüm kadarıyla imamoğlu'na da yanlamış. instagram postlarında izzetbegoviç, 15 temmuz, kurban bayramı ve hadis-i şerif paylaşımlarının yanı sıra bol miktarda atatürk temalı post da mevcut. hem kuş, hem tavuk, hem balık sizin anlayacağınız.
1 /