1. toplam entry 3135
  2. takipçi 21
  3. takip edilen 11
  4. puan 16653
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

sevgi

Ben sevginin yıkıcı doğasına inanıyorum. Amacı elbette kurulu olanı yıkmak olmaz ama onun karşısında, kurulu olan ayakta duramaz. Kurulu olan düzenle anlaşma halindeki hisler zaten fazlasıyla ilkel. Etrafta da oldukça bol..

sözlük yazarlarının karalama defteri

Kardeşim garip bir dizi izliyor "Seksenler" diye. Darbe zamanının sonrası. Ahmet diye bir karakter var, bir de Gülden diye bir kız var. Aralarında henüz hiç konuşulmamış bir etki var. Askerler sokaklarda devriye geziyor. Ahmet'i, Gülden'i ve Gülden'in bir arkadaşını bir arada gören askerler arama yapmaya başladılar. Gülden'in arkadaşı, onun çantasına gizlice yasaklı bir kitap koyup askerlere onu yakalatıyor. O sırada asker "Kimin kitabı bu, kim yazdı bunu?" diye soruyor, Ahmet birden ortaya atılıp, "Ben!" diyor ve Ahmet'i alıyorlar. :) O sırada "Helalleşme, şaşkınlık, gidip de dönmeme söylemleri...". Her ne kadar izlemiyor olsam da kulak misafiri olduğum kadarı içimde bir şeyleri oynattı. Aslında bazen her şey bu kadar basit. Cümle kurmayı öğrendik diye bazen zora kaçıyoruz.

mutluluk

Biri tarafından ölümsüzleştirilen; Dante'nin Beatrice'i türünden ebedi bir aşkın sembolü olmak isterdim. Veyahut aşık ile birlikte, dünya tarafından unutulmuş, sükunetli bir aşkın sembolü. Mutluluk bu ikisi arasında bir yerde olmalı.

değer vermek

Önem vermekle karıştırılmamalıdır. İnsan sevdiğine benim için önemlisin dediğinde değerini düşürür. Değer, iki kişi arasında uyum ve bir de doğanın dışına taşan bir şeyler varsa bunu o iki insana daima hissettirir.
1 /