1. toplam entry 1687
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 2217
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

semih kaya

Semih i 2-3 hata ile tartışmak bu gün yapılacak en basit eylem olacaktır.. Bu adam 19 eylül 2012 manchester united galatasaray maçında kusursuz oynamıştır, ilerde çok daha kabahtli maçları da olacaktır fakat tecrübesizlik eseri yapabileceği bazı hatalar semih'teki klasik bir defans oyuncusunda uzun süredir bulunmayan hamle üstünlüğünü, soğuk kanlılık fiziksel üstünlükten öte defansta aklını öne çıkartan oyun haki görmemize mani olmamalı. Bence bu çocukta klasik bir türk defans oyuncusundan çok çok üstün meziyetler var.. Özellikle belli bir dönemden sonra bizim defans oyuncularımız hep fiziksel üstünlüğü ile ön plana çıktı(servet çetin, gökhan zan gibi) ama semih te onlardan çok çok farklı meziyetler var..

Bülent korkmaz'ın 26-27 yaşından önceki futbolunu hatırlar mısınız ? bir defans oyuncusu tecrübelendikçe kendini geliştirir, nerede duracağını bilir, nerede nasıl hamle yapacağına karar verir bu işin özeti budur.. Lütfen kafamızdaki şu menejerlik oyunlarındaki sanal dünyayı bi atalım..Galatasaray efsanesi bülent korkmaz'ın 7 aralık 1994 manchester united galatasaray maçında nasıl oynadığını hatırlayanınız var mı ? O zaman bülent 26 yaşındaydı ve o maçtaki kötü oyununu kendi kalesine attığı gol ve beckham'a yaptığı asistle noktalamış ve david beckham da şampiyonlar ligindeki ilk golünü atmıştı..4-0 yenilmişgit da 17 eylül 1997 galatasaray borussia dortmund maçını hatırlıyor musunuz ? Manchester united maçında bülent 26 yaşındaydı ve kariyerinin en kötü maçlarından birini çıkartıyordu.. Ondan 3 yıl sonra yine bir şampiyonlar ligi maçı olan dortmund maçında ise büyük kaptan 29 yaşındaydı.. galatasaray bu maçta harika bir futbol ortaya koymasına rağmen bülent korkmaz ın çok büyük bir hatasıyla champuisat ın golüne engel olamayarak maçı 1-0 kaybediyordu.... Ya da şöyle diyeyim aynı bülent korkmaz ın fatih terim'in ilk döneminde 1996 yılında satış listesine konduğunu, yerine terim'in vedat inceefe yi düşündüğünü ve kaptanın bursaspor un kapısından döndüğünü biliyor musunuz ? Bütün bunları büyük kaptan ı kötülemek için asla yazmadığımı tahmin etmişsinizdir umarım.. benim vurgulamak istediğim defans oyuncuları futbol karakterini belli bir yaştan sonra oturturlar, olgunluğa erişirler ve bu karakterleri neticesinde o takımla efsaneleşirler.. Nitekim büyük kaptan da kariyerinin zirvesine belli bir olgunluktan sonra tırmanmıştıgit kupasını kaldırdığı 32 yaşında çıkık omuzla henry lere, kanulara, overmarslara karşı oynayacak kadar büyük bir galatasaray efsanesi olmuşgit liderliğindeki galatasaray kupayı kaldırdığı sezon tek bir takıma bile içerde dışarda boyun eğmemiştir.. Bu gün semih isimli bülent korkmaz gibi parıl parıl parlayan bir çocuk çıkıyor 1-2 tane pozisyon hatası dışında dünyanın en önemli golcüleri, kanat adamları karşısında tabir yerindeyse bu toyluğuna rağmen kusursuza yakın bir top git çocuk burda pişmeli, mutfağı galatasaray malzemesi avrupa nın sayılı futbolcularına karşı oynamak olmalı..Dalgalandığı günlerde olacaktır belki büyük kaptan dan daha kötü günler de geçirecektir yeterki köstek yerine destek olalım.. Ben semih'de 1989 yılında daha 21 yaşındayken mustafa denizli tarafından weah lı, fofana lı monaco forvetine adım attırmayan bülent korkmaz daki o ruhu görüyorum..Taraftarımızın zaten büyük bir çoğunluğu da günahıyla, sevabıyla semih e sonuna kadar destek çıkmış durumda.. Semih futbol karakteri olarakta bülent abisini örnek alırsa bu kulüpte efsane olacaktır kimsenin şüphesi olmasın..

harry kewell

yaşlıdır, hastadır diye gönderilmesine karşın 23 nisan 2012 galatasaray fenerbahçe maçında mumla aranmış adamdır. Necati ateş'in harcadığı 3 pozisyondan sadece 1 tanesi onun raket misali ayaklarından birine gelseydi şu an çok farklı şeyler konuşulurdu sosyal medyada sokaklarda.. rotasyon deyip deyip duruyoruz ya hani kumar oynayıp riera ya yıllık 3 milyon euro verileceğine son senesinde adeta karın tokluğuna oynayan kewell kalsaydı bu sene kulübeden gelmesine karşın takıma inanılmaz bir katkı sağlardı

necati ateş

Necati ateş geldiği günden bu yana transfer edildiği bonservis bedeline hatta yaşına göre takıma inanılmaz bir katkı yapmıştır bu konuda lafım yok amma velakin yetenekleri itibariyle büyük maçlardaki kilitleri açacak bir futbolcu değildir benim neznimde.. 22 nisan 2012 galatasaray fenerbahçe maçında görüleceği üzere santrafor mevkisinde oynamasına karşın son vuruşlardaki inanılmaz zayıflığı ve çelimsizliği sebebiyle 44 üncü dakikada seyri değişip ilk yarıya 1-1 gidilecek maç çok farklı bir boyut kazandı.. Elmander ve baros özellikleri itibariyle birbirlerini tamamlarken necati nin elmander e partner olması ufak maçlar haricinde galatasaray'a fayda sağlamadı.. Evet şu an baros da paslanmış gibi duruyor ama sezon içersinde sakatlıklardan çıktığı bir çok maça da böyle başlamıştı baros, oynayarak form tutmuştu.. Hülasa necati rotasyonda değerlendirilebilecek bir oyuncu olabilir nitekim seneye avrupa maçlarına da çıkacağımızı varsayarsak esas santraforlarımızın dinlendirilmesi ile türkiye'de gayet faydalı olabilir ama galatasaray gibi bir takımın gerçek santraforu olacak kalitede değildir... Terim baros'u silmişse bile elmander in yanına seneye bitirici bir santrafor almak elzemdir

roman kosecki

efsane bir adamdır. Tek başına vakti zamanında barcelona ya atletico forması altında kafa tutmuş ve 0-3'den maçın 4-3'e getirilmesinde inanılmaz bir katkı sunmuştur. Bu arada ne zaman adını duysam aklıma tanju'nun " biz koçeski ile çok iyi bir ikiliydik" lafı gelir.

felipe melo

şu an türk spor medyasının ağır bir şekilde ve ısrarla galatasaray'dan göndermenin yolunu yaptığı adamdır. birde utanmadan en iyi oynadığı maçta bile daha iyisi o paraya alınır şeklinde "belirtildi, ifade edildi" haberciliği ile ortalığı bulandırmaya çalışıyorlar pes gerçekten...

iett

halk otobüsleri konusuna bir türlü çözüm üretemeyen bilakis uzak istanbul semtlerine ulaşımı her geçen gün daha çekilmez yapan kuruluştur. En büyük hatayı köyleri de dahil ettiğinizde önemli bir nüfusu barındıran çatalca otobüslerinin boyutunu küçülterek yapmışlar ve insanları her gün 2 saatlik balık istifi ayakta yolculuğa mecbur etmişlerdir.. hangi akıl kumkumasından ne maksatla bu fikir çıktı merak ediyorum..

çatalca

her geçen gün ikamet etmenin daha da zorlaştığı özellikle halk otobüslerinde en yakın medeniyet olan büyükçekmece'ye gitmenin bile büyük bir işkenceye dönüştüğü doğup büyüdüğüm ama eski güzelliklerini betonlaşma ile paralel olarak inanılmaz bir hızla tüketen memleketimdir. İstanbul'dan gelenler buraları çok sever belkide her gün yaşamadıkları sadece sayfiye yeri olarak kullandıkları için ancak yerlisi için durum pekte öyle değgit altınızda arabanız yok ve işiniz çatalca dışında ise allahın size büyük bir sabır bahşetmesini isterim. Çünkü yaşayacağınız en büyük sıkıntının ve insanda sinir bırakmayan bir aksiyonun her gün bizzat içinde olacağınız anlamına geliyor bu. Özellikle beylikdüzünden öteye gideceksiniz en büyük derdiniz iett'nin asrın hatasını yaparak otobüsleri küçültmesine mütevellit yapılan tıkış tıkış yolculuktan öte metrobüs inşaatının içine ettiği trafiği her gün çekmektir.. Bazı halk otobüsü şoförlerinin son derece kötü kullandığı otobüs yolculuğunu buna eklemiyorum bile.. Bu durumlarda özellikle yeni yapılan halk otobüslerinin arka kısmındaki özürlü vatandaşlar için ayrılan koltuğa kesinlikle oturmayın ki mideniz ağzınızdan çıkmasın.. Önceleri çatalca-yenibosna arasına 1 saatte giderken bütün bu birleşimler eklendiğinde ızdırap dolu saatleriniz 2 saate çıkar. Hemde tıkış tıkış otobüste trafiğin sinirlerinizin içine ettiği bir yolculukta.. yolculuğun bedeli ise 4.75 tl'dir... Evet şaka değil 2 saatte yenibosnaya ulaşırsınız ki çatalca-edirne arasının otobandan bu süre kadar olduğunu ve yolculuğun çok daha rahat geçtiğini söylemeye gerek duymuyorum. O sebepten çatalcada oturan bir insanın ucuz yollu bir şekilde altına araba çekmesi elzemdir.. Ulaşım sorunu her geçen gün dahada büyümektedir.

ekşi sözlük

an itibariyle buradaki kullanıcı yorumlarına bakarak araba alınmayacağını anladığım oluşumdur. Bir kaç aydır kafamda araba alma fikri var ve bazı modelleri düşünüyorum. mamafih bu gün bu modeller hakkında bilgiye üyelik zart zurt istemeden kolaylıkla erişebileceğim "bilgi kaynağı" ekşisözlükte kullanıcıların yorumları ile ilgili görüş almak istedim ve dehşete kapıldım. aman allahım orta sınıf bir bütçeye sahipseniz ve bu segmentte bir araba almak istiyorsanız şu hayatta yapabileceğiniz motivasyonunuzu kıracak en büyük hata referansı ekşisözlük olarak almaktır. İnsanda ne heves, ne iştah bırakıyorlar. İstisnasız orta segmente hitap eden fiat'ın, opel'in, ford'un, Peugeot'nun ve renault'nun bütün arabalarına dair yazılan yorumlara baktım ve hepsinin yorumları aynı.. Almayın bulaşmayın rezalet kepazelik mezbelelik, yolda kaldım, 4000 tl masraf çıkardı vs.. İyide kardeşim benim bmw audi alacak param vardı da her gün önünden geçtiğim borusan'dan almadık mı ? Hiç mi kullanıpta memnun kalan adam birkaç kelam etmez ya da yok ? Hani yazılan yorumlar öyle ki adamın 100.000 tl parası varmış gitmiş clio, peugeout 206 almış ve hayatının hatasını yaptığı için bütün kinini kusuyor o derece... o yüzden özellikle bu araba işinde öğrendiğim şey şu ki yorumları kafanıza takmayıp referansınızı sanayinizdeki ustanızdan alın ve buna göre araştırın.. Yoksa kucağında nutella olup sandalyeden devrilerek ortadan ayrılan tipleri referans alırsanız daha çok halk otobüslerine talim yaparsınız çekincelerinizle..
1 /