1. toplam entry 406
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 2
  4. puan 1912
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 8 yıl önce

dino buzzati

colombre'nin yeni kapağı yüzünden çocuk kitabı diye elini sürmeyecekler var lan. eskisinde de aynı resim kullanılmıştı aslında, ama bu kadar büyük değildi. tanrıyı gören köpek'in de yeni kapağı bi tuhaf. millet okumasın istediği için böyle yapıyor can yayınları dicem de çok mantıksız. yayınevleri her zaman çok okunmak yönünde politika geliştirir diye biliyorum. yine de buzzati gibi pek bilinmeyen bir yazarın kitabını ilk defa okuyacak bir okuyucu için kapağın sandığımızdan daha fazla rolü olabilir. ve bu haliyle çekmekten ziyade itiyor gibi.

ankara

yaklaşık bir saat önce deprem oldu. ama merkez üssü kırşehir imiş. kandilli rasathanesi 4.9 olarak bildirmiş depremin şiddetini. daha büyük bir depremin habercisi olabileceği yönünde haberler yapılır mı bilemiyeceğim.

10. ankara kitap fuarı

ato congresium'da bugün başlayan fuar. 17 ocak'a kadar devam edecek. geçen seneye göre tek gelişimi iletişim yayınevi'nin katılmış olması olabilir. iletişim, hiç değilse iyi kötü 4 farklı panel düzenleyerek etkinlik namına ortama hareket getiriyor. istanbul tüyap fuarının bile tatsızlaştığı bir ortamda bu fuar için beklentiye girmemekte fayda var.

22 kasım 2015 ales

iptali beklenen sorular, konunun mahkemeye taşındığı iddiaları derken oldukça ekşınlı geçen 18 günün ardından açıklanmıştır. sınavın tamamen iptali için ütopik bir şekilde imza toplamaya başlayanlar bile olmuştu ne güzel.

das leben der anderen

şöyle bir konuşma geçti filmde: "lenin, beethoven’ın appassionata’sı hakkında ne dedi biliyor musun? “bunu dinlemeye devam edersem devrimi tamamlayamam. ”bu müziği dinlemiş biri, yani gerçekten dinlemiş biri kötü bir insan olabilir mi?"
kötü insan olmamak için sanata ruhumuzu açmak yeterli iken bu neden bu kadar zor, ve neden hâlâ kötü insanlarız?
1 /