1. toplam entry 24
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 3
  4. puan 197
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 ay önce

sözlük yazarlarının karalama defteri

Diğeri diyorum, eğer anlıyor, değer miydi diye soruyorum, o vakit biri değersiz miyim diye düşünüyor. En iyisi kimseye ilişmemek azizim derken eli gibi saçları da aynı yönde hizalanan yaşlı adamın derin çizgili yüzüne son ,belki ilk kez bakıyorum. Bunca diye başlayan sözlerini daha ağzından çıkmadan eliyorum, gökyüzü arkamızdan bizi gülünç gösteren bir renge bürünüyor. Renkten çok saate bakmak aklıma geliyor, o çok daha geride kalmış. İkimiz de Yaşlı olduğumuza kanaat getirip bir bank arıyoruz, konuşmamak adı ve kararıyla.

sözlük yazarlarının karalama defteri

Dün, bugüne seslense yarın, balkona çıkıp üzerime su dökecek komşuya benziyordu. Bir zamanlar iyi anlaşacaklarına dair belirtiler söz konusuyken Dünün sınavı yarının karın tokluğuna dönüşüyordu. Yürüdükçe dünya yuvarlaktır gibi bilimsel verilerin güvencesi altında hayatımı idame ettirirken bir saksağanla mücadelem sonucunda insan mı dünyaya daha faydalıdır sorusunu daha ortaya dökmeden ekarte edebildim. Hem fayda konusu felsefenin de ilgisini çekmişti, yarar zarar hesapları sonucu eriyen minik bir buzula isim verebildik ve çok şükür en azından ismiyle aramızda yaşıyordu. Dünya ile ilgili düşüncemi değiştiren kırılma noktasında çoktan her şeyin bittiğini zannediyorDum. Bu durumda canlılığımın kanıtı için yine bilimsel veriler ışığında evrensel fizik yasalarından yararlandım ve bilerek düştüm ve hayat canımı çok yaktı, yaşıyordum.

sözlük yazarlarının karalama defteri

ne diyebilirdim? senden bir adım önceni aldım ve bu bana yetti demişti. her dediğim, bir öncekinin üstüne bol gelen anlamlar yükleyip ikimizi geçmişteki yakınlaşmanın esiri kılıyordu. halbuki anbean değişen mesafemiz çoktan en son yaşadığımız bir kırgınlığın verdiği güçle farklı yollara bölünmüştü. bense iki yolun kırılma noktasında durup yine kelimelerimden medet umarak aslını gözetmeyen bir yorgunluğa kendimi sakladım. şimdi, öksüz bir yazıyı kalabalıkta kaybolmak üzere gönderdim. Yollar karar vermeden bizliği anlamam lazımdı.

kurulu düzen

Kurulu düzen gereğince bir topluluğun mizacına şekil veren kültür, tarih gibi birliktelikler hazır lokma halinde yeni nesillere zorla yedirildiğinden her kurulu düzen yenisinin nüvesini içinde yıkıcı güç olarak taşır. örneğin modernizm postmodernizm geçişi buna benzer bir sindirememe halinin sonucu olabilir.
1 /