1. toplam entry 691
  2. takipçi 0
  3. takip edilen 0
  4. puan 597
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 14 yıl önce

bilkent üniversitesi

öğrencilerinin devamlı zor olduğundan şikayet ettiği üniversite. beleş demek abartı olur tabi ama zor okunan bir üniversite değildir.

bahsedilen sınavlar, essay'ler haftalar öncesinden belirlenmiştir, ve ortalama bir sınava çalışmak 10 saat bir essay ise 6 saat alır. her şeyi son güne bırakmazsanız güllük gülistanlık gelen baharın keyfini çıkarabileceğiniz okuldur.

bu arada dünyanın en iyi 113. üniversitesi seçilmiştir.

kullanici adi mi o da nesi

binbeşyüzmilyon kitap okumuşmuş, efenime söyleyeyim, türkiye derecesi yapmış ahahaha. dinimizi bizden iyi biliyormuş sdfsfdsjkl. deşifre olmamak için ahaha. gülerken az daha sarığım başımdan düşüyordu.

tipik internet loser'ı kendisi. bunu benden öğrendiği için acı çekiyor olmalı.

sinek dışkısı dedi ya. tam üstüne bastı. benden daha fazla söz yok.

sdfslkjkl.

fenerbahçe

onurlu onbirincilikler, fenerbahçe şampiyon olmasın diye rakip takımın altına yatanlar filan... bunları görünce niçin bir daha sevdiğimi anlıyorum bu takımı.

sırf en büyük kulüp olduğu için değil. o çirkin, küfürbaz, ağlak ve de ikiyüzlü adamlarla aynı tarafta olmamak için.

güzel takım vesselam.

kullanici adi mi o da nesi

değişik bir adam. sözlük işte böyle bir yer yani. böyle tipler var, yazıyorlar filan. şimdi bu arkadaşa usturuplu bir şekilde nohut beyinli desen hiçbir şey değişmiyor. ama yine de diyorsun.

zaten hani entelektüel kapasitesi sülfür bakterileri ile yarışır. o nedenle zahmet edip de yazdıklarına cevap vermeyi kendime bir zül addederim. bari dalga geçeyim diyorsun, onda da harcadığın enerjiye yazık. herif bir de kendini ciddiye almaya başlıyor işin fenası.

şimdi bu arkadaş loser üniversitesinin boktan bir bölümüne orta sıralardan girmiş olabilir. normalde yüzüne bakmayacağım birisi. ama şu ortamda aynı kefeye konuluyoruz mesela. bu da can sıkıcı.

velhasıl, yine uzun bir şeyler yazmış oldum yazık yav. şimdi canımlı cicimli şeyler yazacak cevab veremeyecek. ama olsun, bu da benim kar tatili eğlencem olsun.

hadi bakalım.

zisuur

fikirlerinden çok kendisinin tartışılmasının nedenini kendisinde araması gereken kişi. bir adam safi cemaatçi olursa ona safi cemaatçiymiş gibi davranılır. sen buraya başka bir şey vermiyorsun ki mübarek.

kurtlar vadisi filistin

biri lütfan bana bu filmin yapılmasının niçin yapılmamasından daha kötü olduğunu açıklasın.

biri bana bu filmin müslümanlara nasıl zarar verdiğini açıklasın.

biri bu filmin israilliler dışında kimi rahatsız ettiğini açıklasın.

biri gerizekalıca popcorn kola zart zurt demeden filme giden insanların nasıl bir anda"şuur"larını kaybettiklerini açıklasın.

söyleyin kardeşim! derdiniz ne söyleyin! gaz alma filan gibi ahmakça savunmalar yapmayın.

deyin ki şu şu şu sebeplerden film türklere ve müslümanlara zarar vermiştir deyin.

neden rahatsız oluyorsunuz? israil buldozerleri insanları ezmiyor mu? israil askeri çocuk öldürmüyor mu? daha geçenlerde hollandalı bir gazeteci ariel sharon'un iki çocuğu tavşan öldürür gibi öldürdüğünü gözleriyle gördüğünü söylemedi mi?

yalan mı söylüyor bu film?

sen kalbi israilden yana olan ahmak. sana sesleniyorum. sen bugüne kadar en zelil amerikan propagandası içeren filmleri ağzı açık ayran budalası gibi izlemedin mi? o filmlerde gık çıktı mı ağzından? yok. peki şimdi soruyorum: eğer israilli değil isen bu film seni niçin rahatsız ediyor?

filmi beğenmeyenlere söylemiyorum bu sözü. buralarda geçenlerde kurtlar vadisi filistin'e gitmeyin diye propaganda yapan bir kendinibilmez dolaşıyordu mesela. bu tarz bir yaklaşıma sahip olanlara sesleniyorum. yoksa senaryo bozuklukları, filmdeki kopukluklar vs. bulanlara değil.

biz bu konudaki görüşlerimizi daha önce açıklamıştık. bu film ne bir intikamdır, ne de gaz alma projesidir. bu film sinema sektöründe orjinal bir iş yapmıştır. yahudileri kendi silahlarıyla vurmuştur. bu bir propagandadır. bir gündem yaratma çabasıdır. türkiye'nin duruşuna destektir.

otorite'ye boyun eğenler elbette rahatsız oluyorlar. onlar bu filme kafa yoracaklarına kendi vahim sonlarını düşünsünler. benim itirazım cahil, ekşici, iğrenç islam düşmanlarının ve dahi yahudi beslemesi medya'nın ağzıyla konuşanlara müslümanlara.

cevap bekliyorum ahmaklardan. alamayacağımı biliyorum. ama yine de soruyorum. neden.

risale-i nur külliyatı

yazımı esnasında ilham verilmiş olabilir. biz ilhama karşı değiliz. mümkündür. ancak unutulmamalıdır ki said nursi bir islam alimidir. sizin adını dahi duymadığınız islam eserlerini o medreselerde hıfzetmiştir. ümmi değildir yani.

nitekim risale-i nur külliyatında mesela mektubat ı rabbani'den iktibas vardır. doğrudan doğruya alıntılanmıştır. o dönem referans verme diye bir gelenek olmadığı için mektubat'ın kaynak alındığı yazmaz. şimdi siz kalkıp bunların da ilhamla yazıldığını söylerseniz gülerler adama.

bu külliyatı okuyanların genel özelliği başka metni kabul etmemeleridir ki vahim bir hatadır. sadece risale okumakla said nursi olunmaz. üstadı örnek alıyorsanız, kitap okuyun, çok ibadet edin, ahlaklı olun, takva sahibi olun. kuru kuruya risale okumakla olmaz.
1 /