1. toplam entry 11962
  2. takipçi 46
  3. takip edilen 0
  4. puan 109447
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 11 yıl önce

dünya sözlük

Bir gün böyle bir tanım girerek veda edeceğimi hiç düşünmediğim sözlük, sözlüğüm.

Hayatımda 11 yılda çok şey değişti. Sözlük yazarlığı, mesleğim ve evliliğimle beraber hayatımda istikrar bulabildiğim birkaç mefhumdan birisi oldu.

Kuruluşunu yaptığımız günden, yöneticiliği bıraktığım 11.12.2016 tarihe kadar evladıma, aileme göstermediğim özeni, emeği sözlük için sarf ettim.

Sözlükte bize vefa gösterdi, dostlar kazandırdı. Nice hayır işlerinde ter akıttık sözlük sayesinde. İçimizi döktüğümüz yegane yer oldu çoğu zaman.

Geldiğimiz noktada, kuruluşundan bu yana aklımdaki yerden, emeklerimizin gayesi olan vaziyetten o kadar uzaklaşmış durumdaki burada online olduğum sürede mutluluktan, huzurdan fazla acı ve üzüntü hissediyorum.

çok sevdiğiniz birisinin Günden güne erimesini izlemek ve elden beyhude bir çaba dışında bir şey gelmemesi misali.

Son kertede diyebileceğim, Sözlükler hakikatlerle ayakta duran, "yazan", "kendi bilgisi, fikri, inancı" ile "özgünlükle", çalmadan, çarpmadan, çırpmadan, inandığı değerleri temsil eden yazarlarla hayat bulmuş interaktif "yazı" platformlarıdır.
Tabi zaman değişiyor haliyle sözlük de Sözlükler de değişiyor.

Dünya sözlük, uzunca zaman bu Değişim istikametinde küçülmeye direnmiş bir değerler manzumesidir. Dilerim bu platformu tekrar ayaklandıracak, yazarlar, anlayış, özveri ve sorumluluk hissi tekrar hakim olur.

Çokça eğlensek de aslında bir bayraktarlık, var olma mücadelesi olarak olarak gördüğüm ve eskisinden daha az zaman ayırabilsem de evim olarak hatırlayacağım dünya sözlük yazarlığımı bu yazıyla sonlandırıyorum.

Görüştüğüm, görüşmediğim, tanıştığım, tanışmadığım kim varsa hakkını helal etsin. Benden yana hakkım varsa herkese helal olsun.

Selam ve saygılarımla.

pastaneye gidip 3 supangile 1 elham ve 3 gulhü istemek

tanrının çalışma tarzını yanlış anlamış tatlısever hareketi. Eylemsiz, Sadece dua ile olur mu bu işler ?

Hikayesi de meşhurdur :
Bolulu hasan usta, Çocukken her akşam yatmadan önce Tanrıya bir kazandibi tatlısı vermesi için dua ederdi. Bir gece Tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladı. Ertesi gün gidip bir pastaneye girerek taze bir kazandibi çaldı ve her akşam yatmadan önce Tanrıya günahlarını affetmesi için dua etti.

unisex isimli kişiye mail atmak

isme özel mail gönderirken hitabette bey mi hanım mı tereddüdüne düşürerek ikilemde bırakan durum.

Aslında karşındakinin de sık yaşadığı bir durum olması hasebiyle alışıktır ve ilk yazışma olduğundan da mazur görebilir ama insan yine de durup düşünüyor.

Deniz hanım-bey karışıklığını anlarsın hadi. Yadigar hanım, Burçin bey falan nedir allasen ?

Herkes mi gülen gözler filmindeki isimlendirme travmasını yaşıyor memlekette ?

elti

gıybetin mazotu.

Üniversitede varoluşsal boşluğunu devrimci halayında doldurup evlendikten sonra evinin hanımı olan da, bir çantaya üç mülteci maaşını veren esnaf avradı da bundan alıyor tüm enerjiyi.

Bak evlenip sözlüğe ara veren hanım yazarlara da sözlüğe dönüş vesilesi olduğundan bahsetmiyoruz bile.
Öyle ayak basar basmaz kinayeli kinayeli yazınca anlaşılmıyor zannediyorsunuz di mi ?

Oooh Dök içini rahatla.

ayak işleri

Son 3-4 yılda dijital platformlara yapılan işler seviyeyi baya yükseltti.

Vine ile instagram ile meşhur olmuş tiplerle yapılan saçma salak komedi yapımlarının yerine taşlamanın da durum komedisinin de hakkını mütevazıca vermeye çalışan ayak işleri, doğu, gibi, Bartu ben v.d. yapımların arasında yerini alabilecek, seyir tavsiyesinde anılabilecek bir istikrar yakalamış.

anıra anıra güldürmüyor, diz dövdürmüyor zira böyle bir kaygıdan ziyade klişeleri, rahatsız etmeyen sarkazmla her bölümdeki öykülere ince ince katık etmişler.

Bu, iki yakın erkek arkadaş / adamın enstantaneleri ekolü son dönemde iyi tuttu.
Çağlar çorumlu, vedat karakteri ile başarılı ama Evren'i canlandıran güven murat Akpınar'ın başarısına da ayrı paragraf açmak gerek. Canlandırdığı Orijinal karakterinin hakkını oyunculuk olarak fazlasıyla vermiş.

yaramaz misafir çocuğunu kitleme duası

sürekli ağlayarak istediğini yaptıran, ikazdan, tatlı dilden anlamayan beberuhiyi bloke edici dua.

İlk kez geldiği evde çekyatın yaylarını test ederken içinden okuyup üflüyormuşsun, eve gidene kadar biblo gibi duruyormuş anasının dibinde.

Eltisinden fazla takipçisi olması için muska yazdırmaya giden bir akrabaya sipariş verdirdim. Ulaştığında editler paylaşırım inşaallah.

instagram storyleri sayesinde tüm otoyollara hakim olmak

direksiyon ve yol temalı instagram storyleriyle yurdumuzun otoyollarını tanıtmaya ant içmiş hısım akraba sayesinde oluşan yeni uzmanlık.

Ankara-niğde yeni otoyolunu yol boyunca 57 şarkılı story atan akraba sayesinde tecrübe ettik. Adamlar hakikatten yol yabmışlar. Araba da story de yağ gibi kayıyor.

Fakat yeni İzmir otoyolunu paylaşacak gelire sahip kimsemiz olmadığından keşfet'te zengin storylerinde aranıyoruz. Rastgele bakalım.

1 /