1. toplam entry 703
  2. takipçi 2
  3. takip edilen 3
  4. puan 4164
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 2 yıl önce

başkalarının mutsuzluğundan mutlu olmak

insanlar birbirini dinlerken her türlü duyguyu paylaşabiliyor o anki durumu gereği. ancak paylaşılanlar içinde karşı tarafı en çok etkileyen mutsuzluğun oluyor. bunun sebebi ne olabilir diye düşünüyorum. İyi ki ben de yok mu? İyi ki onda var mı? gerçekten seni anladı ve etkilendi mi? aslında sadece seni dinliyorum ve anlıyorum en şık olanı , en doğru olanı . fakat ne yazık ki bu durumu özellikle son zamanlarda pek gögit ı kararlar alıyorum ancak uygulamaya geçiremiyorum. Sanırım bu sonradan öğrenilmiyor yetiştirmekle ilgili bir mevzu.

bim

kendine has bir kokusu olan. cuma günleri alakasız ürünlere olan talep sebebiyle sosyal mesafenin unutulduğu market. Son kalan ürün için iki teyzemin kavgasına rastlamışlığım dahi var.

çalışmak istemeyen çocuğu çalıştırmak

çalışmanın ona getirdiği faydayı henüz kavrama yaşında olmayan çocuğa bir yığın ödev yaptırmak.
üfff püfff sesleri ile girilen odadan tansiyonum yükselerek çıkmak. hiçbir blöf sökmüyor .
aslında haklı, çocuk o çünkü ancak sistem ne yazık ki kabul etmiyor. neden çalışmalıyız ki anne ? sorusunun cevabını verirken o kadar abartmışım ki doların son yükselişine kadar gitmişim. sonuç oğlum uyurken anne ben ilerde doğada tek yaşamak istiyorum dedi. dolar bayağı etkiledi yavrumu demek.

sorunları konuşmamak

daha önce birçok kez denenip sonuç alınamadığı için alınan karar olabileceği gibi bazen konuşulması halinde sorunun büyüyeceği korkusu da olabilir . bunların dışında sorunun konuşulması yaptırımı en tehlikeli olanı. her ne sebeple olursa olsun “sorun varsa çözüm var “düşüncesi uygulanmadığında olumsuz sonuçlar doğurur.

gereksiz dertler

günlük hayatımızda geleceğe iz bırakmayacak her şey.düşünüyorumda bundan fazla değil belki 1 yıl önce dert ettiğim şey bugün yok. öğrencilik hayatımızda taktığımız hoca, bizi geren ev arkadaşı, düğünündeki gelinlik modelin , sana takılan takının senin istediğin gibi olmayışı, üst komşunun yaptığı gürültü yani dert nedir? sorusunu akla getiriyor. dert çaresi olmayandır... hani üst komşun hani hocan

hayat pahalılığı

ülkemizde bir kesimi etkileyen , diğer kesimin ise elinde malzeme olan mevzuu. yarım kilo tereyağının 37 tl. olduğu şu günlerde gel de ileriye dönük plan ve yatırım yap. günü ,ayı kurtarmanın başarı olmasına sebep olan pahalılık abartılmış durumda.
1 /