1. toplam entry 339
  2. takipçi 1
  3. takip edilen 0
  4. puan 1135
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 3 yıl önce

uyumayan adam

Benim genel olarak bir uyku problemim vardı. Ama artık düzeldi gibi. Bu yüzden burada yazma derdim de ortadan kalkmış oldu. Şaka şaka. Ben aslında buraya çok sık ugrayan biriyim. Son nickim mesela politolog du, ondan once sade kahve vardı. Daha oncesinde ed crane vardı var oglu vardı velhasıl.

bu gelişimde sözlükten cok memnun kalmadım. Sebebi sanırım artık daha kolay sinirlenen biri oldum. Onceki nicklerimde daha ılımlı biri olduğumu görüyorum.

Her neyse ben yine gidiyorum. Tez vardır odev vardır. Bir sürü dert vardır. Burada gün boyunca aklıma gelenleri yaziyordum ama simdi düşünüyorum da sabahtan aksama kadar bir şeyler yazabilirim. O yüzden gitmek daha mantıklı.

Haydin kalın sağlıcakla.

osmanlıca yazılmış kitapların çevirisi

Beni ilginç dusuncelere sevk eden kitaplardır. Harf inkılabına gelen eleştiri genelde bir gecede cahil bırakıldıktan tutunda dedelerimizin mezar taşlarını okuyamıyoruz seklinde suruyor. Bu şu an iktidarda bulunan partininde ifadesi.

Haliyle soru su: eger halkımızın osmanlı döneminde yazılmış kitapları okumak gibi derdi varsa, devlet cevirsin hepsini turkceye olsun bitsin. Nihayetinde osmanli doneminde taş patlasın 1000 tane kitap yazılmıştır ki bunların çoğu ceviri zaten latinceden git 10.000 olsun yine cevirilir yani. Boylece atalarımızla olan bağ tekrar kurulur.

kadının erkeğe tecavüz etmesi

Teknik olarak mümkündür. Yani erkek cinsi seks istemiyordur ama kadın cinsi adamın ağzına silah sokup, onu sekse zorlayabilir. Siz buna tecavüz demeyebilirsiniz ama tersi durumu mesela erkek kadının agzina silah sokup zorlasa tecavüz denilir. Eğer bu tecavüz ise bu da tecavüzdür.

Burada anlaşılmayan ve toplumun yanlış değerlendirdiği durum kadının cinsel iliski isteyebilecek birisi olmadığını düşünmek. Kadınlar da cinsel ilişki isteyebilir, sapıklık olarak addedilebilecek fanteziler arzulayabilir fırsatını bulduğunda yapadabilir. Yani hep düşünüldüğü gibi seksi isteyen erkek, kadında ikna edilen kişi değildir. Genelde kadınlar da ister, sadece sonucu bildiklerinden naz yaparlar.

Mesela bir gün barda bir kızla tanışmıştım. Neyse sohbet muhabbet derken, bana gittik sonrası malum. Karşılıklı rıza ile seksimizi yaptık. Sabah oldu ben uyuyorum. Bu da duşa falan girmiş. Çıktı geldi ben hala uyuyorum sonra bu ağızla yapılan bir seks türü olan adını burada anmak istemediğim şeye başladı. Ben uyku sersemi noluyor falan derken hiç sevismek istiyorum dedi. Ben de yine uyku sersemi he tamam o zaman dedim ve uyandım.

Mesela bu durumda reddetseydim ve o yine devam etseydi tecavüze kurban gidecektik. *
1 /