1. toplam entry 2045
  2. takipçi 14
  3. takip edilen 12
  4. puan 11067
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

kocişçilik

Genellikle eğitim düzeyi düşük, hayatında bir ideali olmayan, kocalarının sayesinde toplumda yer edinmiş, vasıfsız ve düşünme yetisi çok az olan, belki de olmayan evlenmeleri dışında başka başarısı olamamış ve bunu bir başarıymış gibi pazarlayıp evlenmeyen insanlara yönelik adeta bir nispet terörü uygulayan kadınlardır.
Evlenmek bir başarı değildir.

anglo sakson resim sanatı

wessex krallığ. * bu dönemde büyük bir saray okulu kurulmuştur. burada felsefe sanat, bilim her türlü faaliyet dönüyordu.çiçek bitki motifleri sıkça kullanılmış. yine dinsel konular ağırlıkta hz isa, tanrı gibi olgular sık sık işlenmiş. normalde hz isanın gücünü temsil eden kırmızı rengi kral efendiyede yapmışlar.

orta çağ dönemi resim sanatında kullanılan renkler

sakin olun arkadaşlar hemen anlatıyorum *
kırmızı: gücü hakimiyeti
yeşil: ölümsüzlüğü
mavi: gökselliği
eflatun: Saltanatı, kralın gücünü
kahverengi: dünyevi olguları reddetmeyi.

orta çağ dönemi sanatçıları öyle sıradan kişiler değildi din adam, düşünür gibi insanlardı hatta sarayda üst düzey konumlarda yer alırlardı başka kimseye iş bırakmamışlar maşallah.

orta çağ resim sanatı

5. yüzyıldan 15. yüzyıla kadar devam eden süreçtir, rönesans öncesi karanlık dönem olarak bilinir. bu dönemde yapılan eserler kilise tarafından yön veriliyordu konular genellikle tanrı, hz. isa, kilise. hz. meryem ile alakalıydı. orta çağın llk dönemleri inci süslemelerine ağırlık veriliyordu kilisenin yönlendirmesiyle yapılan eserler çokta özgün değildi daha dinsel ve tanrının gücünü anlatmak odaklıydı. bu dönemde kullanılan renklerin bir manası vardı işte o manalar (bkz: orta çağ dönemi resim sanatında kullanılan renkler)
1 /