1. toplam entry 1937
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 0
  4. puan 6587
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

devon larratt

eylül gibi dennis cyplenkov ile maç yapacak ağır siklet bilek güreşi şampiyonu. devon ın kendisini sevdiiği işe adamasını seviyorum fakat, son zamanlarda mabadının kaf dağında olduğunu düşünüyorum, ve bu da beni rahatsız ediyor. yapılan maçta neler olur, bence olacaklar şunlar; (tabi bu senaryo devon ın, denis in hali hazırdaki gücünün yanına yaklaşabilmesi ile bağlantılı yoksa denis ezerek devirir)
ilk round başlangıcında denis hook griple hayvan gibi bir baskı yapar, devon tam pede değmeden yakalar uzun bir süre geri çevirmek için orada bekler, denis in gücünü iyice bitirdikten sonra kedni meşhur high hook tekniği ile devirir. ve diğer rounlar tamamen ilk rounda bağlıdır eğer ki ilk roundu devon alırsa denis in hiç bir şansı kalmaz. sebebi, devon ın hiç bir birlek güreşçide olmayan bir dayanıklılığı vardır. yani kolu şişse dahi aynı dayanıklılıkla diğer roundları sürdürebilir. onu yenebilmenin tek yolu patlayarak ezmektir bir kere yakalarsa biter.

devon ın şu anki gücünü bilmiyorum fakat denis in karşısında hali hazırda ne artem liliev ne de andrey pushkar gibi bir canavar durabiliyor. yani denis in gücüne yakın bir seviyeye gelemezse kazanması mümkün olmayacak.

bıyık

birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan şu günlerde, tüm alışılmışlıklara inat bırakılandır. her ezilmiş için bir kıl ile ben de varım. alfalık seviyesini double yapadabilir, charlie chaplin çakması haline de getirebilir. bunlar hep çene yapısı.

son gülen olmak

en sevdiğim durum bu benim. keyfi aşırı başka oluyor. genelde son gülen oluyorum çok şükür. yapanlar yaptıklarıyla böyle kalacak falan sanıyor ya, ben tam orda, orta boy mocca ıce alıyorum kendime bardağı 9.75 tl den, oturup sigaramı yakıp izlemeye başlıyorum nasıl bir qeyf kelimeler kifayetsiz.

kenny garrett

alto saksafona hayran olmama sebebiyet veren alto tanrısı insan. miles davis in grubunda bir süre köle olarak görev yaptıktan sonra özgürlüğüne kavuşmuş ve insanlık tarihine rahatsızlık verici derecede harika sololar ile jazz eserleri sunmuştur kendisini 2010 da konserde dinledim. sonlara doğru bir solo atmıştır ki ölüyü dirilten cinsten. keşke kayıtlarım hala duruyor olsaydı..

miles davis

müzik dünyasının ve jazz aleminin mabadı en kalkık sanatçılarından olup (bunun için haklı sebepleri de var) trompetin efendisi meşhur caz sanatçısı. pek çok konserinde tam olarak istediği notayı çıkaramadığı için küfür ederek sahneyi terk etmiş ve kendisini müziğe kaptırdığı zaman yanına gelen bir hayranına ''ı dont care who the fu.k you are, fu.k off'' deyü kovalamış bir tiptir. müthiş hırsı ve çalışılması en zor sanatçılar listesiin başını çeker ama cazı kusursuzdur. 91 de ölmüştür.

funk

jazz versiyonu kusursuz olan müzik türü. miles davis kariyerinin sonuna doğru buna sardırmıştır. güzel bir örneği için biyron. miles davis in alto efendisi kenny garrett ı gruba kölesi olarak aldığı bir dönemden:

too many zooz

amerikalı kendilerince bir funk grubu. müzzzük hayatlarına sokakta başlamış ve şu an kendi albümleri olan ve tarz efendisi saksafoncuları dünyanın meşhur jazz orkestraları ile çalmaya başlayacak kıvama gelmiştir. barriton gibi insanın iliklerindeki nefesi dahi sömüren bir alet ile hem manyak gibi dans edip hem de hassas yerlerde nefes kontrolünü sağlamak bu güne değin görmediğim bir manyaklık seviyesi. muhteşem bir solo örneği*: (yüksek sesle dinleyin)

kpss 2018

temmuz bilmem kaçta yapılacak olan sınav. daha 4 gün önce çalışmaya başladım. androidden, kpss aşkım diye bir app indirdim, metroda yolda belde okuyorum. arada iki test çözüyorum, çıkmış sorulara göz ucuyla bakıyorum, sınavdan +90 üstü bekliyorum. böylede bir özgüven. başka çeşit..

wes studi

kızılderili temalı filmlerin vazgeçilmez aktörü kendisi de ağır bir kızılderili olan oyuncu. the last mohicans filmiyle ilk akıllara girdi. tip olarak bir insan ne kadar kızılderili olabilirse o kadar kızılderilidir. her yerinden kızılderililik akmaktadır. filmlerde sadece bakması ve bir kaç cümle söylemesi ile meşhur güzel insan. rüzgar ve toprak ömrüne ömür katsın.
1 /