1. toplam entry 7998
  2. takipçi 3
  3. takip edilen 0
  4. puan 36839
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 10 yıl önce

venusaur'un 4 liralık tatlısı

hahaha. ayın 30'una kadar artı veremiyorum ama baya güldüm yov. kağıt helvaları 1 er liraya almıştım kavunda 3 tanesi 7 tl idi kamyoncudan almıştım. eski donanım haber ölücüsü olarak o işlerde iyiyimdir. sarelle sanırım 17 tl idi. ama 6 7 kaşık koymuştum. şimdi muhtemelen o tabak 30 tl'den fazla eder. bir kere 3 kavun 7 tl 'yi bırak bir kavun 3 kilo gelse kilosu 7 tl.

sözlükçülerin favori anime karakteri

abi niye hep sinema. ben yılda 4 5 film anca izliyorum o da kendimi zorlayarak sevemiyorum. madem siz favori karakreinizi seçtiniz. ben de kendi kendime sohbet eder favori anime karekterimi seçerim.
aha bu çocuk. kendisi bulunduğu animenin en salak insanı olması ve tek bildiği daha çok yemek yemek ve korsanlar kralı olamak olmasıyla, buna rağmen işler zorlaşıp içinden çıkılmaz hale geldiğinde sonuna kadar dayanması ve ekbin birden en akıllı işler yapan karakteri olmasıyla dünyanın en iyi karakteridir.

(bkz: monkey d. luffy)

üç kütle problemi

lineer olamayan geri bildirime maruz kalmış basit lineer sistem örneği.

ayın bir gezegenin yörüngesinde dolaştığını farz ediyoruz. ayın izlediği yol ısaac newton'ub yerçekimi kuralları ile bellidir.(gerçi sonra yerini einstein'ın genel göreliliği aldı). biz de buraya yeni bir ay koyuyoruz. sonra ne oluyor? yörüngeleri hesaplıyamıyoruz. yörüngedeki ayların uzun vadede alacağı şekil tahmin edilemez oluyor.

bu üç kütle probleminin çözülememe nedeni yerçekiminin lineer olmayan bir kuvvete dayanması. ve üç kütlenin herbirinin diğerinin üstünde etkisi olmasıdır. lineer olmayan geri bildirime neden olduğu için ayların yörüngelerinin kaotik hareketiyle sonuçlanır.

ve bilim adamları bunun tahmin edilemezliğini bularak aslında çözmüş oluyor. bu deterministik bilime vurulan bir darbedir.

neyse ben ne anlarım la bunlaradn? alın kaynağından oluyun.
git

Final fantasy XVigerçek olamayacak kadar güzel duran bir oyun. resmen adamlar hayalimdeki oyunu yapmışlar. god of war kadar aksiyon olan bir oyun ve bu bir rpg oyunu. belki aksiyonu iyi yapmak için rpg yönünden bir şeyler kırpmışlardır. eğer öyle değilse ve diğer ff'ler kadar iyi bir hikayeyi bu grafiklerle ve aksiyon ile vereceklerse şu andan sonra god of war ragnorok'tan daha fazla beklediğim tek oyun.

sagopa kajmer

eskiden yaptığı müziği sever derin anlamlar barındırdığını düşünürdüm. şimdi çıkan albümüne baktım iki şarkısını dinledim ve diğerlerini dinleyesim bile gelmedi. neden böyle oldu ki sago? eski rap paraçalarını da dinlemiyorum artık.

blender

açık kaynak bir 3d studio max ve maya rakibi. kendisini yıllar içinde çok iyi geliştirmiş mühendislik uygulamalarında hatta oyun yazmak için dahi kullanılmıştır. oyun yazarken 3d parçalar yapmak için değil direk oyun kendisi ile yazılmıştır.
git

başka sözlükte yazmak

neden olmasın ki durumu. sonuçta o kadar ülkede okuyup gidip yurt dışında çalışan insanlar bile var. sanki burda yazan yazarların çoğu ihl sözlük yazarları değil mi? önemli olan ilmi artırmak tartışmak eleştirel düşenceyi geliştirmek. ha burda yazdığı halde başka sözlükte yazanlar hakkında kötü düşünüyorsanız önce burayı bırakıp tanımlarını kafa sözlüğe geçirenleri kınayın. yani baskı altında bırakmayın sanki ihanet ettik. benim başka sözlüklerde yazdığım tanımlar aha. ki ekşi sözlükte yazma amacım orda benim gibi düşünen insanlara yapılan eleştirilere hakaretlere cevap vermek.
aha hesabım çoğu yaptığım tanım islami değerleri korumak adına.
git
burdan başka da bir tek kafa sözlükte yazdım. o zaman da bizim yan sözlüğümüz sanıyordum orayı. o da burda.
git

her iki sözlükte de nitelikli olabilecek tüm tanımları buraya taşıdım zaten. yine o sözlüklerde böyle kendimi ifşa etmem ama burda güveniyorum insanlara. hüsnü zan lütfen.
1 /