@weltschmerz

[ kapalı hesap ]

  1. toplam entry 1061
  2. takipçi 6
  3. takip edilen 0
  4. puan 6238
  5. statü
  6. rütbe çaylak
  7. kayıt tarihi 4 yıl önce

çok istenen şeyin olacakmış gibi olup ama olmaması

geçen hafta başıma gelen ve geçen. dayı’da otururken birisi bir tanıdığına klasik mantık dersi olacak katılır mısın vs. diye bahsediyordu. o kişi istemedi, ben atıldım daha sonra numaralaştık. 1 hafta sonra aradı ve dersin ücretli olduğunu söyledi. normalde böyle dersler dar bir halkaya ilmin zekatı olarak ücretsiz verilir diye bildiğim için bayağı şaşırdım. dersin benim için iptaline üzülürken dün bir arkadaşım klasik mantık dersi ayarlayacağını söyleyip beni de çağırdı. tuhafıma gitti vallahi. Allahu teala’ya ne kadar şükretsek az ama sadece böyle nimetlerini görünce, işlerimizi yoluna koyunca değil her zaman ve her şartta.

sözlük yazarlarının karalama defteri

kişi ektiğini biçer sözünden dolaylamayla sanırım insanların da benim hakkında bazı taslak halinde de olsa fikirleri ve yargıları bulunsa gerek. yani benim görünüşüm, davranışlarım, ruhsal hallerimin yansımaları insanlarca nasıl görünüyor bilmek isterim. ben insanları sürekli inceleyegeldim. saydığım tarz açılardan. insanları gözleme ama kesin bir yargıya varmaksızın kendi kendime yorum yapmak benim için zevkli ve heyecan verici bir uğraş oldu hep. insanlar okunmayı bekleyen bir kitap değildir onları açıkça okuyup anlayamazsınız ama belki bir şiir olabilir kendimizce anlam yüklediğimiz.

âhar

Üzerine rahatça yazılabilmesi ve gerektiğinde iz bırakmadan silinebilmesi için kâğıda sürülen, şapla kestirilmiş yumurta akı, nişasta veya un muhallebisiyle yapılmış bir nevi kâğıt cilâsı.
1 /