1. toplam entry 1468
  2. takipçi 10
  3. takip edilen 17
  4. puan 6235
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 13 yıl önce

hüseyin gülerce

--- alıntı ---

bu ak parti 12 yıldır iktidarda. ilk 10 yılında hiç rüşvet, yolsuzluk ve rant olayı olmamış. bu dürüst savcılarımız, polislerimiz harekete geçmemişler. sonra bir bakmışlar bu ak parti'de bakanlar, bakan çocukları yolsuzluk yapıyorlar, rüşvete aracılık yapıyorlar. medya ile birlikte başbakan'ın oğlunu tutuklamaya kadar. bana kimse bunu rüşvet ve yolsuzluk operasyonu olarak ikna edemez.

--- alıntı ---

bravo canım yaa. bunca insan en başından bunları söylesin, sen gel ancak bugün, bunca olayın ve dahi zaferin üstüne söyle. biz de inanalım sana. yok bebeğim öyle bir dünya. sorry. 2013'te diyeceğidiniz bunları, sizi şöyle alalım (bkz: niğde)

daha öce de söylemiş olmalıyım ya, yine yazasım var. samimiyse kendi kazancı olur, ama bu kazanç bu dünyada olmamalı. kendisine star vb herhangi bir gazetede yazarlık filan teklif edilmemeli. ahmet taşgetiren ile durumları da duruşları da çok farklı. birinin samimiyetinden şüphe edilmezken diğerinin samimiyetini sorgulamak için yeterince gerekçemiz var.

*

ekmeleddin ihsanoğlu nun akit muhabirine verdiği ayar

ak parti destekçisi ve anti-cemaat bir dolu insanı gülümsetmiş ayardır. ben de sözlükteki cemaatçi arkadaşlardan değil onlardan işittim ve beraber gülümsedik zaten.

ama atlanan bir nokta var sanırım, erdoğan destekçisi insanlar akit zihniyetinden ibaret değil. çevremde bir dolu insan akit'e saygı dahi duymazken erdoğan'a büyük bir sevgi bekliyor. ei ayarıyla bizi de gülümsetti, ama hepsi bu. ne akit savunulur, ne de ei+chp+mhp+gülen+haydar baş vs kombinasyonu desteklenir. ok?

pms

adı üstünde predir. adet öncesindeki bir haftayı kapsar. yüzü ergen misali sivilce basması olsun, canının görmemiş gibi tatlı çekmesi olsun.. bütün bunlar adet döneminde filan değil öncesinde olur.

fethullah gülen in recep tayyip erdoğan ile barışma isteği

olsa olsa ben milletin gözünde battım öldüm gittim, ne beni ne takipçilerimi kale almaz oldu insanlar, erdoğan'ı da kendimle beraber aşağı çekeyim isteğidir o. gülen'e en ufak bir tolerans bile erdoğan'ın senin de bir farkın yokmuş deyip gönüllerden silinmesine sebep olacaktır. inlerine girsin diye aldı adam onca oyu, müminler arasında kavga olmaz hadi barışın saflığında değil artık kimse. (bkz: mümin iki defa aynı delikten ısırlmaz)

a.101

git

--- alıntı ---

bank asya, a101'deki yüzde 18 hissesini tam 298 milyon liraya sattı. bu rakam gözleri, bundan 6 ay önce yapılan market zinciri satışlarına çevirdi. öyleki diasa'nın yüzde 100'ü 320 milyon liraya, carrefoursa'nın da yüzde 12'si 141 milyon liraya satılmıştı. rakamlar a101'in ederinden çok daha fazla paraya satıldığını gösteriyor.

hem de büyük ortaklar

bank asya'nın sattığı a101'deki hisselerinin büyük çoğunluğunu ise aydın ailesi'nin aldığı öğrenildi. aydın ailesi ile birlikte 5-6 yatırımcının daha hisse aldığı ifade edildi. a101 hissesi alan bu yatırımcıların, bank asya'ya bu denli yüksek miktar ödemesi dikkat çekti. üstelik marketin büyük ortağı da, hisseleri alan aydın ailesi.

--- alıntı ---

fetullah gülen in star trek de oynayan adama benzemesi

(bkz: fethullah gülen in star trek de oynayan adama benzemesi)dir. hepsi bu. allah'ın iki kulu birbirine benziyor. ve biri kimine olumlu kimine olumsuz çağrışımlar olan, her halükarda önemli bir figür. benzerlik de görünce gülümsetiyor (bkz: aa hakkaten). ama bunda ne gıybet var ne bir çirkinlik. gıybet arayan bölüm arkadaşlarının ablaya/abiye anlatılıp not verildiği görüşmelere baksın. çirkinlik arayan capslere baksın, ki o capslerin oluşmasının da, hiç rahatszlık duymadan bu kadar yayılmasının da nedenini pek muhterem asrın müceddidi önce kendinde arasın.

ps: fetullah değil fethullah! adamın adını bile bilmeden sırf müslüman diye düşmanlık eden lise hocamı hatırlatmayın allah aşkına! tamam moderasyon var da bi kontrol ediver açtığın başlığı. please.

nihat hatipoğlu

onun ve diğerlerinin alacağı ücretlere takılmalı mıyız, kendileri bu ücretleri gönül rahatlığıyla almalılar mı emin olamıyorum. evet birbiriyle çelişen iki şey yazdım, çünkü hislerim tam olarak bu şekilde. baktığın zaman adamların kanallara getirisi epey olacak ki bu ücretleri veriyor bu kanallar. yine de çok yüksekler be, nasıl yaşıyorlar, ümmet bu haldeyken kazandıklarının ne kadarını hayra ayırıyorlar merak ettiriyor. inşallah hesabını verebilecek şekilde yaşıyorlardır. aksi bir durum söz konusuysa allah düzeltsin, o da olmazsa bize de göstersin de yanlış insanlara gönül vermeyelim.

yok arkadaş basamıyorum göndere. aralarında en az alacak olanı fatih çıtlak, bir ayda 150 bin! sufi diye gördüğümüz adamdan bahsediyoruz, bi lokma bi hırkalar.. off, alın, alın, o kanal sahiplerinde bırakın demiyoruz ama allah aşına aldığınızın pek azı dışında harcayın. ebubekir olamazsanız ömer olmaya çalışın. bu paraları hak edecek birine cebe indirmek, az biraz sadaka vermek yakışmaz. bana da başkasının kazancının hesabını yapmak düşmez ama iş din olunca, benim dinim olunca... ve aldıkları paraları fb'ta dine uzak insanlardan öğrenince...
1 /