@yılkı

Güneşin Olsun Gönlünde ...

  1. toplam entry 11008
  2. takipçi 20
  3. takip edilen 9
  4. puan 58118
  5. statü
  6. rütbe yazar
  7. kayıt tarihi 5 yıl önce

rebound etkisi

Diyet dönemlerinde kendini sıkarak, vücuda stres yaşatarak, oldukça kısıtlayıcı diyetler yaparak verilen kiloların hızlıca geri alınması.

Beslenmenizde kendinize yaptığınız acımasızca kısıtlamalar, diyeti bıraktığınızda sizde hem duygusal açlık hem de iştah kontrolü problemine yol açar.

Diyet döneminizde canınızın çektiği yiyecekleri keskin bir tavırla yemeyi reddetmek ve kendinize hiç ödül vermediğiniz sert diyetler yapmak Rebound etkisini tetikler.

Sonunda hedeflediğiniz kiloya ulaştıktan sonra biraz gevşettiğiniz diyetinizle birlikte ardı arkası kesilmeyen yemek yeme atakları ve iştahınızda kontrolsüzlükler yaşarsınız.

... diye açıklıyorlar. tecrübeyle de sabit.

git

boris johnson

polis üniformasıyla narkotik polisi ile birlikte ülke çapındaki uyuşturucu denetimine katılan ingiltere başbakanı.

''İngiltere Başbakanı Boris Johnson, polis kılığında ülkedeki uyuşturucu madde satışı yapan suçluları tespit etmek için narkotik polisi ile denetime çıktı. Bu sabah erken saatlerden itibaren uyuşturucu operasyonu için polisle beraber Liverpool’da denetime çıkan Johnson, ülke çapında faaliyet gösteren binlerce uyuşturucu çetesinin faaliyetlerini sona erdirmeyi hedeflediğini aktardı.''

git

illa kan çekiyor adamda , ceddinin buralardan gittiği belli oluyor.

finlandiya başbakanının gece kulübünde sabahlaması

Finlandiya Başbakanı Sanna Marin’in hem de Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto’nun Covid-19 testinin pozitif çıktığı gün başkent Helsinki’de sabaha kadar bir gece kulübünde eğlenmesi vatandaşların tepkisine neden oldu. Sosyal medya kullanıcısı bir kişi, “Savaş çıkarsa ve Sanna bardaysa Tanrı yardımcımız olsun" yorumunda bulundu.

kadın resmi telefonunu da almamış yanına. hakkaten ülkede bir şey olsa başbakan nerde? barda içiyor eğleniyor ilişmeyin diyecekler herhalde.
git

beğenmiyoruz etmiyoruz da bizimkiler bu kadar aymaz değil en azından.

kılıçdaroğlu'nun meclis kürsüsünde el hareketi yapması

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Meclisteki bütçe görüşmelerindeki konuşması sırasında yaptığı hareket.
sokakta birine yapsan küfür sayılır ve temiz bir dayak yersin öyle bir hareket ama meclis kürsüsünde yapılabiliyor işte.
ak partililer genel ahlaka aykırı kaba hareket iç tüzüğe göre cezalandırılsın diye itiraz edilmiş ,
chpliler de bir gruba yönelik değil diye açıklama yapmışlar.

geri kalanlar ne demiş bilemiyorum da koca muhalefet partisi genel başkanının seviyesi bu . ötekinin milletvekili de şehit yakınına ana avrat küfretmişti zaten. bir de bunların eline güç geçse neler yaparlar neler.

git

muhammed isminin koyulmasını yasaklamak

elin fransızına niye şaşırılıyor ki bir dönem bizde de yasak/mış.

köyde ismini muhammed diye bildiğimiz yaşlı amcaların hepsinin kimliğinde mehmet ya da başka bir isim yazıyor.
resmi olarak bir yasak var mıydı , ne zaman kondu ne zaman kalktı bilmiyorum ama böyle bir durum var.
çevrenizdeki 50-60 yaş üstü amcalara dedelere sorup sağlamasını yapabilirsiniz.

sigara zammı

alıştıra alıştıra geliyor.
önce haberleri sonra da kendisi gelecek.
yeni normal bu oldu artık.
bilenlerin söylediğine göre maalesef zam 3-4 tl civarı olacak . bir kaç gün içinde olmazsa da yılbaşından sonra vergileri artacağı için kesin gelecek.

ayda bulunan gizemli ev

''Çin'in uzay araştırmaları için görevlendirdiği Yutu-2 isimli uzay aracı, Ay'ın uzak bir bölümünde "gizemli bir ev" görüntüledi. Küp şeklindeki yapının içinde ne olduğu henüz bilinmiyor. Ancak dünyanın gözü bir anda bu konuya çevrildi. Çin'in uzay çalışmalarını inceleyen gazeteci Andrew Jones, nesnenin yanına gidilip kontrol edileceğini belirtti.''

Dünya'nın uydusuna 2019'da giden Yutu-2, Ay'ın uzak tarafındaki ilk uzay aracı unvanına sahip. Doğal uydu, "kütle çekim kilidi" ismi verilen bir durum nedeniyle Dünya'ya hep aynı yüzünü gösteriyor. Bu yüzden Dünya'ya bakmayan yüzüne "Ay'ın uzak tarafı" ismi veriliyor.

git

kesin bizimkiler yapmıştır. gecekondu mahallesi gibi 3-5 ev daha kondurup bir de cami yaptık mı ayın muhtarı biz olur her gelenden para alırız.

made in türkiye

cumhurreis erdoğan imzasıyla resmi gazete yayınlanan bir genelgeyle bundan kelli made in turkey yerine yazılacak olan ibare / marka.

"Türkiye ibaresi, Türk milletinin kültür, medeniyet ve değerlerini en iyi şekilde temsil ve ifade etmektedir. Bu kapsamda, ihraç ürünlerimizde "Made in Turkey" yerine "Made in Türkiye" ibaresi kullanılmaya başlanarak ülkemizin uluslararası ticarette gururu olan ürünlerimiz 'Türkiye' ibaresi ile tanıtılmış ve tüm dünya ile buluşturulmuştur. Bundan sonra da her alanda devletimiz ve milletimizin binlerce yıllık birikiminin 'Türkiye' markası altında temsili hedeflenmektedir.

Bu çerçevede, 'Türkiye' markasını güçlendirme çalışmaları kapsamında, başta diğer devletler ve uluslararası kurum ve kuruluşlarla resmi ilişkilerde olmak üzere, her türlü faaliyet ve yazışmalarda 'Turkey', 'Turkei', 'Turquie' vb. ibareler yerine 'Türkiye' ibaresinin kullanımı konusunda gerekli hassasiyet gösterilecektir."

git

schindler

isviçre merkezli şirket dünyanın en büyük asansör ve yürüyen merdiven üreticilerinden biri. 140 ülkede faaliyet gösteriyorlarmış.

dikkat ederseniz türkiye'de bile bindiğiniz asansör ve yürüyen merdivenlerin çoğunda ismini görürsünüz.

adamlara yetmemiş türkiye'nin ilk asansör firmalarından biri olan omsanı alıyorlarmış.

git

tembele iş buyur sana akıl öğretsin

işi bileceksin işe gitmeyeceksin de dediklerine göre tembellerin hem iş bildikleri hem de akıllı oldukları sonucu çıkarılabilir.

bi kere bütün icatlar tembeller tarafından bulunmuştur. düşünsenize eskiden televizyonda kanal değiştirme, sesi kısma açma vs şeyler için kalkıp tv nin yanına gitmek zorundaydınız. ama tembelin birisi uzaktan kumandayı buldu ve hepsini oturduğunuz yerden yapıyorsunuz.

bence akıl almak için en makul kişi bir tembeldir.

gezen tavuk yumurtası

herkes adına ve fiyatına takılmış.

normal fabrikasyon yumurta için ; tavuklar sağa sola bile dönemeyecekleri küçücük hücrelerde hapis hayatı yaşar. hatta bazı uyanıklar ışıkla oynayarak günde 2 defa yumurtlamalarını sağlamaya çalışır bu gariplerin.

gezen tavuk denenler ise ya yine kapalı bir mekanda mesela 500 metrekare bir yerde serbestçe gezerler, ya da 500 - bin metrekarelik bir açık alanda toprağı da eşeleyerek gezerler ve yumurtayı belirli yerlere bırakırlar.

ancak bunların geziyor olması ( toprak alanda bile ) yem yemedikleri anlamına gelmiyor. yine aynı yemi yiyorlar.
e yem fiyatları da malum , artı diğer işletme giderleri derken fiyatları diğerlerine göre daha yüksek oluyor.

en azından stres sıkıntı çekmedikleri için yumurtaları farklı olabileceğinden diğerine tercih edilebilir.
1 /